Wydarzenia tygodnia | Bydgoszcz 25-31 marca 2024 r.

Wielkanoc tuż-tuż, ale przed świętami w Bydgoszczy nudy nie będzie! Od 25 do 31 marca miasto tętni życiem i oferuje mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych. Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych propozycji, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Sprawdź, co obecnie proponujemy w Bydgoszczy! Czeka na Ciebie pełna dawka rozrywki! Przygotowaliśmy specjalny przewodnik po wszystkich propozycjach, które koniecznie warto zobaczyć.

Opera Nova | Halka

Opery Nova zaprasza na spektakl, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. W historii bydgoskiej Opery to czwarta realizacja „Halki”, tym razem przygotowana przez reprezentantki młodego pokolenia twórców teatralnych. Moniuszko ukończył komponowanie „Halki” w połowie roku 1847 i próbował wystawić ją w Warszawie. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-halka/

Opera Nova | Halka

Teatr Kameralny | POCZĄTEK KOŃCA

Teatr Kameralny zaprasza improwizowany spektakl, który wyreżyseruje publiczność. POCZĄTEK KOŃCA to dwie aktorki, które improwizują na chmurze inspiracji publiczności. Duet ONE rozpocznie historie od jej końca. Czy bieg zdarzeń doprowadzi je do tego samego końca? Czy da się oszukać przeznaczenie? Pierwszy raz na deskach Teatru Kameralnego rozegra się improwizowany spektakl, który wyreżyseruje publiczność.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-poczatek-konca/

Teatr Kameralny | POCZĄTEK KOŃCA

TEATR POLSKI | MÓZG 

Zapraszamy, 30 marca, do Teatru Polskiego w Bydgoszczy, gdzie odbędzie się pokaz spektaklu “Mózg” w reżyserii Tomasza Gwincińskiego, który powstaje w ramach obchodów 30. lecia bydgoskiego klubu. Tego dnia spektakl zostanie zaprezentowany dwukrotnie – o g. 18.00 i 20.00.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-mozg/

TEATR POLSKI | MÓZG 

Pałace Ostromecko | PianoDay 2024: Krzysztof Dys Solo

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Fortepianu Piano Day uświetni swoją obecnością w Ostromecku Krzysztof Dys – rocznik 1982, kompozytor, pianista i improwizator. W młodości zdobył prestiżowe nagrody zarówno na polu muzyki klasycznej, jak i muzyki jazzowej. Współpraca Dysa z Adamem Bałdychem

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/palace-ostromecko-pianoday-2024-krzysztof-dys-solo/

Pałace Ostromecko | PianoDay 2024: Krzysztof Dys Solo

Hangar Kultury | Przygody Calineczki

TEATR BAJECZNY ORAZ FUNDACJA GEJZER KULTURY zaprasza na muzyczny spektakl w wiosennej scenografii pt. „Przygody Calineczki”. Widowisko teatralne jest adaptacją bajki A.H.Andersena „CALINECZKA” wydaną po raz pierwszy w 1835 r. w drugim tomie zbioru Eventyr, fortalte for Børn (Baśnie dla dzieci) pod oryginalnym duńskim tytułem Tommelise.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/hangar-kultury-przygody-calineczki/

Hangar Kultury | Przygody Calineczki

Biblioteka Główna WiMBP | Makramowe zające dla każdego – warsztaty recyklingowe dla dorosłych

WiMBP w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na warsztaty recyklingowe „Makramowe Zające dla Każdego”! Zające to nieodłączne symbole Wielkanocy, które przypominają nam o odradzaniu się przyrody wiosną. Podczas naszego spotkania przybliżymy różne tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą oraz podzielimy się kilkoma ekologicznymi trikami na świąteczne przygotowania.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/biblioteka-glowna-wimbp-makramowe-zajace-dla-kazdego-warsztaty-recyklingowe-dla-doroslych/

Biblioteka Główna WiMBP | Makramowe zające dla każdego

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | Recital fortepianowy – ADAM KAŁDUŃSKI

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego zaprasza, 26 marca 2024, w sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego na recital fortepianowy – ADAM KAŁDUŃSKI W programie utwory kompozytorów: D. Scarlatti, F. Liszt, A. Webern, L. van Beethoven, F. Chopin. Serdecznie zapraszamy!WSTĘP WOLNY Liczba miejsc ograniczon

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/towarzystwo-muzyczne-im-paderewskiego-recital-fortepianowy-adam-kaldunski/

