Informacje:

Wstęp wolny
Barka Lemara ul. Spichlerna, Bydgoszcz
14 Luty 2023
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Barka Lemara | Z miłości do podróży. Walentynki z Markiem Kamińskim

Podróżnik, filozof i mentor – Marek Kamiński opowie na barce „Lemara” o zdobywaniu biegunów, poszukiwaniu motywacji, a także o tym, jakim towarzyszem w wędrówce dookoła świata może być… robot

Najnowsze wydanie książkiMoje Bieguny. Dzienniki z wypraw” będzie przedmiotem wtorkowego spotkania, na które zaprasza bydgoski Emcek.

Wydana po raz pierwszy w 1998 r. pozycja uhonorowana została Nagrodą Artusa w kategorii Najlepsza Książka Roku 1998 oraz Nagrodą Bursztynowego Motyla imienia Arkadego Fiedlera za najlepszą polską książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej.

Jesienią ubiegłego roku pozycja doczekała się wznowienia i uzupełnienia. Dotychczasowe surowe zapisy z dzienników człowieka, który jako pierwszy w historii zdobył oba bieguny Ziemi w tym samym roku bez pomocy z zewnątrz, wzbogacono o zdjęcia z wypraw i zapiski z podróży na „trzeci biegun”. Notatki z drogi do Santiago de Compostela tak bardzo różnią się od poprzednich wypraw! Nie brakuje w tych opowieściach barwnych miejsc i ciekawych ludzi, którzy przewijają się przez całą trasę.

Marka Kamińskiego sprowadza do Bydgoszczy jeszcze jeden cel. Bydgoszczanin, Marcin Sauter, reżyser, scenarzysta, operator filmowy i fotografik kręci swój kolejny dokument, którego bohaterem jest właśnie zdobywca biegunów. Film ma być relacją z podróży dookoła świata, w którą Kamiński zabierze ze sobą robota. Czy sztuczna inteligencja ma szansę nauczyć się czegoś od ludzi? A może jednak będzie odwrotnie?

Zobacz też

Kamil Bednarek | Ambasadorzy Rozrywki
od 129 zł

Kamil Bednarek z muzycznym projektem #AmbasadorzyRozrywki” odwiedzi największe miasta w Polsce...

ELJAZZ | Sebastian Rejent | Optima Forma
od 45 zł

NOWY MATERIAŁ SEBASTIANA REJENTA – OPTIMA FORMA. Na poprzedni materiał stand-upowy...

Testosteron - 7 na 10 kobiet zdradza
od 130 zł

Kultowa satyra o odwiecznym, damsko-męskim konflikcie, to pełna humoru konfrontacja z...