Informacje:

Wstęp wolny
AMFN, ul. Gdańska 20, s. 108
23 Marzec 2022
16:00:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

AKADEMIA MUZYCZNA | What I do in the shadows – Teoniki Rożynek 

Mamy przyjemność zaprosić na spotkanie z kompozytorką Teoniki Rożynek, tegoroczną laureatką nagrody “Paszport Polityki” w kategorii: Muzyka poważna.


 TEONIKI ROŻYNEK – twórczyni muzyki współczesnej, teatralnej i filmowej, w której szczególny nacisk kładzie na elektroniczny sound design. Bawi się usterkami i percepcją słuchaczy.

Mieszka w Warszawie, ale pochodzi z Krakowa, gdzie urodziła się w 1991 r. W wieku 4 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Kompozycję studiowała na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym u Krzysztofa Baculewskiego. Uczestniczyła też w kursach kompozytorskich w Radziejowicach, Letnich Kursach Nowej Muzyki w Darmstadt i przy Donaueschinger Musiktage. Gra – jak pisze na swojej stronie internetowej – „na skrzypcach, elektronikaliach i odpadach”.

Jej utwory wykonywane były m.in. na Warszawskiej Jesieni, wrocławskim festiwalu Musica Electronica Nova, krakowskich Sacrum Profanum i Unsound, a także w Kolonii czy Ostrawie. Jest autorką muzyki filmowej m.in. do „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc (wyróżnionego Paszportem POLITYKI) czy „Prime Time” (nagroda za muzykę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni), a także muzyki teatralnej, m.in. do „Hymnu do miłości” Marty Górnickiej (nagroda na 10. Festiwalu Boska Komedia za najlepszą muzykę), do spektakli telewizyjnych, np. „Słabi” w reżyserii Arka Biedrzyckiego (nagroda za muzykę na Teatroteka Fest 2019). Bierze udział w różnego rodzaju działaniach kolektywnych. Współzałożycielka grupy kompozytorskiej gen~.rate z Aleksandrą Kacą, Żanetą Rydzewską i Rafałem Ryterskim, z którymi wspólnie organizowała koncerty.

W swoim języku muzycznym, używając zarówno dźwięków elektronicznych, jak i instrumentalnych, hołduje estetyce usterek („Błąd potrafi stworzyć dodatkową warstwę, która jest dla mnie znacznie bardziej interesująca” – powiedziała w wywiadzie dla „Glissanda”). Jej muzykowanie ma w sobie wiele z zabawy.

źródło: www.polityka.pl

SENZA SORDINO wykłady o sztuce
What I do in the shadows
Gość: Teoniki Rożynek kompozytorka, laureatka nagrody “Paszport Polityki” 2022
Organizator: Wydział Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku

Zobacz też

KPCK | Mieszkańcy Bydgoszczy
Wstęp wolny

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza 23 czerwca na LX Spotkanie...

Wspólny rytm - od dzieciaka do starszaka
Wstęp wolny

Fundacja 12 Kamienica i Biuro Aktywności Społecznej bydgoskiego ratusza zapraszają na...

Tańczymy Baio Bongo | Seniorada 2022
Wstęp wolny

Fundacja 12 Kamienica oraz Emilia Czekała zapraszają na pełne energii i...

Komentarze