Wydarzenia tygodnia | Bydgoszcz 25 lutego – 3 marca 2024 r.

Zapraszamy na tydzień pełen kultury i rozrywki od 25 lutego do 3 marca 2024! Czekają na Ciebie: koncerty, przedstawienia teatralne, filmy, kabaret, wystawy i targi.

Sprawdź, co obecnie proponujemy w Bydgoszczy! Czeka na Ciebie pełna dawka rozrywki! Przygotowaliśmy specjalny przewodnik po wszystkich propozycjach, które koniecznie warto zobaczyć.

Polska Noc Kabaretowa 2024

Polska Noc Kabaretowa 2024 – największe widowisko kabaretowe w Polsce wraca do Twojego miasta! Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Przybywamy do Was z najbardziej wysportowaną kabaretową ekipą wszech czasów. Po miesiącach treningów, wycieńczających obozów szkoleniowych i niekończących się przygotowań przedstawiamy program pobijający wszystkie rekordy świata.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/polska-noc-kabaretowa-2024/

Polska Noc Kabaretowa 2024

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!

🔥 Maciej Stuhr powraca na scenę kabaretową w wielkim stylu‼️🔥 Jego najnowszy program, czyli „Mam to wszystko w stand-upie”, to humor na najwyższym poziomie, pełen błyskotliwych, inteligentnych spostrzeżeń na temat rzeczywistości. Czego możemy się spodziewać⁉️🤔 Co kryje się za intrygującym tytułem⁉️ Jak to jest mieć wszystko w stand-upie⁉️🤔 Maciej Stuhr powraca na scenę kabaretową

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/maciej-stuhr-mam-to-wszystko-w-standupie-2/

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!

MY WAY – monolog Krystyny Jandy

MY WAY to wieczór przygotowany przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin. Opowieść o jej wczesnych latach, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och -Teatru. Wspomnienia i aktualności w formie monologu scenicznego. Zapraszamy!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/my-way-monolog-krystyny-jandy/

MY WAY - monolog Krystyny Jandy

Dżem

Zapraszamy na sentymentalną podróż po rockowych wspomnieniach i dźwiękach bluesa z zespołem Dżem🎸Ich piosenki zna chyba każdy, a możliwość zaśpiewania ich razem z zespołem na żywo to gwarancja niezapomnianych emocji!🔥Na tym koncercie trzeba być, poczuć muzykę i klimat by przekonać się, że to jeden z najlepszych koncertów w Waszym życiu

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/dzem-2/

Dżem

Fabryka Lloyda | Kacperczyk | Trasa Po Końcu Świata

Fabryka Lloyda, 29 lutego 2024 roku, zaprasza na koncert braci Kacperczyk. Bracia Kacperczyk ruszają w “Trasę Po Końcu Świata”! Maciek i Paweł nie zdążyli jeszcze podsumować jesiennego touru, a za rogiem kolejny koniec świa… roku

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kacperczyk-trasa-po-koncu-swiata/

Kacperczyk | Trasa Po Końcu Świata

HELIOS | PACZEŚ & LOTEK TOUR transmisja na żywo

Podobno śmiech to zdrowie, a my… zapraszamy Was na prawdziwą komediową ucztę. TYLKO W HELIOSIE transmisja występu Pacześ i Lotek Tour! Jeśli jeszcze nie macie planów na 28 lutego o godzinie 19… TO JUŻ MACIE. PACZEŚ & LOTEK TOUR to wspólna trasa dwóch najpopularniejszych komików w naszym kraju

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/helios-paczes-lotek-tour-transmisja-na-zywo/

HELIOS | PACZEŚ & LOTEK TOUR mobile

Igor Kwiatkowski – Tylko śmiech nas ocali

🦸🏻Wasz superbohater Igor Kwiatkowski przybywa z pomocą w ponure dni! Jego supermocą jest umiejętność rozbawiania innych 💪🏻 W tych dziwnych czasach każdemu z nas przyda się trochę radości, bo jak głosi nazwa programu już “Tylko śmiech nas ocali”🦺👉🏻🎫 Wyjątkowy artysta kabaretowy Igor Kwiatkowski wraca z solowym, premierowym programem pt. „Tylko śmiech nas ocali”!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/igor-kwiatkowski-tylko-smiech-nas-ocali/

Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali

KINO HELIOS | MINI MARATON DIUNA

Ekscytujące wieści dla fanów science fiction! Już 1 marca w kinie Helios odbędzie się MINI MARATON DIUNY! Przygotuj się na emocjonującą podróż przez piaski Arrakis, zobacz jak Paul Atreides staje się bohaterem, i odkryj skomplikowaną politykę oraz mistyczne moce wszechświata Diuny. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-helios-mini-maraton-diuna/

KINO HELIOS | MINI MARATON DIUNA

Filharmonia Pomorska | Wieczór z Elgarem

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na koncert Wieczór z Elgarem. Solistką wieczoru będzie Astrig Siranossian – laureatka I nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Krzysztofa Pendereckiego.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-wieczor-z-elgarem/

Filharmonia Pomorska | Wieczór z Elgarem

Otwarcie instalacji „Co słychać w Mózgu?” i „Make art not war” z koncertem dopełniającym

Zapraszamy na otwarcie audiowizualnej instalacji retrospektywnej „Co słychać w Mózgu?” oraz instalacji wizualnej „Make art not war”. W ramach świętowania 30. urodzin klubu Mózg w Młynach Rothera zaprezentowana zostanie instalacja audiowizualna przybliżająca historię bydgoskiego Mózgu, idee zawarte w tym projekcie, skalę działania. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/otwarcie-instalacji-co-slychac-w-mozgu-i-make-art-not-war-z-koncertem-dopelniajacym/

Co słychać w Mózgu

Piosenki to…? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

Polecamy wyjątkową, muzyczną ucztę🥘🍽️ Podczas wieczoru usłyszymy najpiękniejsze piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory w wykonaniu najzdolniejszych, młodych (i nie tylko) aktorów😍 Wspaniała, nostalgiczna podróż wśród dzieł wirtuozów polskiej piosenki👉🏻🎫 Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/piosenki-to-koncert-osiecka-mlynarski-przybora-kofta-prowadzenie-a-poniedzielski/

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

Opera Nova | Spiritus movens – piosenki Jeremiego Przybory

Mistrz inwencji poetyckiej, finezji słowa. Jego utwory niezmiennie zachwycają, bawią i skłaniają do refleksji, cieszą urodą słowa w najlepszym wydaniu. Bohaterem spektaklu w Operze Nova będzie Jeremi Przybora. 14 października przypada 65. Rocznica pierwszej emisji telewizyjnej Kabaretu Starszych Panów.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-spiritus-movens-piosenki-jeremiego-przybory/

Opera Nova | Spiritus movens

KPCK | PRZENIKANIE

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, 2 marca, zaprasza na premierę programu słowno-muzycznego poświęconego Kazimierzowi Hoffmanowi Premiera spektaklu słowno-muzycznego odbędzie się w wigilię 15. rocznicy śmierci Kazimierza Hoffmana. PRZENIKANIE – program słowno-muzyczny poświęcony Kazimierzowi Hoffmanowi przygotowała Pracownia Literatury wraz z Teatrem Form Różnych „Nasza Klasa”

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-przenikanie/

KPCK | PRZENIKANIE

KPCK | Koty w naszym życiu i w literaturze

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, 27 lutego, zaprasza na spotkanie z udziałem członków Stowarzyszenia Stukot – Koty w naszym życiu i w literaturz Koty symbolizujące niezależność, czystość czy świat duchów bezsprzecznie wkroczyły do literatury. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-koty-w-naszym-zyciu-i-w-literaturze/

KPCK | Koty w naszym życiu i w literaturze

Teatr Polski | Buka

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spektakl „Buka” w reżyserii Olgi Turutii-Prasolovej.  „Buka” Leny Laguszonkowej i Kateryny Penkovej to spektakl opowiadający o byciu kobietą w XXI wieku. „Buka” staje w kontrze założeniom, że kobiece bohaterki mamy ukazywać tylko przez pryzmat ich walorów zewnętrznych, lub jako matki, żony, czy kochanki 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-buka-premiera/

Teatr-Polski-Buka-

Teatr Kameralny | Opowieści z Narnii

Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaprasza na spektakl „Opowieści z Narnii” według kultowej powieści C.S. Lewisa w adaptacji Radosława Paczochy. Widzowie, wspólnie z czworgiem rodzeństwa, przeniosą się do niezwykłego świata ukrytego we wnętrzu starej szafy. To będzie niezapomniana przygoda pełna zwrotów akcji, fantastycznych stworzeń i wyjątkowych bohaterów. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-opowiesci-z-narnii/


