Zielone Arkady | Misja po Układzie Słonecznym

Centrum handlowym Zielone Arkady w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatną, interaktywną wystawę Misja po Układzie Słonecznym. Wiesz, jaka temperatura panuje na Wenus? A jak pachnie Uran? Gdzie występują największe cyklony w Układzie Słonecznym? Odpowiedzi na te zagadki znajdziesz na wystawie!

Wystawa interaktywna „Misja po Układzie Słonecznym” to pierwsza tego typu w Europie koncepcja prezentująca w innowacyjny sposób wszystkie, najważniejsze ciała niebieskie – planety w Układzie Słonecznym.

Cała wystawa składa się z kompletu 10 namiotów planetarnych od 3 do 5 metrów średnicy każdy: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun oraz Słońce i Księżyc.

Zwiedzanie odbywa się z przewodnikami – są to naukowcy i popularyzatorzy związani z tematyką szeroko pojętego kosmosu. Do każdej z planet można nie tylko wejść przez specjalną dwumetrową śluzę, ale również w jej wnętrzu przeżyć symulowane zjawiska, jakie na niej panują. – zaprasza Ewa Krassowska.

Zielone Arkady | Misja po Układzie Słonecznym

Zwiedzanie odbywa się codziennie w dniach 12.04 – 28.04.2024 w godz. 11.00–19.00 (z wyłączeniem niedziel niehandlowych).
Wstęp jest bezpłatny. Wystawa zwiedzana z przewodnikiem. Czas zwiedzania wynosi ok. 60 minut (w grupach ok. 10-osobowych).

Grupy ruszają co ok. 15 minut. Ostatnie wejście o godzinie. 18.00.
Obowiązują zapisy u obsługi wystawy (wyłącznie na dany dzień).
Szkoły i przedszkola prosimy o kontakt pod numerem: 695 14 29 49, w godz. 9.00-16.00.