Zielone Arkady | POSTAW NA ZIELONE: SADZONKA ZA KSIĄŻKĘ

Do 8 czerwca w Zielonych Arkadach w Bydgoszczy możesz wymienić przeczytane książki na sadzonki kwiatów lub drzew. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa i ekologii, a zebrane książki trafią do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

W terminie 3–8 czerwca w godz. 10.00–20.00 warto przynieść książki, których już nie czytamy do centrum handlowego Zielone Arkady w Bydgoszczy. W zamian można odebrać piękną sadzonkę.

Wszystkie zebrane publikacje przekazane zostaną do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. W niej wszystkie tytuły znajdą nowy dom i wdzięcznych czytelników.

Warto dać swoim książkom drugie życie i kolejnych czytelników. Dołączając do inicjatywy łączymy dbałość o naturę z promocją czytelnictwa.

Ważne informacje:

  • Punkt Obsługi Akcji znajduje się na placu eventowym (poziom -1).
  • W akcji „Postaw na zielone” zbierane są książki w dobrym stanie, wydane po 2000 roku (oprócz podręczników, przewodników, poradników, atlasów).
  • Niezależnie od liczby przyniesionych książek, uczestnik ma prawo odebrać tylko 1 sadzonkę danego dnia. Maksymalna liczba sadzonek, które uczestnik może otrzymać w ciągu trwania całej akcji, to łącznie 3 sztuki.
  • Szczegóły w regulaminie dostępnym w Punkcie Obsługi Akcji.