Informacje:

Wstęp wolny
BCOPW, ul. Gdańska 5, Bydgoszcz
18 Listopad 2022
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

BCOPW | TyDZIEŃ TOLERANCJI

Biuro Aktywności Społecznej Urządu Miasta Bydgoszczy (Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5, Bydgoszcz) zaprasza dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami na spotkanie z książkami o różnorodności, odmienności i tolerancji.

16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.

Mamy jako dorośli wiele do zrobienia w zakresie akceptacji innego niż nasze koloru skóry, wyglądu, zachowania, języka, światopogladu…

A przecież tolerancja i poszanowanie to fundamentalne wartości związane z celami i zasadami ONZ. Tolerancja wymieniona jest w tekście Preambuły Karty Narodów Zjednoczonych. Także Powszechna Deklaracja Praw Człowieka rozpoczyna się stwierdzeniem, iż wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w godności i prawach.

Na szczęście jest wiele wspaniałych książek, które pozwolą wprowadzić dobre praktyki w życie naszych dzieci.
Przyjdźcie poznać niektóre z nich, a ucząc się, dobrze zabawić. Na pewno będzie czytanie bardzo dobrej książki i inspirowana nią aktywność plastyczna (nie kolorowanka  ), a co jeszcze… przekonajcie się na miejscu.

Zapraszamy rodziców z dziećmi powyżej 4. roku życia (i starsze, starsze…) na CZYTANIE I DZIAŁANIE, czyli poznawanie najlepiej napisanych i wyśmienicie zilustrowanych książek dla dzieci oraz łączenie ich z kreatywnymi aktywnościami.

WSTĘP WOLNY, choć limitowany.
Zapisujcie się drogą email, na adres: tuczytam@op.pl. w temacie wpiszcie “tolerancja” i czekajcie na potwierdzenie.

Zajęcia prowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, laureatka nagrody w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY (International Board on Books for Young People)
https://www.facebook.com/Tuczytam.Kamienica12

Zobacz też

ZIELONA GRANICA
od 18.90 zł

„Zielona granica”, najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, to...

NIEZNISZCZALNI 4
od 18.90 zł

Lee Christmas i Barney Ross po raz kolejny zwołują ekipę topowych...

HELIOS | FILMOWE PORANKI: 44 Koty, cz. 1
od 16.90 zł

4 Koty wracają do kina Helios 😻! Już najbliższy weekend Ci...