TRANCE NATION by CLUBSOUND MANAGEMENT

Przygotujcie się na noc pełną energicznej muzyki, wspaniałych emocji i niezapomnianych chwil! Nie przegapcie tej okazji, to będzie wydarzenie, o którym będziecie rozmawiać przez długi czas. Podczas pierwszej edycji wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci młodego pokolenia producentów trance – 𝗗𝗔𝗫𝗦𝗢𝗡!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/trance-nation-by-clubsound-management/

TRANCE NATION

KINO HELIOS | OPADAJĄCE LIŚCIE 

26 lutego Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kina Konesera na pokaz filmu OPADAJĄCE LIŚCIE. Dwie nominacje do Złotych Globów, Nagroda Jury na festiwalu w Cannes, pięć nominacji do Europejskich Nagród Filmowych Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-helios-opadajace-liscie/

KINO HELIOS | OPADAJĄCE LIŚCIE 

AKADEMIA MUZYCZNA | Maurizio Cazzati – Maestro di Cappella in s. Petronio di Bologna 

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza na WTOREK Z MUZYKĄ DAWNĄ – Maurizio Cazzati – Maestro di Cappella in s. Petronio di Bologna Michał

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/akademia-muzyczna-maurizio-cazzati-maestro-di-cappella-in-s-petronio-di-bologna/

AKADEMIA MUZYCZNA | Maurizio Cazzati

KPCK | Rola samoakceptacji i zrozumienia w psychoterapii z nurtu Gestalt

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza, w ramach cyklu …i żeby się spotkać i pogadać na spotkanie z Karoliną Kasprzak. Karolina Kasprzak – kulturoznawczyni, pedagożka i psychoterapeutka Gestalt, związana w Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Colligo oraz z Teatrem Kameralnym w Bydgoszczy. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-rola-samoakceptacji-i-zrozumienia-w-psychoterapii-z-nurtu-gestalt/

KPCK | Rola samoakceptacji

Muzeum Okręgowe | Leki psychotropowe. Korzyści i zagrożenia

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wykład dr. nauk med. Macieja Klimarczyka, z cyklu: Psyche znaczy mózg. Leki psychotropowe są obecnie jednymi z najczęściej przyjmowanych leków przez pacjentów. Jednocześnie nazwa „psychotropowe” w powszechnym odbiorze budzi obawy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-leki-psychotropowe-korzysci-i-zagrozenia/

Muzeum Okręgowe | Leki psychotropowe

Ethniesy. Bezkresny krajobraz

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, na której zaprezentujemy zdjęcia, które wygrały w konkursie “Bezkresny krajobraz”. Zapraszamy w nietypowe miejsce ekspozycji. Będzie to budynek Zintegrowanego Węzła Komunikacyjnego przy Modrzewiowej 17. Z tego miejsca “Bydgoszcz-Leśna” można ruszyć na piękną wyprawę, by podziwiać bezkres krajobrazów każdej strony świata.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/ethniesy-bezkresny-krajobraz/

Ethniesy. Bezkresny krajobraz

Hangar Kultury | SERYJNY BEZŁAD I WYSTAWA MALARSTWA KAROLA SATERA 

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Karola Satera zam. w Bydgoszczy, malarza amatora, uczestnika zajęć plastycznych.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/hangar-kultury-seryjny-bezlad-i-wystawa-malarstwa-karola-satera/

Hangar Kultury | SERYJNY BEZŁAD

KPCK | Klub miłośników podróży: Kenia – nie tylko safari i Masajowie

Klub Miłośników Podróży zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie, na którym przeniesiemy się Afryki. Była Europa, była Azja, czas zatem na Afrykę. Kolejne spotkanie Klubu Miłośników Podróży pozwoli nam przenieść się myślami do Kenii.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-klub-milosnikow-podrozy-kenia-nie-tylko-safari-i-masajowie/

KPCK | Klub miłośników podróży: Kenia – nie tylko safari i Masajowie

Kino Jeremi | Cicha dziewczyna 

Opowieść o 9-letniej Cáit, która mieszka w wielodzietnej, ubogiej rodzinie. Po tym jak jej matka kolejny raz zachodzi w ciążę, dziewczynka trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona Cáit zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu. Nagrodzony na Berlinale film w niezwykły sposób kreuje atmosferę, znakomicie operuje niedopowiedzeniem

