Wydarzenia tygodnia | Bydgoszcz 20-26 maja 2024 r.

Bydgoszcz zaprasza na wyjątkową majówkę! W dniach 20-26 maja 2024 roku miasto ożyje licznymi wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Przygotowaliśmy coś dla każdego – od miłośników muzyki i teatru po fanów aktywnego wypoczynku.

Bez względu na to, czy interesujesz się muzyką, teatrem, wystawami, czy po prostu chcesz odpocząć i zrobić zakupy, w Bydgoszczy na pewno nie będziesz się nudzić. Czeka na Ciebie pełna dawka rozrywki!


Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska | DLA CIEBIE MAMO 2024

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zaprasza 21 maja na koncert DLA CIEBIE MAMO. Koncert “Dla Ciebie Mamo” jest stałym punktem kalendarza koncertowego zespołu i ma charakter familijny – skierowany jest zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Na scenie zaprezentuje się 170 artystów – kapela, tancerze i chór z wszystkich grup wiekowych. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zespol-piesni-i-tanca-ziemia-bydgoska-dla-ciebie-mamo-2024/

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska | DLA CIEBIE MAMO 2024

III Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”

Zapraszamy wszystkie rodziny na niezapomnianą przygodę literacką! 24-26 maja w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy odbędzie się XIII edycja Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”, który na stałe wpisał się w plan wydarzeń kulturalnych Bydgoszczy w tym roku odbędzie się po raz trzynasty.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/xiii-festiwal-ksiazki-obrazkowej-dla-dzieci-literobrazki/

XIII Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”

Festiwal Nowe Spojrzenie 2024

Zapraszamy Was 24-26 maja 2024 na XI edycję Festiwalu Nowe Spojrzenie! Jak co roku, będzie to święto radości, młodości, muzyki, ale i nie tylko… Tym razem poszerzyszliśmy program całego Festiwalu Nowe Spojrzenie 2024. Zamiast jednego dnia, przygotowaliśmy dla Was TRZY DNI pełne inspiracji i wrażeń. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/festiwal-nowe-spojrzenie-2024/

Festiwal Nowe Spojrzenie 2024

Filharmonia Pomorska | Koncert z okazji Dnia Matki

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na koncert dedykowany wszystkim Mamom. Podczas wieczoru zabrzmią najpiękniejsze przeboje z musicali i operetek, które na stałe zapisały się w historii muzyki i serc naszych słuchaczy. Pozwólmy sobie na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i zatracić się w magicznej atmosferze poruszających melodii, m.in. Usta milczą, dusza śpiewa, Wielka sława to żart, Be Italian. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-koncert-z-okazji-dnia-matki/

Filharmonia Pomorska | Koncert z okazji Dnia Matki

Paweł Domagała – stand-up “Zresztą nieważne”

Paweł postanowił zrobić sobie prezent na 40. urodziny i zadebiutować z własnym programem stand-upowym! To będzie jazda bez trzymanki, pełna radykalnych żartów i bezpośredniego kontaktu z publicznością. Po latach namawiania ze strony przyjaciół i fanów Paweł Domagała wychodzi ze swojej strefy komfortu, by zabrać widzów w śmiałą podróż przez świat jego dowcipów i spostrzeżeń.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/pawel-domagala-stand-up-zreszta-niewazne-2/

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

Piknik wojskowy z okazji 20-lecia JFTC NATO oraz 20-lecia NATO w Bydgoszczy

JFTC wspólnie z Miastem Bydgoszcz zaprasza na Piknik wojskowy z okazji 20-lecia Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz 20-lecia NATO w Bydgoszcz na Wyspie Młyńskiej. Na Wyspie Młyńskiej wystąpi wojskowy zespół folkowy z Czech, koncerty orkiestr wojskowych z Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/piknik-wojskowy-z-okazji-20-lecia-jftc-nato-oraz-20-lecia-nato-w-bydgoszczy/

Piknik wojskowy z okazji 20-lecia JFTC NATO

TEATR POLSKI | Nie ogarniam czyli o demonach

Teatr Polski w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na premierę spektaklu Nie ogarniam czyli o demonach Bezustannie analizujemy nasze życie, sytuacje, komplikacje, osobowości poprzez różne stadia od „nieogarniania” do „ogarniania” i poprzez to, jak na nie reagujemy, jak sobie z tym radzimy, jak radzimy sobie ze sobą. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-nie-ogarniam-czyli-o-demonach/

TEATR POLSKI | Nie ogarniam czyli o demonach

Filharmonia Pomorska | Zakochany Mozart – koncert familijny

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na miłe popołudnie w rodzinnym gronie przy pięknych dźwiękach muzyki W.A. Mozarta. Zabrzmią znane i uwielbiane przez wszystkich arie i duety z oper takich jak: Czarodziejski flet, Wesele Figara.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-zakochany-mozart-koncert-familijny/

