Ekologiczne przywitanie wiosny z Radiem ZET

Ekologiczne przywitanie wiosny z Radiem ZET

Wielkie sprzątanie nad Kanałem, sadzenie drzew i ekologiczne koło fortuny na Placu Teatralnym – w poniedziałek, 21 marca w ramach organizowanych przez Radio ZET “Dni dla Planety” zapraszamy mieszkańców do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Lasu w Bydgoszczy.

Zaczynamy w Parku nad Starym Kanałem od godz. 10.00. Wspólnie z uczniami i mieszkańcami chwycimy za worki i chwytaki by posprzątać okolice kanału od ul. Wrocławskiej do Bronikowskiego. Na bydgoszczan będą czekały również kajaki i podbieraki do zadań specjalnych na wodzie. Punkt wydawania worków i rękawic zlokalizowany będzie przy siedzibie Rady Osiedla Wilczak-Jary na ul. Nakielskiej 70.

Tego dnia pszczoły z miejskiej pasieki, która powstała w ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, otrzymają wyjątkowy prezent. Radio ZET posadzi 4 miododajne lipy, które z całą pewnością spodobają się pszczelim rodzinom mieszkającym nad Kanałem Bydgoskim.

Od  godz. 12 do 16 przeniesiemy się na Plac Teatralny. Wyjątkowe, zielone napoje, ekologiczne koło fortuny i wymiana niepotrzebnych już drobnych elektro urządzeń na sadzonki roślin – to dla mieszkańców Bydgoszczy przygotowało Radio ZET.