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-jeremi-cicha-dziewczyna/

Kino Jeremi | Cicha dziewczyna

DKF Niespodzianka | Pierwszy gol 

Tym razem nowozelandzki reżyser Taika Waititi odświeża kino sportowe: czułość łączy się tu z mądrością, humor przeplata się z refleksją na temat pasji, a Waititi udziela także nieoczywistej odpowiedzi na podchwytliwe pytanie: „co to znaczy osiągnąć sukces?”. Śledzimy losy drużyny Samoa Amerykańskiego w piłce nożnej. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/dkf-niespodzianka-pierwszy-gol/

DKF Niespodzianka | Pierwszy gol

QUID POTISSIMUS? – o rzeczach ważnych na czas trudny – Jacek Kowalski

Przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej; przewodnikami na dni zamętu mogą być pieśni składane teraz, jak i przed wiekiem. Opowieść o tym, co można i należy w chwili obecnej wysnuję zatem z Mistrza Horacego, średniowiecznych truwerów i pobożnych krzyżowców. Przydadzą się rokoszanie i Szuani. Oraz moje piosenki osobiste.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/quid-potissimus-o-rzeczach-waznych-na-czas-trudny-jacek-kowalski/

QUID POTISSIMUS? - o rzeczach ważnych na czas trudny - Jacek Kowalski

Przeboje Agnieszki Osieckiej w ciemności zaśpiewa Agata Zakrzewska

Zapraszamy na koncert w ciemności. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna /509767689/ lub osobista w #Światłowni. Cegiełka 40 zł. Wrażenia niezapomniane ! Nazywam się Agata Zakrzewska. Śpiewam od 2005 roku, czyli od 11. roku życia. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/przeboje-agnieszki-osieckiej-w-ciemnosci-zaspiewa-agata-zakrzewska/

Przeboje Agnieszki Osieckiej w ciemności zaśpiewa Agata Zakrzewska

Festiwal Kawy i Czekolady 2024

Kochani kawosze, mamy dla was dobrą wiadomość w dniach 2-3 marca zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu Kawy i Czekolady. Każdy będzie mógł poznać wszystkie jej smaki, aromaty oraz formy. Będzie można skosztować tych pyszności na miejscu, ale również zakupić ziarna i świeżo mieloną kawę do domu. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/festiwal-kawy-i-czekolady-2024/

Festiwal Kawy i Czekolady 2024

Młyny Rothera | Czas na herbatkę – gruzińskie warsztaty kulturalno-kulinarne

Zapraszamy na podróż pełną gruzińskich aromatów! Podczas spotkania dowiemy się, w jaki sposób odkryto herbatę, jak zyskiwała na popularności, kiedy dotarła do Europy i Gruzji. Odkryjemy kulturę i etykietę parzenia herbaty w różnych krajach. Poznamy historię rozwoju tradycji dotyczących picia herbaty w Gruzji, a także drogę, którą pokonują liście herbaciane,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-czas-na-herbatke-gruzinskie-warsztaty-kulturalno-kulinarne/

Młyny Rothera | Czas na herbatkę

Festiwal Ślubny 2024

Zapraszamy na I edycję Festiwalu Ślubnego. To pierwszy taki Festiwal w Bydgoszczy i całym województwie kujawsko-pomorskim. Nie masz czasu na przeglądanie setek aukcji na portalach z ogłoszeniami, a umówione spotkania kończą się rozczarowaniem? To wydarzenie jest dla Ciebie – przyjdź i przymierz suknie od kilkudziesięciu byłych Panien Młodych! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/festiwal-slubny-2024/

Festiwal Ślubny 2024

WISŁA – przejazd historycznym pociągiem z Ciechocinka do Maksymilianowa i z powrotem do Torunia

Zapraszamy na przejazd historycznym pociągiem z Ciechocinka do Maksymilianowa. Pociąg o nazwie “WISŁA” rozpocznie bieg w leżącym nad Wisłą Ciechocinku a trasę do Maksymilianowa pokona malowniczo położoną trasą przez Unisław Pomorski. Podczas przejazdu dwa razy przejedzie mostami kolejowymi rzekę Wisłę. Pierwszy przejazd będzie w Toruniu

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/wisla-przejazd-historycznym-pociagiem-z-ciechocinka-do-maksymilianowa-i-z-powrotem-do-torunia/

WISŁA - przejazd historycznym pociągiem z Ciechocinka do Maksymilianowa i z powrotem do Torunia