Informacje:

od 60 zł
Opera Nova w Bydgoszczy, ul. Marszałka Focha 5, 85-070 Bydgoszcz
22 Październik 2022
19:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

28. Bydgoski Festiwal Operowy | Sprzedana narzeczona

Zapraszamy: w sobotni wieczór, 22 października 2022 r. w Operze Nova „Sprzedana narzeczona” w wykonaniu Štátna opera Banská Bystrica jako festiwalowy finał!

Opera Nova zapowiadała na zakończenie tegorocznego  Bydgoskiego Festiwalu Operowego „Evę”,operę czeskiego kompozytora Josepha Foerstera. Jednak „żywy organizm”, jakim jest trwająca dwa tygodnie impreza artystyczna zawsze grozi niespodziankami.

Teraz wypadki losowe spotkały zaproszonych Artystów ze słowackiej Banskiej Bystrzycy. Stanęli oni przed dramatycznym wyborem: albo odwołać przyjazd, albo przedstawić w Bydgoszczy inny spektakl.

Z festiwalowej „kuchni” możemy zdradzić, że po dramatycznych konsultacjach, weryfikowaniu obsady ,aneksowaniu umów i ponownej karkołomnej logistyce, ostatecznie udało się w ciągu 24 godzin zorganizować występ Štatnej Opery z tytułem, który należy do kanonu światowej opery komicznej: „Sprzedaną narzeczoną” Bedřicha Smetany, a  dodajmy, że premiera w Banskiej Bystrzycy odbyła się zaledwie  kilka dni temu!

To zabawne i pełne uroku dzieło zachwyca zarówno wymagającą publiczność , jak i tych, którzy dopiero odkrywają sztukę operową.

Zatem: w sobotni wieczór, 22 października 2022 r. w Operze Nova „Sprzedana narzeczona” w wykonaniu Państwowej Opery z Banskiej Bystrzycy będzie festiwalowym finałem.

Bilety zakupione na „Evę” zachowują ważność .

Zobacz też

AKADEMIA MUZYCZNA | Musica Spiritus Movens 10 grudnia
Wstęp wolny

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wraz z Diecezją Bydgoską serdecznie zapraszają na...

AKADEMIA MUZYCZNA | KONCERT KOMPOZYTORSKI
Wstęp wolny

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Koncert...

Biblioteka UKW | Twarze i satyry
Wstęp wolny

7 grudnia 2022 rokuw Galerii Biblioteki UKW, ul. Szymanowskiego 3, odbędzie...