Informacje:

od 35 zł
Basement Music Pub, ul. Długa 24, Bydgoszcz
16 Czerwiec 2023
19:30
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Basement Music Pub | The Fairy Folk Tour

W ramach wiosennej trasy The Fairy Folk Tour w Bydgoszczy wystąpią dla Was niezwykłe składy: krasnoludzka Dvarga, magiczny Sighwind oraz klimatyczny Viimaheim.

Jeszcze jedno bajeczne wydarzenie dla wszystkich wielbicieli i przyjaciół sceny folkowej, fanów mocniejszych brzmień okraszonych pięknem ludowych instrumentów oraz pasjonatów fantastyki przyprószonej mchem i osłodzonej borówkami! 

 DVARGA – to fantasy/folk metalowy skład krasnoludzkich górników, którzy w wolnych chwilach po ciężkiej harówce w kopalniach pragną podzielić się z publicznością radosną muzyką. Siedmioosobowa załoga wykonuje utwory o magicznych przygodach, krasnoludzkich hulankach przy kuflach, o smokach, czarownikach i Elfach, ale także pieśni miłosne w iście “brodatym” stylu! W tym roku ukazał się ich najnowszy singiel “Zew przygody” w dwóch wersjach językowych.
Zew przygody: https://www.youtube.com/watch?v=0CtA6F8m-dA

SIGHWIND – projekt dwójki poznańskich muzyków – Anny Gołębiowskiej i Jakuba Dardasa. Magiczny jak Nightwish oraz folkujący jak Eluveitie. Połączenie symfonicznego metalu z lekkością folkowych melodii. Mocne gitarowe utwory wyszywane złotą nitką pięknego damskiego sopranu, fantazyjnymi klawiszowymi opowieściami o oceanach, wiatrach i marzeniach sennych.
Dreamer: https://www.youtube.com/watch?v=S9VvPgoqbn0

VIIMAHEIM – utalentowany bard niczym wiedźmiński Jaskier swoją muzyką opowiada niezwykłe historie o wielkich bohaterach, dawnych królach, pięknych niewiastach i odległych światach. Inspiruje się muzyką średniowieczną, folkową oraz utworami fantasy.
https://www.youtube.com/watch?v=Zn56UMUQNrE

BILETY: 
Przedsprzedaż on-line: 35 zł
W dniu koncertu: 45 zł 

Zobacz też

MCK Bydgoszcz | Adam Kośmieja
Wstęp wolny

Miejskiego Centrum Kultury zaprasza na koncert Adama Kośmiei połączony z bydgoską...

ELJAZZ | Here On Earth
od 30 zł

ELJAZZ zaprasza 29 września, na koncert katowickiego zespołu Here on Earth...

Fabryka Lloyda | Organek
od 99 zł

Już 29 września zapraszamy na koncert Organka w Fabryce Lloyda. Po...