Wydarzenia tygodnia | Bydgoszcz 27 maja – 2 czerwca 2024 r.

Bydgoszcz świętuje Dzień Dziecka! W dniach 27 maja – 2 czerwca 2024 roku miasto zaprasza na bogaty program wydarzeń kulturalnych i sportowych. Cała rodzina znajdzie coś dla siebie!

Bez względu na to, czy interesujesz się muzyką, teatrem, wystawami, czy po prostu chcesz odpocząć i zrobić zakupy, w Bydgoszczy na pewno nie będziesz się nudzić. Czeka na Ciebie pełna dawka rozrywki!


Pałac Młodzieży | Dzień Dziecka z Pałacem Młodzieży

Zapraszamy na Dzień Dziecka z Pałacem Młodzieży! W programie m.in. koncert połączonych orkiestr dętych, występy artystyczne, warsztaty teatralne, gry i zabawy językowe, robotyka, obserwacja Słońca przez teleskop, plener plastyczny, malowanie twarzy, pokazy nurkowania i inne atrakcje! Pałac Młodzieży przygotował dla Was prawdziwy magiczny mix atrakcji, który sprawi, że ten dzień będzie wyjątkowy!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/palac-mlodziezy-dzien-dziecka-z-palacem-mlodziezy/

Dzień Dziecka z Pałacem Młodzieży

KINO HELIOS | DZIEŃ DZIECKA W KINACH HELIOS

 Nie może w nim zabraknąć zabawy i uśmiechu, dlatego… zapraszamy do kina Helios 1 i 2 czerwca na bajkowy Dzień Dziecka Dzień Dziecka w kinach Helios to specjalne pokazy dla dzieci w każdym wieku! Czekać na Was będą konkursy z nagrodami oraz bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-helios-dzien-dziecka-w-kinach-helios/

KINO HELIOS | DZIEŃ DZIECKA

Teatr Kameralny | Dzień Dziecka

Już 1 czerwca o godzinie 12:00, na bydgoskim starym runku rozbrzmi słoneczny i głośny koncert Teatru Kameralnego, który będzie połączeniem największych musicalowych hitów! ,,Annie”, ,,Cats”, ,,Alladyn”, ,,Wicked”, ,,Piękna i Bestia”, ,,Madagaskar”, ,,Matylda” oraz premierowo utwór zapowiadający musical końcoworoczny Akademii Musicalu Teatru Kameralnego!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-dzien-dziecka/

Teatr Kameralny | Dzień Dziecka

Festiwal Baniek 2024

Tegoroczny Festiwal Baniek odbędzie się na Polanie Różopole już 2 czerwca! Pora zapisać sobie tę datę w kalendarzach. Ten dzień na pewno długo pozostanie w Waszych głowach!Wstęp na imprezę jest bezpłatny! Poczuj bajkowy klimat tysięcy baniek mydlanych wypuszczanych w powietrze! Na naszej imprezie czekać na Was będą: 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/festiwal-baniek-2024/

Festiwal Baniek 2024

Filharmonia Pomorska | Dzień Dziecka

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza 2 czerwca na koncert z okazji Dnia Dziecka Zespół Fasolki, istniejący od 1983 roku, to prawdziwa legenda polskiej muzyki dla dzieci. Ich niezwykłe utwory pełne humoru i fantazji zdobyły serca milionów dzieci i dorosłych. To łącznie ponad 500 piosenek napisanych przez wybitnych artystów

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-dzien-dziecka/

Filharmonia Pomorska | Dzień Dziecka

KPCK | Wielkie Trio i inne opowieści

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy na spotkanie z Joanną Jagiełło. Prowadzenie: Jolanta Niwińska Joanna Jagiełło – autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. Kawa z kardamonem, Zielone martensy, Zbój, Najukochańsza, Wielkie Trio i potwór z Loch Ness. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-wielkie-trio-i-inne-opowiesci/

KPCK | Wielkie Trio i inne opowieści

Weekend Dziecka – Bydgoszcz

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które zasługuje na Wyjątkową oprawę! I z tej właśnie okazji Bajkowy Labirynt przygotował dla Was i Waszych dzieciaków akcję pod hasłem “WEEKEND DZIECKA”! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/weekend-dziecka-bydgoszcz/

Weekend Dziecka - Bydgoszcz

Muzeum Okręgowe | Dzień Dziecka w Aptece Pod Łabędziem

Zapraszamy na rodzinny piknik integracyjny projektu „Moje miejsce na ziemi”. Podczas spotkania dowiemy się jak możemy włączyć się do muzealnego wolontariatu i jak z pożytkiem dla zdrowia pracować w ogrodzie. Po rozgrzewce zabierzemy się za domek dla zapylaczy. Na pamiątkę ozdobimy doniczki, w których zasadzimy zioła do naszych domów. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-dzien-dziecka-w-aptece-pod-labedziem/

