Informacje:

od 3 zł
Music Cafe Szpulka, Marcinkowskiego 12-14, 85-056 Bydgoszcz
29 Marca 2024 19:30
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

13. MFFA Animocje | Do-grywka II 

Zapraszamy na pokaz filmów konkursowych 13. MFFA Animocje. Film z największą ilością głosów publiczności wejdzie do Konkursu Międzynarodowego.

1.Takie cuda się zdarzają, Barbara Rupik, Polska, 2023, 13’48’’

Pewnego dnia, wszystkie figury w okolicy ożywają. Wychodzą z przydrożnych kapliczek, opuszczają postumenty i nieśpiesznie ruszają przed siebie, wszystkie w tym samym kierunku. Nie zatrzymują się nawet na chwilę. Ludzie z rosnącym niepokojem obserwują to zjawisko. Nikt z nich nie wie, dlaczego figury odchodzą i dokąd zmierzają. Tylko mała dziewczynka o ciele bez kości, zachwyca się pochodem niezwykłych postaci. Bez mięśni idą, choć iść nie powinny. Jakie to dziwne!

2. Love Me True, Inés Sedan, Francja, 2023, 7’40’’

Laurence desperacko poszukuje miłości. Za radą przyjaciela zakłada portale randkowe, aby znaleźć swoją bratnią duszę. Uzależnia się od telefonu i toksycznego mężczyzny.

3. Vercors, Lyonel Charmette, Francja, 2023, 19’40’’

Kadr z filmu animowanego. Mężczyzna w czarnej marynarce i zielonych spodniach siedzi na mężczyźnie, który robi pompki. Za nimi dwa namioty oraz choinki pokryte śniegiem.

W odległym obozie na skraju gór Vercors pięciu partyzantów zapomnianych przez swoje dowództwo zmaga się z nudą, frustracją i trudami codzienności. Przez bierność Joseph, nowy dzieciak w okolicy, zaczyna przeciwstawiać się swojemu wujowi, odpowiedzialnemu za maquisardy (francuskie oddziały partyzanckie). Stopniowo szaleństwo ogarnia Josepha i rozprzestrzenia się na pozostałych.

4. Think something nice, Claudius Gentinetta, Szwajcaria, 2022, 6’02’’

Zdany na łaskę fotela dentystycznego główny bohater nie może uniknąć konfrontacji z bólem i niedolą ludzkiego losu. Aby odwrócić swoją uwagę, ucieka do wyimaginowanej historii o rybakach i morzu.

5. A kind of Testament, Stephen Vuillemin, Francja, 2023, 16’24’’

Młoda kobieta natrafia w Internecie na animacje, które ewidentnie powstała z jej prywatnych selfie. Nieznana kobieta o tym samym nazwisku przyznaje się do kradzieży tożsamości. Ale śmierć jest szybsza niż odpowiedź na pytanie: „Dlaczego?”.

6. ((O)), Joanna Żybul, Polska, 2022, 1’

Krótka historia o oczekiwaniu na specjalną przesyłkę…

7. Mano, Toke Madsen, Dania, 2023, 6’58’’

Uwięziony w zaniedbującej rodzinie opiekuńczy starszy brat troszczy się o swoje młodsze rodzeństwo i konfrontuje się z wiecznie nieobecną matką, co prowadzi do pochopnej decyzji.

8. Holly Molly, Kamil Pośnik, Polska, 2022, 11’10’’

Film animowany „Hollymolly” przybliża problem dyskryminacji płci i patriarchalnego modelu rodziny z lat 60. Główna bohaterka, zmęczona rutyną życia, pewnego dnia sięga po środki psychoaktywne, co staje się początkiem niespodziewanych konsekwencji, rzucając światło na trudności, z jakimi musiały się mierzyć kobiety tamtych czasów pod presją społeczną.

Zobacz też

DKF Niespodzianka | Pamięć
od 8 zł
25 Kwietnia

Poruszający dramat psychologiczny. Sylvia jest pracownikiem socjalnym, prowadzi proste i uporządkowane...

Kino Jeremi | MIŁOŚĆ BEZ OSTRZEŻENIA
od 8 zł
25 Kwietnia

Para zakochanych nastolatków wierzących, że ich związek może trwać do grobowej...

O!PLA 2024 Ogólnopolski Festiwal Animacji
Wstęp wolny
Dzisiaj
do 25 Kwietnia

Zapraszamy wszystkich miłośników filmów animowanych w dniach 22-25 kwietnia do Biblioteki...