Informacje:

od 20 zł
Kino Orzeł, ul. Marcinkowskiego 12, Bydgoszcz
od 08 Marca do 10 Marca
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

12. urodziny kina Orzeł

Kino Orzeł po raz 12. zaprasza na obchody swoich URODZIN. W trzydniowym (8-10.03.2024) programie pełnowartościowa pożywka dla prawdziwych kinomanów.

FILMOWY DZIEŃ KOBIET
Pierwszy dzień urodzin kina zbiega się z Dniem Kobiet. Z tej okazji zaproponujemy Wam dwie bardzo nieoczywiste pozycje z klasyki kina. Na początek propozycja bardziej rozrywkowa, czyli „Dziewczyna Piętaszek” Howarda Hawksa z 1940 r. Ta klasyczna screwball comedy, z mocnym emancypacyjnym wydźwiękiem, znalazła się na 19. miejscu w przygotowanym przez Amerykański Instytut Filmowy rankingu najśmieszniejszych amerykańskich filmów wszechczasów. Drugiemu tytułowi daleko już będzie do lekkości, mowa raczej o kinie wagi ciężkiej – „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego. To ekstremalny body horror, z wybitną, nagrodzoną Złotą Palma w Cannes kreacją Isabelle Adjani. Oba seanse poprzedzone będą filmoznawczymi prelekcjami.

WASZE KINO
Ponownie zagramy 3 tytuły, które Wy, widzowie Orła wybraliście w ankiecie na ulubiony film 2023 roku. Wrócą do nas Collin Farrell i Brendan Gleeson w słodko-gorzkiej społecznej przypowieści „Duchy Inisherin”, nagrodzone na Berlinale, pełne czułości „20 000 gatunków pszczół” oraz zjawiskowy Paul Mescal w przewrotnie wakacyjnym „Aftersun”. Głosującym gratulujemy świetnego gustu i zapraszamy wszystkich do nadrobienia lub ponownego zobaczenia zwycięskich tytułów.

KINO OSCAROWE
Tuż po naszym urodzinowym weekendzie, w nocy z niedzieli na poniedziałek, w Hollywood zostaną przyznane najpopularniejsze nagrody filmowe świata – Oscary. Będzie to też weekend polskiej premiery „Strefy interesów”, nominowanej w 5 kategoriach. Szczególny seans tego filmu odbędzie się w niedzielę o 18:30, kiedy po seansie spotkamy się ze Stanisławem Cuske, pochodzącym z Bydgoszczy, głównym operatorem kamery w ekipie Łukasza Żala. Ponadto zagramy blok krótkometrażowych filmów aktorskich nominowanych do nagród Akademii. Oscarowym akcentem będzie też seans cyklu Małe Animocje, z „Psem i robotem”, który ma szansę na statuetkę za najlepszą pełnometrażową animację.

KINO URODZINOWE
Nie tylko nasze kino obchodzi urodziny. Przeurocza, tytułowa bohaterka filmu „Amelia” skończyłaby w tym roku 50 lat, a głośne i porażające „Miasto Boga” świętuje 20-lecie polskiej premiery. Oba filmy, w odrestaurowanych cyfrowo wersjach, obejrzymy w nasz urodzinowy weekend.

NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH – DOUBLE FEATURE
Podczas zeszłorocznych urodzin, na orłowym ekranie zadebiutował cykl Najlepsze z Najgorszych. Comiesięczne spotkania z kinem klasy B szybko zdobyły spore grono wiernych widzów. Tym razem, iście grindhouse’owo, zaproponujemy seans podwójny, na który złożą się: absolutny B-klasyk, udany inaczej kuzyn „Rambo”, czyli „Żywy cel” oraz film, który wygrał w głosowaniu publiczności NzN na ulubiony film sezonu 2023, czyli „Sasquatch z przedmieścia”.

PLAKATOBRANIE
Po raz kolejny zaprosimy na tradycyjne już plakatobranie, podczas którego rozdamy za darmo plakaty, które zdobiły nasze kino od ubiegłych urodzin. Tak jak w poprzednich latach, nie będzie możliwości wcześniejszej rezerwacji. Startujemy 8.03 równo o godzinie 19:12 i życzymy udanych łowów.

POROZMAWIAJMY O KINIE
Spotkajmy się i porozmawiajmy o kinie Orzeł. Chcielibyśmy poznać Wasze zdanie na temat działalności Orła, dowiedzieć się co działa dobrze, a co powinniśmy poprawić. Czekamy na Wasze pytania/postulaty/pomysły/uwagi/pretensje/itp. Pogadamy też na pewno o filmach. Wszyscy mile widziani. Do zobaczenia.

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY
Jeżeli bierzecie udział w naszej zabawie pn. „Tylko dla orłów”, ta informacja Was ucieszy. Tak jak w zeszłym roku, za wszystkie seanse w ramach urodzin kina dostaniecie pieczątki podwójnie. Będziecie mogli więc jeszcze szybciej zdobyć upragnione nagrody. Przychodząc na wszystkie urodzinowe tytuły będziecie mogli zdobyć aż 24 pieczątki! Szczegóły programu lojalnościowego znajdziecie tu: www.kino-orzel.pl/program-lojalnosciowy/.

HARMONOGRAM

8.03.2024 piątek
11:00 – Strefa interesów
13:00 – Strefa interesów
15:00 – Wasze kino – Duchy Inisherin
17:15 – Dzień Kobiet – Dziewczyna Piętaszek + prelekcja (bilety: 10 zł)
19:12 – plakatobranie (wstęp wolny)
19:30 – Dzień Kobiet – Opętanie + prelekcja

9.03.2024 sobota
10:00 – Strefa interesów
12:00 – Porozmawiajmy o kinie – spotkanie widzów z ekipą kina Orzeł (Music Cafe Szpulka) (wstęp wolny)
12:00 – Wasze kino – 20 000 gatunków pszczół
14:15 – Filmy krótkometrażowe nominowane do Oscara 2024: aktorskie
16:45 – 50. urodziny Amelii Poulain – Amelia
19:00 – Najlepsze z Najgorszych – Żywy cel (bilety: 25 zł normalny; 20 zł ulgowy; bilety na oba seanse: 40 zł normalny; 30 zł ulgowy)
20:45 – Najlepsze z Najgorszych – Sasquatch z przedmieścia (bilety: 25 zł normalny; 20 zł ulgowy; bilety na oba seanse: 40 zł normalny; 30 zł ulgowy)

10.03.2024 niedziela
10:00 – Strefa interesów
12:00 – Małe Animocje – Pies i robot (bilety: 5 zł)
14:00 – Wasze kino – Aftersun
16:00 – Miasto Boga – 20. rocznica premiery
18:30 – Strefa interesów + spotkanie ze Stanisławem Cuske
Jeśli nie podano inaczej, bilety w cenach: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy; 46 zł grupowy (dla 4. osób).

Zobacz też

KINO HELIOS | Sami swoi. Początek
od 12.90 zł
Dzisiaj

25 kwietnia Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kultury Dostępnej na...

DKF Niespodzianka | Pamięć
od 8 zł
Dzisiaj

Poruszający dramat psychologiczny. Sylvia jest pracownikiem socjalnym, prowadzi proste i uporządkowane...

Kino Jeremi | MIŁOŚĆ BEZ OSTRZEŻENIA
od 8 zł
Dzisiaj

Para zakochanych nastolatków wierzących, że ich związek może trwać do grobowej...