Informacje:

Wstęp wolny
Barka Lemara ul. Spichlerna 1, Bydgoszcz
29 Czerwieca 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Barka Lemara | Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach

Czwartkowy wieczór w centrum Bydgoszczy umili jazzowa muzyka na żywo. Na Barce Lemara odbędzie się koncert formacji jazzu tradycyjnego Dixie Company.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie FELIKS. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach to cykl koncertów, podczas których bydgoszczanie usłyszą światowe i polskie przeboje muzyki rozrywkowej. Projekt został wybrany przez mieszkańców do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

W czwartek, 29 czerwca na Barce Lemara odbędzie się koncert dixielandowy „Duch Nowego Orleanu nad Brdą”. Wystąpi Dixie Company w składzie:

  • Krzysztof Zaremba,
  • Jakub Marszałek,
  • Jura Owsiannikow,
  • Mariusz Gajdziel,
  • Wojciech Warszawski
  • Piotr Soroka.

Formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company od ponad trzech dekad uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier.

Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival, w którym wzięli udział między innymi legendarny klarnecista Mr Acker Bilk, oraz angielski trębacz Kenny Ball. Festiwalowymi gośćmi byli także artyści z Australii, Czech, Danii, Holandii, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i USA. 

Dixie Company jest też autorem sześciu wydawnictw płytowych w tym krążków z udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown. O wysokim poziomie poznańskiego zespołu, świadczy trzykrotny pobyt w USA, gdzie między innymi wystąpili w Toledo, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Santa Monica i na największym na świecie festiwalu jazzu tradycyjnego w kalifornijskim Sacramento.

To właśnie w stolicy Kalifornii doszło do spotkania Dixie Company i Diane Davidson. Przez kolejne trzy lata występowali na Sacramento Music Festival. W roku 2015 zagrali na największym w Europie 45 Internationales Dixieland Festival Dresden, a następnie w Szwajcarii na festiwalu Jazz Am See.

W sierpniu 2017 roku wystąpili wraz z Diane Davidson w legendarnym studio im. Krzysztofa Komedy Polskiego Radia Poznań z okazji 90-lecia rozgłośni i w ramach cyklu „dziewięć koncertów na dziewięć dekad”. W maju 2022 roku zagrali na jubileuszowym 50 Internationales Dixieland Festival Dresden, jako jedyni reprezentanci Polski pośród 40 formacji z 11 krajów.

Zobacz też

Koncert The Best of PRL najlepsza muzyka lat 60 i 70
od 80 zł
27 Kwietnia

Tego wieczoru pod batutą Przemysława Piechockiego usłyszycie Państwo najpiękniejsze przeboje z...

AKADEMIA MUZYCZNA | Special Concert
Wstęp wolny
26 Kwietnia

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza na Koncert specjalny...

AKADEMIA MUZYCZNA | Studenci Akademii Muzycznej w Łodzi
Wstęp wolny
Dzisiaj

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza na WTOREK Z...