Recital fortepianowy - ADAM KAŁDUŃSKI

MÓZG | Okołomózgowa Orkiestra Urodzinowa pod dyrekcją Marka Chołoniewskiego

W ramach świętowania 30. urodzin klubu Mózg w Młynach zapraszamy na koncert! Okołomózgowa Orkiestra Urodzinowa pod dyrekcją Marka Chołoniewskiego zagra w postindustrialnych przestrzeniach Młynów Rothera i zagwarantuje Wam wyjątkowe doświadczenie muzyczne. Orkiestra ma charakter otwarty, w jej skład wchodzą różnorodni muzycy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mozg-okolomozgowa-orkiestra-urodzinowa-pod-dyrekcja-marka-choloniewskiego/

MÓZG | Okołomózgowa Orkiestra

Over the Under Pub | donGURALesko & DJ War

Over the Under Pub zaprasza 30 marca na koncert donGURALesko & DJ War donGURALesko (wł. Piotr Górny; ur. 8 marca 1980 w Poznaniu) to polski raper, znany również pod pseudonimami „esko”, „Hardkorowy Papa”, „DGE”, „Don zachodnich stron”, „Szpadyzor”, a ostatnio również jako „Dj Dziadzior

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/over-the-under-pub-donguralesko-dj-war/

Over the Under Pub | donGURALesko

Galeria Wspólna | (Nie)Obecni. Twórczość emigrantów Marca ’68 w Danii

Galeria Wspólna zaprasza 28 marca, na wernisaż wystawy (Nie)Obecni. Twórczość emigrantów Marca ’68 w Danii Wystawa (Nie)Obecni. Twórczość emigrantów Marca ’68 w Danii to próba przywracania pamięci o tych, którzy nie istnieją w powszechnej świadomości społecznej. Należą do nich polskie Żydówki i polscy Żydzi zmuszeni opuścić swój kraj w związku z antysemicką nagonką Marca 1968

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/galeria-wspolna-nieobecni-tworczosc-emigrantow-marca-68-w-danii/

Galeria Wspólna | (Nie)Obecni

KINO HELIOS | Godzilla i Kong Mini Maraton

Wyjątkowo w środę, przy okazji światowej premiery nowego filmu serii, KINO HELIOS zaprasza na wieczór z GODZILLĄ I KONGIEM. 27 marca o godzinie 21.30 rozpoczniemy filmem „GODZILLA vs. KONG”, gdzie jesteśmy świadkami pojedynku dwóch legendarnych przeciwników w spektakularnej batalii, której stawką są następne stulecia zagrożonego świata.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-helios-godzilla-i-kong-mini-maraton/

KINO HELIOS | Godzilla i Kong Mini Maraton

Godzilla i Kong: Nowe imperium

Walka gigantów trwa!. Potężny Kong i przeraźliwy Godzilla są zmuszeni stawić czoło kolosalnemu, nieodkrytemu zagrożeniu, kryjącemu się w naszym świecie. Stawia ono pod znakiem zapytania istnienie potworów… oraz nasze. Godzilla i Kong: Nowe imperium dokładniej zgłębia historię tych tytanów oraz ich początki, jak również tajemnice Wyspy Czaszki i nie tylko.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/godzilla-i-kong-nowe-imperium/

Godzilla i Kong: Nowe imperium

DKF Niespodzianka | Powstaniec 1863

Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/dkf-niespodzianka-powstaniec-1863/

DKF Niespodzianka

13. MFFA Animocje  | Do-grywka I 

Zapraszamy na pokaz filmów konkursowych 13. MFFA Animocje, film z największą ilością głosów publiczności wejdzie do Konkursu Międzynarodowego.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/13-animocje-do-grywka-i/

13. Animocje | Do-grywka I 

13. MFFA Animocje | Do-grywka II 

Zapraszamy na pokaz filmów konkursowych 13. MFFA Animocje. Film z największą ilością głosów publiczności wejdzie do Konkursu Międzynarodowego. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/13-mffa-animocje-do-grywka-ii/

13. MFFA Animocje | Do-grywka II 

KINO HELIOS | Powstaniec 1863

28 marca Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kultury Dostępnej na pokaz filmu Powstaniec 1863 Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-helios-powstaniec-1863/

KINO HELIOS | Powstaniec 1863

Toniebajka | WIELKANOCNY KIERMASZ PŁYTOWY

Zapraszamy serdecznie na WIELKANOCNY KIERMASZ PŁYTOWY (winyle CD i kasety) do Księgarni Toniebajka ul Focha 2 w Bydgoszczy

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/toniebajka-wielkanocny-kiermasz-plytowy/

Toniebajka | WIELKANOCNY KIERMASZ PŁYTOWY