Informacje:

od 15 zł
Pałac Lubostroń, Sala Rotundowa
07 Sierpień 2022
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

284. Koncert Pałacowy

Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie do Sali Rotundowej w niedzielę, 07 sierpnia 2022 roku na 284. Koncert Pałacowy.

Wystąpią:

  • Anna Niemiec-Mościcka – sopran
  • Remigiusz Kuźmiński – tenor
  • Izabela Wojciechowska -fortepian

W programie koncertu repertuar musicalowy, operetkowy i filmowy.

Anna Niemiec-Mościcka. Absolwentka Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki klasycznej prof. dr hab. Hanny Michalak. W 2006 roku ukończyła studia z wyróżnieniem. Obroniła pracę magisterską i koncert dyplomowy oraz uzyskała wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowana wokalistka z tytułem magistra sztuki.

Ukończyła także Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia imienia Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie wokalistyki klasycznej. Urodziła się, wychowywała, wykształciła i mieszka w Bydgoszczy.

Współpracowała z bydgoską Filharmonią Pomorską. Od 2008 roku współpracuje z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a od 2014 roku z Capellą Toruniensis i Cameratą Vladislavia. Pracuje jako nauczyciel wokalistyki klasycznej w Zespole Szkół Muzycznych imienia Karola Szymanowskiego w Toruniu. Ma również na swoim koncie doświadczenie pedagogiczne w szkołach muzycznych w Zduńskiej Woli i Szczecinku. Prywatnie jest szczęśliwą mężatką oraz dumną mamą Michała.

Remigiusz Kuźmiński. Absolwent Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej profesor Joanny Żółkoś-Zagdańskiej oraz wokalistyki klasycznej profesora Krzysztofa Szydzisza, a także w klasie dyrygentury jazzowej profesora Andrzeja Zubka oraz dyrygentury klasycznej profesor Moniki Wilkiewicz i profesora Radosława Wilkiewicza. Pięcioletnie dzienne muzyczne studia magisterskie ukończył w czerwcu 2007 roku.

Obronił pracę magisterską i koncert dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki.

Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej profesora Janusza Ratajczaka i profesor Małgorzaty Ratajczak oraz Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu, które ukończył maturą. Posiada głos szkolony o barwie i skali tenora lirycznego.

W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji. Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z rodziny o
wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne. Jego pradziadek – powstaniec wielkopolski, był założycielem i dyrygentem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra śpiewała w chórze, natomiast ojciec jest instrumentalistą. Uzdolniona muzycznie jest również siostrzenica artysty oraz wielu innych krewnych. Muzyk zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat. Sztuka muzyczna to jego powołanie oraz zawodowa profesja.

Czynnie koncertuje oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe oraz teledyski. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki około jazzowej i około klasycznej typu pop-jazz, soul, funky, r&b, musical, pop-opera, gospel, filmowa, literacka i aktorska.

Izabela Wojciechowska. Absolwentka Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów klasycznych i dyrygentury klasycznej. Uzyskała wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowana organistka i dyrygentka z tytułem magistra sztuki.

Otrzymała także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Ukończyła również Liceum Muzyczne imienia Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie oboju klasycznego. Przez wiele lat była organistką Parafii Świętego Mikołaja w Bydgoszczy oraz dyrygentką Chóru Świętej Cecylii. Współpracuje z wieloma artystami jako akompaniator fortepianowy. Jako organistka grała także gościnnie w kościołach na terenie Wielkiej Brytanii.

Zobacz też

PIOTR BUKARTYK | Radio którego już nie ma
od 70 zł

Zapraszamy na koncert Pitra Bukartyk – Radio którego już nie ma...

Projekt Volodia | PIOSENKI ULICY
od 50 zł

Zapraszamy na koncert piosenek folkloru miejskiego, tzw. ulicznych lub „szemranych”. W...

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Patryk Matwiejczuk
Wstęp wolny

Otwarta Przestrzeń „Światłownia”, 9 grudnia 2022 zaprasza na koncert zespołu Unleashed...