Informacje:

od 58 zł
Filharmonia Pomorska, ul. Andrzeja Szwalbego 6, 85-080 Bydgoszcz
24 Września 2025 19:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

63. Bydgoski Festiwal Muzyczny | Kaczmarek by Motion Trio

Zapraszamy Państwa na wieczór poświęcony twórczości jednego z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów na arenie międzynarodowej – laureata Oscara, Jana A.P. Kaczmarka. Kompozytor, który w latach 80. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, zdobył światowe uznanie, tworząc niezapomniane ścieżki dźwiękowe do wielu filmów.

UWAGA!!!

Mamy dla Państwa 1 podwójne zaproszenie na koncert Kaczmarek by Motion Trio, 24 września 2025.  W zabawie może wziąć udział każdy, kto polubi, udostępni i skomentuje post na https://www.facebook.com/taniowmiescie. Na zgłoszenia czekamy do wtorku 23.09.2025 do godz. 19.00. 

Ten wyjątkowy koncert, odbywający się w ramach 63. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, zaprezentuje dzieła Mistrza w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach. Ich autorem jest Janusz Wojtarowicz, lider i założyciel słynnego Motion Trio. Muzyka Jana A.P. Kaczmarka zabrzmi w unikalnym opracowaniu na trio akordeonowe, harfę i orkiestrę symfoniczną. W programie znajdą się zarówno najsłynniejsze utwory filmowe, które przyniosły kompozytorowi międzynarodową sławę, jak i fragmenty jego przejmujących, autonomicznych dzieł, takich jak „Emigra – symfonia bez końca” czy monumentalna „Rapsodia Śląska 19-20-21”.

Projekt „Kaczmarek by Motion Trio” to muzyczna opowieść przepełniona liryką i delikatnością, a zarazem dramatyzmem, który oddaje nieprzewidywalność ludzkiego losu. Jak podkreśla Janusz Wojtarowicz, uniwersalna myśl samego Jana A.P. Kaczmarka – „MIŁOŚĆ ZWYCIĘŻY WSZYSTKO” – stała się mottem całego przedsięwzięcia. To koncert, który pozwoli na nowo odkryć głębię i emocjonalną siłę muzyki wielkiego polskiego kompozytora.

Wykonawcy:

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Motion Trio: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn
Krzysztof Herdzin dyrygent

Repertuar:

Jan A.P. Kaczmarek:
Impossible Opening, Pirates, Dancing with the bear (z filmu Marzyciel)
Tangolada (z filmu Aimée i Jaguar)
Emigra symfonia bez końca, Ave Maria (z filmu Trzeci cud)
Unfaithful main theme, Triangle (z filmu Niewierna)
List do Xan (z filmu Anna Karenina)
Hachiko (z filmu Mój przyjaciel Hachiko)
Rapsodia Śląska 19-20-21
Love is the only way (z filmu Paweł, apostoł Chrystusa)
Cafe Bobino (z filmu Całkowite zaćmienie)
Koncert Jankiela

Janusz Wojtarowicz – Swing for a good day, The Heart

Bilety do nabycia w kasie filharmonii (wt-pt. godz. 14.00–18.00) oraz godzinę przed koncertem

Bilety online: https://filharmoniabydgoszcz.bilety24.pl/

Zobacz też

Cykliczne spotkania ze sztuką i rękodziełem warsztaty ”Ręka do dzieła” – haft Pałucki
od 100 zł
17 Lipca

Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu „Ręka do dzieła”, tym razem...

Filharmonia Pomorska | Muzyka filmowa
Wstęp wolny
26 Czerwca

Filharmonia Pomorska we współpracy z artystami zaprasza na koncert muzyki filmowej,...

Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie 2026
Wstęp wolny
23 Czerwca

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na kolejny cykl koncertów plenerowych,...