Filharmonia Pomorska | Zakochany Mozart

Opera Nova | FALSTAFF

Opera Nova zaprasza komedię liryczną w trzech aktach i sześciu obrazach – „Falstaff” Giuseppe Verdiego. Hołdem złożonym Szekspirowi i Verdiemu była opera Falstaff wyreżyserowana  przez Macieja Prusa w 2017 roku w Operze Nova. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-falstaff/


Filharmonia Pomorska | Tosca. Opera w przekroju

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza 24 maja na koncert Tosca. Opera w przekroju Premiera opery Tosca Giacoma Pucciniego odbyła się 14 stycznia 1900 roku w Teatro Constanzi w Rzymie i choć początkowo nie została przyjęta z entuzjazmem przez krytyków i publiczność, dziś uznaje się ją za jedną z najpopularniejszych oper świata. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-falstaff/

Filharmonia Pomorska | Tosca. Opera w przekroju

Teatr Kameralny w Bydgoszczy | Drapando, czyli Atak Zamszałego Starucha

Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaprasza na spektakl „Drapando, czyli Atak Zamszałego Starucha”. Dzieciństwo powinno być czasem beztroski, miłości i poznawania świata. Jednak co zrobić, gdy w to dzieciństwo wkrada się paskudna choroba, która każdego dnia tę beztroskę psuje? Jak ocalić szczęśliwe dzieciństwo?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-w-bydgoszczy-drapando-czyli-atak-zamszalego-starucha/


Filharmonia Pomorska | Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy po raz kolejny serdecznie zaprasza na cykl koncertów plenerowych, które odbędą się w Dzielnicy Muzycznej, nazywanej niegdyś przez Andrzeja Szwalbego – Wiolinowem. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-muzyczne-lezakowanie-w-wiolinowie-2/

Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie

Kacper Ruciński – Zaznacz mosty

Kacper Ruciński, pionier polskiej sceny stand-upowej zaprasza na swój najnowszy program “Zaznacz mosty”. “Zaznacz mosty” to program śmieszny i mądry, który miesza abstrakcję, błyskotliwe dygresje z kontrowersyjnymi komentarzami rzeczywistości. Kacper podczas występu dodatkowo tworzy historie, światy i bohaterów.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kacper-rucinski-zaznacz-mosty/

Kacper Ruciński – Zaznacz mosty

KINO HELIOS | Jutro będzie nasze

20 maja Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kina Konesera na pokaz filmu Jutro będzie nasze. Próbując uciec przed patriarchatem powojennego włoskiego społeczeństwa, Delia planuje zbuntować się przeciwko brutalnemu mężowi. „Nawet na służącą się nie nadajesz!”, mówi do Delii jej mąż, jedną ręką zabierając jej wypłatę, a drugą wymierzając siarczysty policzek.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-helios-jutro-bedzie-nasze/

KINO HELIOS | Jutro będzie nasze

Prelekcja Adama Bieleckiego

Zapraszamy na spotkanie z Adamem Bielckim. Doświadczanie Annapurny. Himalaizm w wydaniu sportowym Bogato ilustrowana unikatowymi zdjęciami i filmami opowieść o próbach wytyczenia nowej drogi na Annapurnie w Himalajach. To pełna pasji i przygód historia trzech wypraw i jednej, niezwykłej akcji ratunkowej. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/prelekcja-adama-bieleckiego/

Prelekcja Adama Bieleckiego

KPCK | World Urban Art in New York & „Two Shores”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na dwuczęściowe spotkanie związane z trzecią edycją FESTIWALU WORLD URBAN ART (2024) W pierwszej części porozmawiamy o sztuce ulicy w Nowym Jorku (World Urban Art in New York) + specjalne informacje na temat ekspozycji Petera Missinga, a w drugiej na specjalnym pokazie zostanie zaprezentowany film „Two shores”

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-world-urban-art-in-new-york-two-shores/

KPCK | World Urban Art

Anna&Anna koncert fabularyzowany

Znane i lubiane, a zarazem nowocześnie zaaranżowane i ciekawie zaśpiewane piosenki największych osobowości polskiej estrady, czyli Anny GERMAN i Anny JANTAR, tworzą niesamowity spektakl muzyczny “Anna i Anna”. Warto podkreślić oryginalną formę sceniczną tego wydarzenia nazwaną przez realizatorów “koncertem fabularyzowanym”

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/annaanna-koncert-fabularyzowany/


Wiedeński Wieczór – Orkiestra symfoniczna “Le Figaro” z okazji Dnia Matki

Zapraszamy Państwa w niezapomnianą podróż muzyczną z okazji Dnia Matki! To właśnie najważniejszej osobie w naszym życiu dedykujemy ten wiedeński koncert. Poznamy najpiękniejsze miłosne arie operetkowe i cudowne utwory musicalowe. Na scenie wystąpią artyści biorący udział w największych polskich i światowych projektach. Reprezentujący najwyższy poziom i kunszt.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/wiedenski-wieczor-orkiestra-symfoniczna-le-figaro-z-okazji-dnia-matki/


