Wydarzenia tygodnia | Bydgoszcz 8-14 lipca 2024 r.

Wakacje w pełni! Miasto puste, bydgoszczanie wyjechali na urlopy, a ci, którzy zostali, myślami są już na urlopie. Ale nie martw się, jeśli spędzasz wakacje w mieście! Mamy dla Ciebie przegląd wydarzeń, które umilą Ci czas w tygodniu 8-14 lipca. Sprawdź nasz przegląd wydarzeń i odkryj, co ciekawego dzieje się w Bydgoszczy!

Bez względu na to, czy interesujesz się muzyką, teatrem, wystawami, czy po prostu chcesz odpocząć i zrobić zakupy, w Bydgoszczy na pewno nie będziesz się nudzić. Czeka na Ciebie pełna dawka rozrywki!


Rzeka Muzyki 2024 | Kocham BigBit

Zapraszamy 14 lipca na koncert Kocham BigBit. Wystąpią: Małgorzata Jakubiec-Hauke i Magdalena Fudała Już 14 lipca o godzinie 19:00 wystąpią dwie wokalistki: Małgorzata Jakubiec-Hauke i Magdalena Fudała z koncertem Kocham BigBit. Usłyszymy utwory Ani Rusowicz, Karin Stanek, Kasi Sobczyk i Czerwono-Czarnych oraz zespołu Breakout.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/rzeka-muzyki-2024-kocham-bigbit/

Rzeka Muzyki 2024 | Kocham BigBit

Zielone Arkady | Kino Letnie – Ferrari

Zielone Arkady Bydgoszcz kolejny raz przygotowały wyjątkowe filmowe emocje! 5 lipca zapraszamy na pokaz filmu Ferrari Co można robić w gorące letnie wieczory? Podpowiadamy: oglądać filmy na dużym ekranie w kinie pod gwiazdami!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zielone-arkady-kino-letnie-ferrari/

Zielone Arkady | Kino Letnie – Ferrari

Fabryka Lloyda | Żabson

Fabryka Lloyda, 12 lipca, zaprasza na koncert Żabsona na plenerowej scenie! Żabson, a właściwie Mateusz Zawistowski to polski raper oraz autor tekstów. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/fabryka-lloyda-zabson-2/

Fabryka Lloyda | Żabson

HELIOS | Kino Kobiet | Zabierz mnie na Księżyc

Drogie Panie, już 10 lipca o godzinie 18:00 kolejny pokaz Kina Kobiet w kinie Helios. Tym razem wyświetlona zostanie komedia romantyczna – przedpremierowo! „Zabierz mnie na Księżyc” UWAGA!!! Mamy dla Państwa 2 pojedyncze zaproszenia na seans „Zabierz mnie na Księżyc” 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/helios-kino-kobiet-zabierz-mnie-na-ksiezyc/

HELIOS | Kino Kobiet | Zabierz mnie na Księżyc

Exploseum | Partyzanci

Exploseum zaprasza 13 lipca na grę terenową „Partyzanci” Jest rok 1944. Zlokalizowana pod Bydgoszczą fabryka DAG dziennie wytwarza materiały wybuchowe zdolne do napełnienia 20 milionów pocisków karabinowych. Lokalny ruch oporu stara się zebrać jak najwięcej informacji o fabryce, by móc je przekazać do kwatery głównej.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/exploseum-partyzanci/

Exploseum | Partyzanci

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy | RANDKA Z NIEDŹWIEDZIEM BRUNATNYM

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaprasza 9 lipca na warsztaty pn. „RANDKA Z NIEDŹWIEDZIEM BRUNATNYM”. Spotkanie wypełnimy niedźwiedziowymi grami i zadaniami. Poza tym wspólnie przygotujemy posiłek dla naszych dwóch niedźwiedzi i oczywiście podamy im go w odpowiednich miejscach. Warsztaty te to wyjątkowe wakacyjne wyzwanie.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/ogrod-zoologiczny-w-bydgoszczy-randka-z-niedzwiedziem-brunatnym/

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy | RANDKA Z NIEDŹWIEDZIEM BRUNATNYM

Wakepark Bydgoszcz | Wake up – Stand up

Wakepark Bydgoszcz zaprasza 12 lipca 2024 Wake up – Stand up! Wystapią: Wiktoria Chachulska, Michał Łobejko i Mariusz Dąbrowski Wiktoria Chachulska – twierdzi, że życie to cyrk, a ludzie to akrobaci lawirujący po jego arenie. W natłoku codziennych akrobacji należy nam się więc otulenie absurdalnym żartem, nie chcącym niczego w zamian.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/wakepark-bydgoszcz-wake-up-stand-up/