Dzień Dziecka w Aptece Pod Łabędziem

Opera Nova | Operowy zawrót głowy

Co to jest libretto? Dlaczego w operze śpiewa się po włosku? Z jakiego powodu artyści muszą się rozśpiewać? Na te pytania odpowiada spektakl „Operowy zawrót głowy”. Operowy zawrót głowy został nagrodzony w kategorii: Najlepszy spektakl dla młodego widza w XV edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-operowy-zawrot-glowy/

Opera Nova | Operowy zawrót głowy

Dzień Dziecka w Urzędzie Wojewódzkim

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zaprasza na Dzień Otwarty, z okazji Dnia Dziecka. 1 czerwca drzwi Urzędu będą otwarte dla wszystkich – zarówno małych, jak i dużych dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Już na samym wejściu czekać będą niesamowite atrakcje! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/dzien-dziecka-w-urzedzie-wojewodzkim/

Dzień Dziecka w Urzędzie Wojewódzkim

Kids Run Bydgoszcz 2024

Kids Run z siepomaga.pl – największy w Polsce cykl imprez sportowych dla całych rodzin – odbędzie się w Bydgoszczy 2 czerwca. W konkurencjach biegowych mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 1-14 lat.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kids-run-bydgoszcz-2024/

Kids Run Bydgoszcz 2024

Kolejowy Dzień Dziecka 2024

Drodzy Miłośnicy Kolei! Fundacja serdecznie zaprasza na Kolejowy Dzień Dziecka 2024. Serdecznie zapraszamy! Miejsce: Izba Tradycji Kolejnictwa w Bydgoszczy na terenie dworca Bydgoszcz Główna na peronie 3/4

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kolejowy-dzien-dziecka-2024/

Kolejowy Dzień Dziecka 2024

Hangar Kultury | ROŚLINNE OBRAZY. ZIOŁOWY DZIEŃ DZIECKA.

Hangar Kultury zaprasza z okazji Dnia Dziecka na warsztaty „Co zmalować można roślinami?” Jakie barwy kryje w sobie natura, ile soku da się z niej wycisnąć, ile odcieni może mieć zieleń i jak zrobić pachnący dekoracyjny pył, dowiemy się w niedzielę świętując wspólnie dzień dziecka.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/hangar-kultury-roslinne-obrazy-ziolowy-dzien-dziecka/

Hangar Kultury | ROŚLINNE OBRAZY

Focus Bydgoszcz | Minionki w Focusie! 

Z okazji święta wszystkich dzieci, bohaterowie pełnego humoru filmu wytwórni Illumination na dwa dni zawitają do Focusa! Pełne zwariowanych pomysłów Minionki, zapraszają najmłodszych mieszkańców Bydgoszczy do wspólnej zabawy w dniach 31 maja i 1 czerwca

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/focus-bydgoszcz-minionki-w-focusie/

Focus Bydgoszcz | Minionki w Focusie

Zielone Arkady | Czas na Dzień Dziecka z Bluey!

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do rodzinnej zabawy! Przybywajcie do naszego centrum na bajkowe atrakcje w kolorze blue. W piątek 31.05 oraz sobotę 01.06 w godz. 11.00–19.00 odwiedzi nas ulubienica milionów dzieci – rezolutna suczka Bluey, by zapewnić wszystkim czas wypełniony cudowną zabawą i wesołymi przygodami! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zielone-arkady-czas-na-dzien-dziecka-z-bluey/

Zielone Arkady | Czas na Dzień Dziecka z Bluey!

Galeria Pomorska | Dzień Dziecka z Kotociakami

Już w sobotę, 1 czerwca, w dniu święta wszystkich dzieci, do Galerii Pomorskiej przyjadą wyjątkowi goście, prosto z bajki.  Energiczne i zawsze uśmiechnięte Kotociaki wciągną małych uczestników wydarzenia, do swojego świata pełnego zabawy. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/galeria-pomorska-dzien-dziecka-z-kotociakami/

Galeria Pomorska | Dzień Dziecka z Kotociakami

C.H.RONDO | Przygody Calineczki

Baśniowe przedstawienie, atrakcje dla najmłodszych i wyjątkowe niespodzianki – właśnie tak w CH Rondo świętować będzie zbliżający się wielkimi krokami Dzień Dziecka! Już w sobotę 1 czerwca, o godzinie 11:00, 13:00 oraz 15:00 zapraszamy Was na kolejną – jakże specjalną – edycję „Teatrzyków na okrągło”. Tym razem wspólnie obejrzymy „Przygody Calineczki” 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/c-h-rondo-przygody-calineczki/

C.H.RONDO | Przygody Calineczki

Majsterkowy Dzień Dziecka w Castoramie

Zapraszamy serdecznie na Majsterkowy Dzień Dziecka w Castoramie przy ul. K. Szajnochy 1 w Bydgoszczy. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/majsterkowy-dzien-dziecka-w-castoramie/

Majsterkowy Dzień Dziecka

Młyny Rothera | Dzień Sąsiadki i Sąsiada

Młyny Rothera po raz kolejny przyłączają się do obchodów Europejskiego Dnia Sąsiadki i Sąsiada. Zapraszamy wszystkie bydgoszczanki i bydgoszczan do wspólnego świętowania. Przyjdźcie do Młynów, weźcie udział w sąsiedzkich atrakcjach, nawiążcie nowe znajomości i wymieńcie się uśmiechami czy dobrym słowem.  

