Wymiany roślin w Bibliotece

Wymiana roślin w Bibliotece

W dniach 28 marca – 2 kwietnia 2022 r. zapraszamy wszystkich do wymiany roślin doniczkowych w Bibliotece Głównej przy Starym Rynku 24.

Bydgoska biblioteka zaprasza do udziału w akcji absolutnie wszystkich. Młodszych, starszych, miłośników kwiatów i tych, którzy tych kwiatów nawet nie lubią. Bowiem kwiatka można nie tylko wymienić – można przynieść i zostawić go dla innych chętnych, a można także przyjść bez niczego i wziąć ze sobą nową roślinkę. Ważne, żeby kwiaty były w obiegu. Taki jest cel tej akcji.

Przynosić można kwiaty doniczkowe domowe – w doniczce, w wilgotnej serwetce lub słoiczku z wodą. Wszystkie te formy są dopuszczalne. Przynosimy je do Wypożyczalni Głównej, która znajduje się przy Starym Rynku 24. Kwiatkami można się dzielić przez prawie cały tydzień – od poniedziałku 28 marca do soboty 2 kwietnia w godzinach otwarcia Biblioteki, tj. pn-pt 8-19 i sb 9-15. 

Akcja jest organizowana w ramach projektu „EkoCzwartki dla Seniora” realizowanego w ramach Ekoprojektów finansowanych przez Miasto Bydgoszcz.