Wakepark Bydgoszcz | Wake up - Stand up

Młyny Rothera | Jakub Małecki

Młyny Rothera zapraszają na spotkanie literackie wokół książki Korowód Jakuba Małeckiego Podczas spotkania, uczestnicy dowiedzą się więcej o twórczości autora, jego najnowszej powieści pt. „Korowód” oraz kulisach jej powstawania. To okazja do dyskusji na temat stylu życia, drogi do spełnienia marzeń i stosunku do krytyki literackiej.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-jakub-malecki/

Młyny Rothera | Jakub Małecki

Tupot Poetycki #87 | SLAM

∞7 Slam Poetycki – Lipcowy Odcinek Eliminacji do Ogólnopolskich Mistrzostw! ∞7 spotkanie to kolejna okazja dla wszystkich, aby znaleźć się w centrum, w samiusieńkim środku niepowtarzalnej dynamiki i świetnej atmosfery, która odziałuje do szpiku kości. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/tupot-poetycki-87-slam/

Tupot Poetycki #87 | SLAM

Galeria Wspólna | SHARE BREATH – War and Life

Galeria Wspólna zaprasza 11 lipca, na wernisaż wystawy Chung Young-chang – Share • Breath – War and Life Zapraszamy na przejmującą wystawę malarstwa koreańskiego artysty Yongchang Chunga. „SHARE BREATH – War and Life” to projekt obejmujący kilkanaście wielkoformatowych malarskich portretów utrzymanych w czerni i bieli. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/galeria-wspolna-share-breath-war-and-life/

Galeria Wspólna | SHARE BREATH – War and Life

Teatr Polski | Rzeka legend

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty międzypokoleniowe w Muzeum Kanału Bydgoskiego “Dawno, dawno temu, za siedmioma krainami żyła piękna panna co czyżyka w klatce trzymała, istniała wieś, w której sami Bartłomieje mieszkali, a po okolicach grasował polski Robin Hood zwany Wilkiem.” 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-rzeka-legend/

Teatr Polski | Rzeka legend

Młyny Rothera | O tożsamości Fordonu

Młyny Rothera zapraszają na dyskusję o Fordonie wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Starego Fordonu i Piotrem Weckwerthem! Jednym z najważniejszych bydgoskich wydarzeń w roku 2024 jest 600-lecie istnienia Fordonu, niegdyś odrębnego miasta, a od 51 lat jednej z największych dzielnic Bydgoszczy. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-o-tozsamosci-fordonu/

Młyny Rothera | O tożsamości Fordonu

Młyny Rothera | Żywa biblioteka w Fordonie

Młyny Rothera zapraszają na wydarzenie Żywa Biblioteka, podczas którego uczestnicy spotkają się z osobami o różnorodnych doświadczeniach życiowych i społecznych. Żywa biblioteka ma na celu burzenie barier i stereotypów poprzez bezpośrednie rozmowy, które budują mosty między różnymi grupami społecznymi. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-zywa-biblioteka-w-fordonie/

Młyny Rothera | Żywa biblioteka w Fordonie

Młyny Rothera | INSTAGRAMOWA RODZINA

Młyny Rothera zapraszają w ramach cyklu Against Gravity tym razem na projekcję filmu „Instagramowa rodzina”. Film śledzi losy 14-letniej Leonie, wschodzącej influencerki, która mieszka na przedmieściach Berlina.Kiedy jej rodzice zdają sobie sprawę z ogromnego potencjału działań ich córki w internecie, presja na Leonie staje się nie do zniesienia.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-instagramowa-rodzina/

Młyny Rothera | INSTAGRAMOWA RODZINA

Kino plenerowe w Starym Fordonie – Bydgoszcz 2024

plenerowego w Starym Fordonie! Spotykamy się na Bulwarach nad Wisłą już od niedzieli 07.07 2024 roku! Lista filmów:

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-plenerowe-w-starym-fordonie-bydgoszcz-2024/

Kino plenerowe w Starym Fordonie - Bydgoszcz 2024

Letnie Koncerty na Rynku w Starym Fordonie

Zapraszamy na niezapomniane letnie koncerty na rynku w Fordonie! Od czerwca do sierpnia, co tydzień, nasz urokliwy rynek ożywa dzięki muzyce na żywo, która rozbrzmiewa w sercu tej historycznej dzielnicy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/letnie-koncerty-na-rynku-w-starym-fordonie/

