Informacje:

od 350 zł
Hotel Bohema i Restauracja Weranda, ul. Konarskiego 9, Bydgoszcz
18 Marca 2024 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Artyści w Bohemie |  IZABELA KUNA

W ramach cyklu „Artyści w Bohemie” zapraszamy na spotkanie z Izabelą Kuną –  gwiazdą takich hitów kinowych jak „Lejdis” i „Teściowie”. Zaledwie na kilka dni przed głośną premierą „Klary” – serialu na podstawie powieści jej autorstwa.  O aktorstwie, o książkach, ale też o reżyserowaniu  i nie tylko …..  opowie w rozmowie z Tomaszem Raczkiem.

Izabela Kuna to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Karierę zaczynała na początku lat 90. Po ukończeniu Szkoły Filmowej w Łodzi, zaczęła pracę w Teatrze Polskim w Warszawie. Dziś znana jest z wielu ról teatralnych,  filmowych i serialowych.

Widzowie pokochali ją m.in. takim kinowym hitom jak Lejdis”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny” czy „Galerianki” –  za które otrzymała „Złote Kaczki” dla najlepszej aktorki; „Wołyń, „Drogówka” i „33 sceny z życia” –  za które została nominowana do „Orłów”. „Miłość na wybiegu”,   „Pokaż, kotku, co masz w środku”, „Biegnij, chłopcze, biegnij”, „Płynące wieżowce”, „Warsaw by Night”, „Pod Mocnym Aniołem”, „”Para nie do pary”, „Maria Skłodowska–Curie”, „Ach śpij kochanie”. „Pitbull. Ostatni pies”, „Kler” czy „Listy do M”, „Szpilki na Giewoncie”,  „Sexify”, „Planeta Singli. Osiem historii”, „Gry Rodzinne” –  to tylko kilka z popularnych produkcji, w których wystąpiła.

Tylko 2023 rok był dla aktorki wyjątkowo intensywnym czasem. To premiery takich produkcji z jej udziałem jak „Teściowie 2”, „Miało cię nie być”, „Znachor” czy „Masz ci los!”. Oglądać ją możemy również m.in. na Netflixie w serialu będącym adaptacją książki Katarzyny Bondy „ Morderczynie”.

Czas pokazał, że Izabela Kuna to nie tylko charyzmatyczna aktorka, ale również  reżyserkapedagożka w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz pisarka.
Zaledwie kilka dni temu miała miejsce premiera „Koronacji” w reżyserii Izabeli Kuny w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium. –  To spektakl o dorastaniu w każdym wieku, o rodzinie, o jej rozpadzie i próbie scalenia, o jej tajemnicach – mówi dla PAP Izabela Kuna – To będzie przedstawienie ukazujące również te proste i bardzo trudne relacje pomiędzy członkami rodziny” – zdradza podkreślając, że „rodzina to temat, który ją najbardziej interesuje w sztuce, w teatrze, w kinie”.

Już w marcu – krótko po spotkaniu w Bohemie –  w Playerze głośna premiera serialu „Klara”. To z kolei ekranizacja powieści Izabeli Kuny pod tym samym tytułem. Autorkę zobaczymy w roli głównej.

– Tytułowa Klara to dziewczyna, jakich wiele mijamy każdego dnia na ulicy, w sklepie czy na siłowni. Czterdzieste urodziny ma już za sobą. Podobnie jak małżeństwo i pewność, że po „i żyli długo, i szczęśliwie” jest ciąg dalszy, niekoniecznie z happy endem. Klara ma też toksyczną i wszystkowiedzącą matkę, nieobecnego ojca, kota reproduktora oraz… problemy jak wszyscy. Ma też wiarę. Naiwną wiarę w to, że i na nią czeka spełnienie marzeń. Od kilkunastu lat jej serce bije i wariuje dla Aleksa – niezbyt urodziwego prawnika, który ma jedną wadę – żonę! Serce jednak nie sługa… Na szczęście są jeszcze wspomagacze… I ten największy skarb – przyjaciele! Prawdziwi, sztuk dwie – Wronka i Wojtek. Idealna ekipa do umierania i odradzania się na nowo – czytamy w opisie nowego serialu.
— Klara to dziewczyna, którą kocham. Dziewczyna, z którą chciałabym żyć w jednym domu i umrzeć w tym samym dniu. To dziewczyna, która mi imponuje poczuciem humoru, wariactwem i dobrym gustem. Klara to oryginał i zawodowy gracz w życie –  mówi o swojej bohaterce Izabela  Kuna.

Spotkanie w poniedziałek 18 MARCA 2024 roku o godzinie 18:00. Bilety  w cenie 350 zł/osoba obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo. Menu tworzy Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

INFORMACJE i REZERWACJE
Telefon +48 52 5 600 602

Zobacz też

Młyny Rothera | Uniesienie
Wstęp wolny
27 Kwietnia

Młyny Rothera zapraszają wszystkich na otwarcie wystawy rzeźb balansujących Jerzego Kędziory...

Koncert The Best of PRL najlepsza muzyka lat 60 i 70
od 80 zł
27 Kwietnia

Tego wieczoru pod batutą Przemysława Piechockiego usłyszycie Państwo najpiękniejsze przeboje z...

DKF Niespodzianka | Pamięć
od 8 zł
25 Kwietnia

Poruszający dramat psychologiczny. Sylvia jest pracownikiem socjalnym, prowadzi proste i uporządkowane...