Informacje:

od 350 zł
Hotel Bohema i Restauracja Weranda, ul. Konarskiego 9, Bydgoszcz
15 Stycznia 2024 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Artyści w Bohemie | Jacek Cygan

Jacek Cygan 15 stycznia będzie Gościem cyklu „Artyści w Bohemie”. To wulkan pozytywnej energii, zawsze uśmiechnięty, niezmiennie udowadnia, że „Życie jest piosenką”. I to jaką! Przebojową! To właśnie on jest autorem największych hitów najpopularniejszych wokalistów polskiej sceny, twórcą kultowej „Dyskoteki Pana Jacka” i uwielbianym jurorem polsatowskiego „Idola”.

Jacek Cygan mówi, że planował być  cybernetykiem, a tekściarzem został przez przypadek. W efekcie,  to jego utwory szturmują od ponad 4 dekad listy przebojów.  Jacek Cygan napisał ponad tysiąc tekstów piosenek –  część z nich zdobyła trofea na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Utwór Edyty Górniak „To nie ja” „reprezentował Polskę podczas 39. konkursu Piosenki Eurowizji w Dublinie w 1994 roku, gdzie zajął drugie miejsce, osiągając tym samym najlepszy wynik w historii udziału kraju w widowisku oraz zdobywając tytuł „największego osiągnięcia polskiej piosenki za granicą”.

„Jestem kobietą” Edyty Górniak, „Dziewczyny lubią brąz” Ryszarda Rynkowskiego, „Jaka róża taki cierń” Edyty Geppert, „Łatwopalni” Maryli Rodowicz, „Wszystko ma swój czas” Perfectu, „Pokolenie” Kombii czy „Czas nas uczy pogody” Grażyny Łobaszewskiej to tylko nieliczne z piosenek, które napisał, a które uwielbiają i śpiewają kolejne pokolenia. Jaki jest przepis na przebój? O to z pewnością zapyta Tomasz Raczek, który jak zawsze poprowadzi dla Was wieczór „Artyści w Bohemie”.

Jacek Cygan –  jak to jeden z najsłynniejszych polskich tekściarzy –  barwnie i z  humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, jednocześnie  przedstawiając ciekawe portrety najpopularniejszych rodzimych artystów. Jego opowieści pełne wyjątkowych anegdot składają się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.

Podczas wieczoru „Artyści w Bohemie” nie zabraknie też muzycznej niespodzianki i piosenek autorstwa Jacka Cygana, których posłuchamy na żywo!

Spotkanie w poniedziałek 15 stycznia 2024 roku o godzinie 18:00. Bilety  w cenie 350 zł/osoba obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo. Menu tworzy  Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

INFORMACJE i REZERWACJE
Telefon +48 52 5 600 602

Zobacz też

Piosenki to...
od 120 zł
Dzisiaj

Polecamy wyjątkową, muzyczną ucztę🥘🍽️ Podczas wieczoru usłyszymy najpiękniejsze piosenki autorstwa Agnieszki...

Zakład? |  Agata Herbata
Wstęp wolny
Dzisiaj

Zakład? zaprasza nana prelekcję podczas której Agata Herbata opowie o podróży...

Filharmonia Pomorska | Wiolonczela kameralnie
od 25 zł
Dzisiaj

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza 3 marca 2024 r. na koncert...