Informacje:

Wstęp wolny
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Staszica 3, Bydgoszcz
08 Listopad 2022
18:00:
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

AKADEMIA MUZYCZNA | KONCERT SPECJALNY – PRAWYKONANIE

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Koncert Specjalny, podczas którego odbędzie się prawykonanie Sonat na dwoje skrzypiec Jaremy Jarosińskiego. Koncert odbędzie się we wtorek, 8 listopada br.

Wystąpią:

Jan Romanowski (skrzypce) – profesor uczelni w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Prowadzi klasę skrzypiec. W ostatnich latach wydał płyty CD z dwoma opusami Sonat na dwoje skrzypiec Jean-Marie Leclaira (w duecie z Aureliuszem Golińskim). Trwa proces wydawniczy solowej płyty z Kaprysami Fryderyka Augusta Duranowskiego. Występuje jako solista. Od 1998 koncertuje z zespołem Trio Taklamakan.

Maria Murawa-Fraska (skrzypce) – nauczyciel dyplomowany w ZSM w Poznaniu. Konsultant i Ekspert Centrum Edukacji Artystycznej. Koncertuje w Drazkov-Fraska Duo z kompozycjami napisanymi przez Szymona Brzóskę specjalnie dla tego zespołu. W latach 2017/2018 współpracowała ze Stowarzyszeniem Jazz Poznań i legendarną Poznańską Piętnastką, gdzie występowała w roli koncertmistrza orkiestry smyczkowej współtworząc projekty telewizyjne i radiowe.

Wprowadzenie do koncertu – Alina Mądry

Jarema Jarosiński – aranżer, kompozytor, perkusista. Absolwent UMFC w Warszawie (2018). Współpracuje z wieloma teatrami i orkiestrami symfonicznymi na terenie całej Polski, ma na swym koncie aranżacje m.in. dla Sinfonia Varsovia Wind Quintet, Agi Zaryan, Jana Młynarskiego, Sławka Uniatowskiego, Katarzyny Cerekwickiej, Dziołak/Stankiewicz Duo, Chopin University Big Band, z którym współtworzy najnowszą płytę pt. „Cinema Boogie”. W jego dorobku znajduje się ponad 200 aranżacji i kompozycji zdefiniowanych w różnorodnych nurtach muzyki (klasycznej, rozrywkowej, folkowej i współczesnej) oraz szerokiej rozpiętości aparatu wykonawczego: od składów kameralnych przez zespoły kilkunastoosobowe, na orkiestrze symfonicznej kończąc. Wiele z nich zostało wykonanych m.in. w Filharmonii Narodowej, Polskim Radiu, siedzibie Sinfonii Varsovii, w Pałacu Prezydenckim, Teatrze Muzycznym ROMA, Teatrze Kamienica, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Uniwersytecie Warszawskim.

Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia Kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Zobacz też

TERESA WERNER I GORAN KARAN
od 120 zł

Wyjątkowy i niepowtarzalny koncert Teresy Werner i Gorana Karana. Piosenki prosto...

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | KONCERT PASYJNY
Wstęp wolny

Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza na KONCERT PASYJNY 29...

ELJAZZ | Butelki Zwrotne
od 30 zł

1 kwietnia 2023 na scenie Eljazzu wystąpią Butelki Zwrotne. Będzie to...