Letnie Koncerty na Rynku w Starym Fordonie

KPCK | Lato w Pracowni Ceramiki

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza miłośników ceramiki zapraszamy do ogrodu Pracowni Ceramiki KPCK. W programie m.in. oprowadzanie po pracowni, warsztaty ceramiczne, a także możliwość zakupu wyrobów wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej „Biały Domek”, działającego przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-lato-w-pracowni-ceramiki/

KPCK | Lato w Pracowni Ceramiki

Bydgoszcz do odkrycia | Marian Rejewski – Pogromca Enigmy

Zapraszamy na wycieczkę w ramach akcji Zostań turystą w swoim mieście. Podczas kolejnej wycieczki poznacie historię bydgoskiego matematyka i kryptologa – Mariana Rejewskiego . Bydgoski matematyk i kryptolog jak mało kto, przyczynił się do wygranej aliantów w trakcie II Wojny Światowej. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoszcz-do-odkrycia-marian-rejewski-pogromca-enigmy/

Bydgoszcz do odkrycia | Marian Rejewski - Pogromca Enigmy

X Enea Bydgoszcz Triathlon 2024

13-14 lipca 2024 odbędzie się dziesiąta edycja imprezy, która co roku gromadzi ponad 4 500 zawodników i blisko 25 000 kibiców. Enea Bydgoszcz Triathlon to jedno z największych wydarzeń multisportowych na Świecie i największa impreza triathlonowa w Polsce. Zawody odbędą się na czterech dystansach

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/x-enea-bydgoszcz-triathlon-2024/

X Enea Bydgoszcz Triathlon 2024

Bydgoskie Klasyki Nocą 4/2024

Zapraszamy na lipcowe Bydgoskie Klasyki Nocą w 2024 roku. Impreza odbędzie się na części parkingu na przeciw Lodowiska Torbyd! Podobnie jak na poprzednich spotkaniach, na plac będą wpuszczane klasyki wyprodukowane przed 1989 rokiem lub których seria rozpoczęła się przed ’89.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoskie-klasyki-noca-4-2024/

Bydgoskie Klasyki Nocą 4/2024

KPCK | Joga hormonalna

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z Dorotą Priebe-Kubiak z cyklu …i żeby się spotkać i pogadać Joga hormonalna (HYT) to praktyka asan, oddechu i kontroli energii, stworzona tak, aby kobieta, nawet taka, która nie miała nigdy kontaktu z jogą, mogła czerpać z niej korzyści.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-joga-hormonalna/

KPCK | Joga hormonalna

Visit Bydgoszcz | Poznaj Stare Miasto 2024

Zapraszamy na spacery z przewodnikiem. Podczas spacerów poznacie bydgoskie atrakcje turystyczne, zabytki, historie ciekawych miejsc związanych z daną trasą. To doskonała okazja by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend oraz ciekawych anegdot.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/visit-bydgoszcz-poznaj-stare-miasto-2024/

Visit Bydgoszcz | Poznaj Stare Miasto 2024

Visit Bydgoszcz | Dookoła Śródmieścia 2024

Zapraszamy wszystkie osoby odwiedzające Bydgoszcz, a także mieszkańców miasta na letnie spacery z przewodnikiem. To doskonała okazja by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend oraz ciekawych anegdot. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/visit-bydgoszcz-dookola-srodmiescia-2024/

Visit Bydgoszcz | Dookoła Śródmieścia 2024

Joga na trawie 2024

Stan Harmonii pragnie zaprosić mieszkańców Bydgoszczy i okolic do spędzenia wspólnie czasu na świeżym powietrzu. To już lokalna tradycja! JOGA NA TRAWIE na stałe wpisała się w kalendarz letnich miejskich wydarzeń, przyczyniając się do popularyzacji jogi i zdrowego stylu życia w Bydgoszczy. To już szósta edycja cyklu zajęć JOGA NA TRAWIE 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/joga-na-trawie-2024/

Joga na trawie 2024

C.H.RONDO | DZIEŃ STORCZYKA

Dzień pełen okazji na zakup nietuzinkowych odmian storczyka! Już 13 lipca zapraszamy wszystkich na wyjątkowe wydarzenie, które zachwyci każdego miłośnika tych pięknych kwiatów. Z udziałem eksperta, który będzie odpowiadał na pytania i udzielał porad. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/c-h-rondo-dzien-storczyka/

C.H.RONDO | DZIEŃ STORCZYKA