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-dzien-sasiadki-i-sasiada/

Młyny Rothera | Dzień Sąsiadki i Sąsiada

Filharmonia Pomorska | Smak Orientu

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza 29 maja na koncert zatytułowany Smak Orientu Wilhelm Tell to ostatnie dzieło sceniczne G. Rossiniego. Odbiega charakterem od innych oper tego kompozytora. Zapowiada pewien przełom – nadejście nowej epoki i nowego stylu wczesnego romantyzmu.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-smak-orientu/

Filharmonia Pomorska | Smak Orientu

XXI Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Zapraszamy do udziału w 21. edycji Święta Wolnych Książek i współtworzenia tego dnia. Niech to będzie dzień pełen radości, emocji i niespodzianek. Niech to będzie dzień, w którym pokażemy, jak wiele znaczy dla nas książka i jak wiele możemy dać innym dzięki niej. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/xxi-ogolnopolskie-swieto-wolnych-ksiazek/

XXI Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Juwenalia Bydgoszcz 2024

Największe wydarzenie studenckie w regionie powraca z hukiem! W dniach 31 maja – 2 czerwca 2024 roku, cztery bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich zapraszają na Juwenalia 2024! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/juwenalia-bydgoszcz-2024/

Juwenalia Bydgoszcz 2024

Drums Fusion 2024

Zapraszamy w niedzielę, 2 czerwca na 17. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION, który trwać będzie nieprzerwanie do 8 czerwca. To wyjątkowa impreza poświęcona perkusistom i pasjonatom rytmu.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/drums-fusion-2024/

Drums Fusion 2024

Teatr Kameralny | CHŁOPCY Z PLACU BRONI

Teatr Kameralny zaprasza na musical „Chłopcy z Placu Broni” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. „Chłopcy z Placu Broni” to opowieść, która już od ponad 100 lat zachwyca i wzrusza czytelników na całym świecie. Przejmująca historia na deskach naszego Teatru zamieni się w pełnowymiarowy musical. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-chlopcy-z-placu-broni/

Teatr Kameralny | CHŁOPCY Z PLACU BRONI

(Nie) Wszystko Ci Oddam

Przygotuj się na niesamowitą dawkę śmiechu i szalonych przygód w spektaklu komediowym, który opowiada o granicach tego, czym można podzielić się z najbliższymi. Miłość, przyjaźń, radość życia – czy potrzeba więcej, żeby czuć się dobrze i oddychać pełną piersią?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/nie-wszystko-ci-oddam/


Porwanie – nowa komedia Artura Barcisia

Człowiek bez środków do życia bywa nieprzewidywalny😲 W jego głowie pojawiają się różne pomysły💡Bohater spektaklu wybiera najgłupszy z możliwych..🤦🏻‍♂️Czy okup za syna ministra sprawi, że zacznie normalnie żyć? Przekonajcie się sami 👉🏻🎫 Porwanie – nowa komedia Artura Barcisia

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/porwanie-nowa-komedia-artura-barcisia-2/


Wakepark Bydgoszcz | Latin Beach Fiesta

Plaża, gorące latynoskie rytmy o zachodzie słońca czyli impreza jakiej nie możesz przegapić! Dzięki latynoskiemu Tropix DJ będziecie mogli pobawić się przy rytmach Bachaty, Salsy, Reggaeton, Merengue i nie tylko. Gwarantujemy, że nie wytrzymasz bez tańca! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/wakepark-bydgoszcz-latin-beach-fiesta/

Wakepark Bydgoszcz | Latin Beach Fiesta

KINO HELIOS | Maraton Strachu

Zapraszamy Was na przerażający Maraton Strachu 31 maja wyczekiwaną premierą filmu „PUCHATEK: KREW I MIÓD 2” i jeszcze trzema pokazami filmów grozy!! Czekają Was dreszczowce, straszne historie i wiele emocji! W piątek 31 maja, kina Helios zapraszają na noc z czterema przerażającymi horrorami, po obejrzeniu których będziecie mieli obawy przed zgaszeniem światła 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-helios-maraton-strachu/

