Informacje:

od 10 zł
Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163, Bydgoszcz
06 Czerwiec 2023
17:30
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

5. Memoriał Ireny Szewińskiej 2023

Zapraszamy na 5. Memoriał Ireny Szewińskiej! Po raz kolejny zawody są częścią światowego cyklu World Athletics Continental Tour Gold, co oznacza, że do Bydgoszczy przyjadą najlepsi zawodnicy z całego świata, a wśród nich Polacy!

Przed nami wielkie święto lekkiej atletyki. Już po raz piąty lekkoatleci z całego świata zjadą się do Bydgoszczy, by rywalizować w memoriale Ireny Szewińskiej.

Lista gwiazd, która we wtorek zobaczymy na stadionie Zawiszy jest długa. W konkursie rzutu młotem pań największą gwiazdą będzie trzykrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata Anita Włodarczyk. O zwycięstwo rywalizować będzie z Polką Malwiną Kopron oraz medalistkami ostatnich MŚ: Amerykankami Brooke Andersen, Janee Kassanavoid oraz Kandadyjką Camryn Rogers. Wśród mężczyzn czeka nas pojedynek Pawła Fajdka z Wojciechem Nowickim.

Doskonale zapowiada się też konkurs tyczkarzy. Na starcie staną medaliści olimpijscy z Tokio i Rio de Janerio Chris Nilsen oraz Sam Kendricks. O wygranej myśli też Piotr Lisek. Do rywalizacji przystąpi również bydgoszczanin Paweł Wojciechowski, dla którego będzie to wyjątkowy start. 

Wśród kulomiotów na Zawiszy zobaczymy m.in. wicemistrza olimpijskiego Joe Kovacsa, brązowego medalistę MŚ Josha Awotunde oraz dwukrotnego medalistę olimpijskiego Toma Walsha. Na dystansie 200 m pobiegnie bydgoszczanka Marika Popowicz-Drapała, a do rywalizacji na dystansie 100 przez płotki przystąpi Adrianna Sułek, reprezentująca barwy bydgoskiej Brdy. Stawka tego biegu jest bardzo mocna. O zwycięstwo powinny powalczyć: Amerykanka Alaysha Johnson, Irlandka Sarah Lavin oraz Devynne Charlton.  

Rywalizacja w Bydgoszczy toczyć się będzie w czternastu konkurencjach – kobiety startować będą w biegach na 100, 200 i 800 metrów, w biegu na jedną milę oraz w biegu na 100 metrów przez płotki i w rzucie młotem, a z kolei mężczyźni pobiegną na 200, 800 i 1500 metrów oraz 110 metrów przez płotki, a także w skoku wzwyż, skoku o tyczce, pchnięciu kulą i rzucie młotem.

Impreza rozpocznie się o godz. 17:30, a sprzedaż biletów jest dostępna na platformie ebilet.pl (we wtorek wejściówki można kupić już w kasach stadionu przy ul. Gdańskiej 163). 

Program zawodów TUTAJ.

Bydgoskie zawody mają kategorię World Athletics Continental Tour Gold, podobnie jak dwanaście innych mityngów, które odbyły się lub odbędą się na pięciu kontynentach.

5. Memoriał Ireny Szewińskiej 2023

Konkurencje 5. Memoriału Ireny Szewińskiej:

  • Kobiety: 100m, 200m, 800m, Mila, 100m ppł., rzut młotem
  • Mężczyźni: 200m, 800m, 1500m, 110m ppł., skok wzwyż, skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut młotem

Memoriał Ireny Szewińskiej bilety

Bilety kosztują 10, 15 i 20 złotych. Dzieci poniżej piątego roku życia wejdą bezpłatnie, młodzież ucząca się i studenci oraz emeryci i renciści będą mogli skorzystać z biletów ulgowych, podobnie jak osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami. 

  • Bilety ulgowe przysługują młodzieży uczącej się i studentom do 26. roku życia oraz emerytom i rencistom po okazaniu uprawnień.
  • Dzieci do ukończenia 6. roku życia wchodzą za darmo z opiekunem, bez biletu i bez wskazania miejsca.
  • Osoba niepełnosprawna oraz jej opiekun mają prawo do zakupu biletu ulgowego. Przy wejściu na stadion ochrona może poprosić o przedstawienie legitymacji osoby niepełnosprawnej.

Zobacz też

Game Show 2023
Wstęp wolny

Zapraszamy na największą konwencję gamingową północnej Polski Blu Game Show 2023....

Cyrk Korona - Sensacyjny Nowy Program 2023
od 70 zł

🎪Sensacyjny nowy program 2023 dla całej rodziny🤡 Najnowsze widowisko Cyrku Korona...

Piknik strzelecki BTS Kaliber
od 2 zł

BTS Kaliber zaprasza na piknik strzelecki, który odbędzie się 24 września...