„Kierunek zwiedzania” w marcu

„Kierunek zwiedzania” w marcu na Festiwalu Nowe Epifanie

Już 29 marca (wtorek) w ramach Festiwalu Epifanie zostanie zaprezentowany spektakl „Kierunek zwiedzania” w reżyserii Aleksandry Bielewicz. Bydgoska produkcja, która inspirowana była książką Marcina Wichy o tym samym tytule, tego dnia zostanie zaprezentowana dwa razy –  o godz. 17.00 i 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie. Na bydgoską scenę spektakl powróci w kwietniu.

„Kierunek zwiedzania” w reżyserii Aleksandry Bielewicz to próba spaceru po wyimaginowanej wystawie prac Malewicza, do którego zaproszeni zostaną widzowie. W roli przewodników wystąpią aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy – Dagmara Mrowiec-Matuszak, Michał Surówka i Marcin Zawodziński. Na scenie towarzyszyć im będą gościnnie – Jowita Kropiewnicka, Jan Kwapisiewicz i Tomasz Nosinski.

Twórcy spektaklu spróbują odpowiedzieć na pytania: jak opowiedzieć o tym, co niewyrażalne; jak wyjść poza martwe kanony, uwolnić się od wszelkich imitacji? Czy wystarczy wejść w ciemność i pustkę – wyzerować czas, wyzerować sztukę? Wykonać radykalny gest, jak Kazimierz Malewicz, kiedy w 1915 namalował Czarny kwadrat na białym tle.

Premiera spektaklu odbyła się 4 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego, dwa pozostałe pokazy odbyły się 5 i 6 marca. Kolejna szansa, by obejrzeć spektakl w Bydgoszczy w kwietniu. „Kierunek zwiedzania” w reżyserii Aleksandry Bielewicz już  9 kwietnia (sobota) o godz. 16.00 i 10 kwietnia (niedziela) o godz. 19.00 w auli I LO.

Gramy:

29 marca – wtorek – g.17.00 i 20.00 – Teatr Collegium Nobilium  – Festiwal Nowe Epifanie
9 kwietnia – sobota – g.16.00 – aula I LO Bydgoszcz
10 kwietnia – niedziela – g.19.00 – aula I LO Bydgoszcz