Informacje:

Wstęp wolny
MÓZG, ul. Parkowa 2, 85-006 Bydgoszcz
28 Marca 2024 19:30
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

13. MFFA Animocje  | Do-grywka I 

Zapraszamy na pokaz filmów konkursowych 13. MFFA Animocje, film z największą ilością głosów publiczności wejdzie do Konkursu Międzynarodowego.

Being Ten, Fatemeh Jafari, Iran, 2023, 18’07’’Cyclepaths, Anton Cla, Belgia, 2023, 12’25’’

Ojciec i jego dziesięcioletni syn mieszkają w samotnej chatce pośrodku gęstego lasu. Ojciec, myśliwy, zachowuje jedną ze swoich zdobyczy i przynosi ją do domu jako prezent dla syna. To, co na początku było tylko zabawą, na zawsze odmieni życie chłopca.

2. Cyclepaths, Anton Cla, Belgia, 2023, 12’25’’

Stara kobieta niesie torby z zakupami. Dziecko z bronią na plecach jedzie na hulajnodze. Ptaki latają. Miasto upada. Impreza jest ekstra.

‍3The Water Ghost, Hongzhou Xue, Wielka Brytania, 2023, 4’50’’

Epopeja najmniejszej skali. Romantyczny wiersz o moim dzieciństwie. Subiektywna fantazja, która zmienia wspomnienia z przeszłości. Fałszywa pamięć może ujawnić prawdziwe ja.

4. Temporarily Removed, Dotan Goldwaser, Yoav Brill, Izrael, 2023, 14’13’’

Głęboko w miejskim muzeum sztuki, jedyna strażniczka staje się królową małej wystawy. Gdy zmuszona jest opuścić pomieszczenie, jej wygnanie staje się podróżą w poszukiwaniu nowego domu.

5. Just Keep Breathing, Anej Golčar, Wielka Brytania, 2023, 6’15’’

Victor utknął obok natrętnego nieznajomego podczas taniego lotu. Trzeszczące opakowanie od cukierków, mlaskanie, oh, dajcie człowiekowi spokój. Nie, nie chce twoich cukierków, bardzo dziękuję, Victor nie jest głodny. Trzydzieści pięć tysięcy stóp nad ziemią nie ma ucieczki. Po prostu oddychaj.

6. Baking With Piggu, Claire Schlaikjer, USA, 2023, 3’27’’ 

Jest impreza. Jest ciasto. Więc Piggu chce kawałek. Piggu to wypchana świnia goniąca za przyjemnościami materialnego świata poza swoim własnym. Uwięziony we własnym miękkim ciele Piggu mimo wszystko próbuje wziąć w tym udział. Czy znajdzie to, czego szuka, czy też jego zmagania zakończą się złamanym sercem.

7. Braided, Chenxi Zhang, USA, 2023, 6’19’’

Mama zawsze skrupulatnie zaplatała moje włosy, tak ciasno, że tworzyły wolną ścieżkę na czubku mojej głowy. Ale pewnego dnia obcięła mi warkocze. Nie chciałam się opierać, musiałam to zaakceptować. Kiedy stawiałam pierwsze samodzielne kroki, mój krok był chwiejny. Przez ścieżkę dotknęłam naszej nierozerwalnej więzi i drogi kobiecego rozwoju, na którą obie nie byłyśmy przygotowane.

8. Czekaj na mnie we śnie, Natalia Durszewicz, Polska, 2023, 14’56’’

„Czekaj na mnie we śnie” to poetycka opowieść o starszym małżeństwie ukazana za pomocą animacji malarskiej. Odizolowani od świata i skazani na samotność Bronka i Zygfryd doświadczają powolnej defragmentacji rzeczywistości spowodowanej chorobą kobiety i związanymi z nią przeciwnościami losu. W swojej ostatniej podróży przeżywają chwile żalu, bólu, a nawet odrazy. Jednak za wszelką cenę starają się pamiętać miłość, która kiedyś między nimi trwała.

Zobacz też

KINO HELIOS | Jutro będzie nasze
od 16.90 zł
20 Maja

20 maja Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kina Konesera na...

Kino Jeremi | SURREALIZM MISTYCZNY
Wstęp wolny
18 Maja

Zapraszamy Film dokumentalny i spotkanie z artystą i jego twórczością. Realizacja,...

DKF Niespodzianka | Czerwone niebo
od 8 zł
23 Maja

Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w...