Informacje:

od 25 zł
Katedra Św. Mikołaja i Marcina, ul. Farna 2, Bydgoszcz
30 Wrzesień 2022
19:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Archiwum Pięknej Miłości | finał projektu

Zapraszamy na finał projektu pt.”Archiwum Pięknej Miłości” ! W programie wernisaż wystawy oraz koncert kwartetu smyczkowego Sana Quartet

Niezwykła historia obrazu w farze stała się inspiracją do poszukiwań zdjęć ślubnych bydgoszczan. Poprzez ich utrwalenie i zabezpieczenie chcemy ocalić od zapomnienia oraz zachować dla przyszłych pokoleń ten bezcenny zbiór fotografii. Zdjęcia będą wydrukowane w formie pocztówkowej, aby każdy mógł zabrać coś dla siebie po wystawie, a także się wymienić z kimś innym na zdjęcie.

Archiwum Pięknej Miłości wpisuje się w tradycję archeologii fotografii rozpoczętą przez Jerzego Lewczyńskiego. Ocala od zapomnienia stare zdjęcia ślubne, piękną rzemieślniczą fotografię, na której odcisnął się ząb czasu. Album stanowi jednocześnie podróż przez historię fotografii i jej konwencje: od zdjęć gabinetowych, przez żelatynowe odbitki czarno-białe, monidła, zdjęcia ręcznie kolorowane, aż po pierwsze zdjęcia barwne z lat 70. i 80. Zdjęciom towarzyszą mikrohistorie, niezwykłe dzieje miłości zwyczajnych ludzi, choć nie zawsze była to „piękna miłość”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert kwartetu smyczkowego Sana Quartet z Patrycją Błaszak-Bieńkuńską. Muzycy są absolwentami Akademii i Uniwersytetów Muzycznych w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy i Oslo. Czynnie pracują jako muzycy orkiestrowi m.in w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Orkiestrze Polskiego Radia, Filharmonii w Oslo i innych.

Wśród osiągnięć instrumentalistów wymienić można nagrody i wyróżnienia na polskich i europejskich konkursach muzycznych, udział w European Chamber Music Academy w Wiedniu, stypendium NY strings w Nowym Jorku czy koncert na festiwalu Griega w Bergen.

Wstęp na wernisaż i koncert jest biletowany (liczba biletów ograniczona)
zapisy: info@fotografistka.pl

Patronat medialny: Centrum Archiwistyki Społecznej

Zobacz też

Galeria Miejska bwa | Kinga Kowalczyk – Wypowiedź
Wstęp wolny

Zapraszamy na otwarcie wystawy odbywającej się w ramach programu rezydencji artystycznej...

Bydgoskie Centrum Sztuki | Edward Hartwig
Wstęp wolny

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy w ramach 9. VINTAGE...

Pałace Ostromecko | Ostromecko i Schinkel 
Wstęp wolny

Zapraszamy na wykład, w Roku Szwalbego, dr. Iwony Jastrzębskiej-Puzowskiej – ,,Ostromecko...