VI Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek „Pozytywka”

VI Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek „Pozytywka” | Program festiwalu

25-28 sierpnia do Bydgoszczy zawita Festiwal Świata Baśni i Bajek „Pozytywka”. Przedstawiamy program jednego z najważniejszych festiwali sztuki dla dzieci w Polsce. Sprzedaż biletów, odbiór wejściówek oraz zapisy na wydarzenia ruszą 12 sierpnia 2022 r.

W 2022 roku Bydgoszcz ponownie zamieni się dzięki nam w magiczny, bajkowy ogród sztuki i kultury.

Na Pozytywce wystąpią artyści z różnych zakątków świata. Zobaczymy niesamowite widowiska prosto ze Słowacji, Litwy, Niemiec i Słowacji. Będą teatry, warsztaty i pokazy plenerowe. Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w Teatrze Kameralnym, Młynach Rothera, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz ogrodzie społecznym przy BCOPiW. Będzie też na Starym Rynku, a w Parku Kochanowskiego stanie miasteczko festiwalowe z mnóstwem atrakcji. 

Wystąpią m.in.:

  • Kultowy Younak Circus po raz pierwszy w Bydgoszczy! To będzie jedno z największych festiwalowych widowisk, jakie zobaczycie w tym roku!

Słowacy z Younak Circus łamią wszelkie stereotypy, rozkochując w sobie publiczność z całego świata i zgarniając kolejne nagrody na międzynarodowych konkursach i festiwalach. Bez skrępowania i z wielką pewnością siebie łączą akrobatykę, kuglarstwo i żonglerkę z muzyką na żywo, tańcem nowoczesnym i postawioną na głowie słowacką ludowością 🇸🇰. Tak wybuchowa kombinacja nikogo nie pozostawia obojętnym, bo kto mógłby oprzeć się historii Janosika w opowiedzianej w podobnej oprawie, a do tego z ogromną dawką poczucia humoru. Młodzieńcza energia artystów wyniesie opowieść o legendarnym rabusiu na zupełnie nowy poziom, rozpalając w publiczności niepohamowaną sympatię do zuchwałego bohatera, który grabił bogatych i rozdawał biednym. Przed Państwem Younak Circus!

Younak Circus
  • FIRE PARTY

Wielkimi krokami zbliża się największa w kraju ognista impreza, na którą zapraszają Was nie kto inny, a niezastąpieni artyści z Fundacja Sztukmistrze, tym razem we współpracy z Synergy Art i Teatr Ognia Infernal. ‘Fire Party’ to wielkoformatowe i największe w kraju widowisko-ogniowo-pirotechniczne z udziałem najlepszych tancerzy ognia, żonglerów i akrobatów, a wszystko to w lekkiej, komediowej oprawie. W ten wyjątkowy sierpniowy wieczór magia, ogień i sztuka cyrkowa zawładną bydgoskim Starym Rynkiem, a w Wasze serca podbiją odważni, pełni energii artyści, których spektakularne popisy zapierają dech!

FIRE PARTY
  • Kręcipupa

Niepowstrzymana potrzeba ruchu i niemożność powstrzymania się od KRĘCENIA u najmłodszych często doprowadza rodziców na skraj wytrzymałości, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W momentach zwątpienia warto jednak przypomnieć sobie, że to właśnie dziecięca ciekawość i silna potrzeba poznawania otoczenia, będąc w ciągłym ruchu są jedną z ważnych składowych dziecięcej natury, którą warto pozwolić dzieciom nacieszyć się, nim szybko przeminie.

W odpowiedzi na te wyjątkowe potrzeby, Wrocławski Teatr Lalek i LALE.TEATR łączą siły, aby stworzyć bezpieczną przestrzeń do nieskrępowanych harców i tańców. KRĘCIPUPA to spektakl, w którym ruch gra pierwsze skrzypce, zaspokajając potrzebę KRĘCENIA się nawet u najbardziej energicznych dzieci! Udział w nim grozi spontanicznymi napadami wesołości, dlatego poważni rodzice wchodzą na własną odpowiedzialność!

Kręcipupa
  • Niewidzialny świat

Światowej klasy litewski Šokio teatras Dansema / Dansema dance theater ze swoim pięknym spektaklem ‘Niewidzialny świat’ to interaktywna propozycja dla dzieci na różnym poziomie rozwoju wzroku (w wieku od 6 do 18 miesięcy). W asyście doświadczonych tancerek młoda publiczność odkrywa tu świat przy pomocy ruchu, dając również rodzicom okazję by odkryć, jakie super moce jeszcze drzemią w ich dzieciach.

Niewidzialny świat

Od 12 sierpnia będzie można kupować bilety (przez platformę bilety24.pl), odbierać wejściówki i zapisywać się na warsztaty. Będzie także możliwość zakupu biletów przed wejściem na wydarzenie, o ile oczywiście nie wszystkie zostaną sprzedane wcześniej (radzimy nie zwlekać z zakupem – w poprzednich latach bilety na większość wydarzeń rozeszły się już w przedsprzedaży!)

Więcej o tegorocznych wydarzeniach przeczytacie na www.pozytywkafestiwal.pl

‘Pozytywka’ współfinansowana jest ze środków Miasta Bydgoszczy oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.