KINO HELIOS | Maraton Strachu

KPCK | Kobieta, okrzyknięta „Wampirką”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy na sspotkanie z Magdaleną Zagrodzką i Dariuszem Polińskim. Goście spotkania przedstawią w szczegółach zakres i historię prac na stanowisku archeologicznym w Pniu oraz sensacyjne odkrycie grobu „Wampirki”. Wieś Pień leży przy starorzeczu Wisły w gminie Dąbrowa Chełmińska.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-kobieta-okrzyknieta-wampirka/

KPCK | Kobieta, okrzyknięta „Wampirką”

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | Tuż przed dyplomem

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego zaprasza, 28 maja 2024, w sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego na koncert Tuż przed dyplomem Koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku: Przy fortepianie: dr Jacek Szczepański 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/towarzystwo-muzyczne-im-paderewskiego-tuz-przed-dyplomem/

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | Tuż przed dyplomem

AKADEMIA MUZYCZNA | Interpretacja-Ruch-Taniec

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Koncert choreografii czyli pokaz prac ruchowych studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego oraz Wydziału Dyrygentury, Jazzu, Muzyki Kościelnej i Edukacji Muzycznej Pokaz prac ruchowych studentów Wydziału III i IV 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/akademia-muzyczna-interpretacja-ruch-taniec/

AKADEMIA MUZYCZNA | Interpretacja-Ruch-Taniec

AKADEMIA MUZYCZNA | Koncert Jazzowy w Piwnicy pod Hydrantami

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na KONCERT JAZZOWY w PIWNICY POD HYDRANTAMI – Myrczek-Kozińska/Sikała/Olszewski Wystąpią: W programie:standardy muzyki jazzowej oraz kompozycje autorskie w oryginalnych, nowoczesnych aranżacjach 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/akademia-muzyczna-koncert-jazzowy-w-piwnicy-pod-hydrantami/

AKADEMIA MUZYCZNA | Koncert Jazzowy

Adela Konop

Adela Konop jest absolwentką wokalistyki jazzowej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej bydgoskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego. Adela Konop ma ponad 10 lat doświadczenia w pracy na scenie oraz w studiu nagraniowym. Muzyka, którą tworzy to osobiste piosenki utrzymane w klimacie pop – jazzowym.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/adela-konop/


Bydgoskie Klasyki Nocą 2/2024

Zapraszamy na majowe Bydgoskie Klasyki Nocą w 2024 roku. Impreza odbędzie się na części parkingu na przeciw Lodowiska Torbyd! Podobnie jak na poprzednich spotkaniach, na plac będą wpuszczane klasyki wyprodukowane przed 1989 rokiem lub których seria rozpoczęła się przed ’89.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoskie-klasyki-noca-2-2024/

Bydgoskie Klasyki Nocą 2/2024

Nocny rajd inauguracyjny

Minutę po północy rozpocznie się 6 edycję rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski we wspólnym przejeździe po Bydgoszczy. Spotykamy się 31 maja na Starym Rynku na 30 minut przed startem, czyli o 23.30. Nasza trasa, którą możecie podejrzeć już w aplikacji Aktywne Miasta, biec będzie ulicami Bydgoszczy i potrwa około 2 godzin.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/nocny-rajd-inauguracyjny/

Nocny rajd inauguracyjny

Bydgoska Masa Krytyczna | Fordońska Masa Krytyczna 2024

Bydgoska Masa Krytyczna oraz Decathlon Fordon zapraszają 31 maja na przejazd do największej dzielnicy naszego miasta pn. „Fordońska Masa Krytyczna 2024”. Pomimo tego, że od najbardziej oddalonych zakątków Fordonu do centrum Bydgoszczy dystans wynosi ponad 15 km, to nie brakuje osób, które codziennie pokonują tę trasę w drodze do pracy. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoska-masa-krytyczna-fordonska-masa-krytyczna-2024/

Bydgoska Masa Krytyczna | Fordońska Masa Krytyczna

PUCHAR POLSKI STRONGMAN

Puchar Polski Strongman ponownie zagości w naszym mieście już 1 czerwca 2024. Tego dnia do Bydgoszczy zawita potężna ekipa Zawodników Strongman z całej Polski by zmierzyć się ze sobą i ponownie zaprezentować Wam najsilniejsze widowisko w naszym Regionie! Zapraszamy Was już dzisiaj o rezerwowanie Dnia Dziecka by pojawić się na tym wydarzeniu.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/puchar-polski-strongman/

PUCHAR POLSKI STRONGMAN

VOLUME UP Długi Targ

Zapraszamy na VOLUME UP Długi Targ – festiwal, który wypełni Bydgoszcz kolorami, muzyką i niezwykłą atmosferą! To idealne miejsce, by świętować Dzień Dziecka w kreatywnym stylu i rodzinnej atmosferze. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/volume-up-dlugi-targ/

VOLUME UP Długi Targ