Pałace Ostromecko | Bałkański koncert gordonowski

Zapraszamy na arcyciekawy koncert muzyki bałkańskiej. Pojawi się różnorodne instrumentarium: od trąbki, waltorni po tubę oraz nadające smaku – rozliczne perkusjonalia. Nie zabraknie także głosów żeńskich i męskich, które w swych wokalizach czerpać będą z ludowości m.in. romskiej, a także bogactwa całego półwyspu bałkańskiego.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/palace-ostromecko-koncert-gordonowski-muzyki-wspolczesnej-michala-dobrzynskiego/

Bałkański koncert gordonowski

„Szemrane treści ulicznych pieśni” – zespół Uliczniaki

„Szemrane treści ulicznych pieśni” to projekt muzyczny Mateusza Grzębskiego i Kamila Szafrańskiego, dwóch bydgoskich artystów, zakochanych w przedwojennej muzyce ulicznej. Szemrane piosenki to piosenki z przedwojennych ulic (niekoniecznie tych dobrej sławy), Warszawy, Lwowa i Odessy, opowiadające historie podejrzanych typów, bandytów i chuliganów, prostytutek czy innych niezbyt przyjaznych osobników.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/szemrane-tresci-ulicznych-piesni-zespol-uliczniaki/


Toniebajka | Zatoka białych niedźwiedzi

Niezależny, toruński duet Łubin ogłasza swój debiutancki album „Zatoka białych niedźwiedzi”. To 7 ambientowych utworów, które zabierają słuchaczy na Spitsbergen – wyspę mrozu i tajemnic. Nowatorski projekt Rafała Kołackiego i Grzegorza Kaźmierskiego tworzą brzmienia elektroniki i gitary oraz elementy field recordingu. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/toniebajka-zatoka-bialych-niedzwiedzi/

Toniebajka | Zatoka białych niedźwiedzi

AKADEMIA MUZYCZNA | Albert Stensen i Michał Zaborski

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza 21 maja na koncert Alberta Stensen i Michała Zaborskiego Wystąpią:Albert Stensen – kornet, elektronikaMichał Zaborski – altówka Nietypowe zestawienie instrumentów (altówka, kornet, elektronika) prowokuje muzyków do eksperymentów i wytwarzania oryginalnych brzmień. Improwizacje i autorskie kompozycje oscylują w strukturach pomiędzy różnymi światami muzycznymi

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/akademia-muzyczna-albert-stensen-i-michal-zaborski/

AKADEMIA MUZYCZNA | Albert Stensen i Michał Zaborski

PARNO Impro | PARNO w szortach

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, gdzie magia dzieje się na żywo! Po raz kolejny zagramy “PARNO w szortach”, czyli krótkie gry improwizowane, które tworzyć będziemy tu i teraz, w pełnej harmonii z energią publiczności. Czy kiedykolwiek marzyliście o spektaklu, gdzie aktorzy mają mniej pojęcia o tym, co się wydarzy, niż publiczność? 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/parno-impro-parno-w-szortach/

PARNO Impro | PARNO w szortach

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | WIECZÓR Z OPERĄ

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego zaprasza, 22 maja 2024, w sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego na koncert WIECZÓR Z OPERĄ Koncert w wykonaniu studentów Koła Artystyczno – Naukowego Wokalistów Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego Serdecznie zapraszamy! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/towarzystwo-muzyczne-im-paderewskiego-wieczor-z-opera/

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | WIECZÓR Z OPERĄ

Zakładka | Bookspresso z Ewą Szawul – Z wielką wrażliwością prosto z Krakowa

Zapraszamy serdecznie na wielkie wydarzenie w cyklu Bookspresso! Prosto z Krakowa, z pokładami niezwykłej wrażliwości w swojej prozie, przyjedzie do nas Ewa Szawul, autorka przepięknej książki “Przeciwciało” (wyd. Nisza, 2023), dotykającej problemu anoreksji oraz relacji matki i córki. Porozmawiamy również o poprzedniej książce Ewy Szawul, “Burza w mózgu” 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zakladka-bookspresso-z-ewa-szawul-z-wielka-wrazliwoscia-prosto-z-krakowa/

Bookspresso z Ewą Szawul

Bydgoskie Centrum Sztuki | Zespół | Weronika Trojańska

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na pokaz wideo i spotkanie z artystką Weroniką Trojańską „Zespół” rzuca wyzwanie utartym przekonaniom na temat natury muzyki, przywództwa i współpracy. Dwukanałowe wideo przedstawia grupę dyrygentek na scenie na sali koncertowej dyrygujących pierwszą część „Magnificat” Johna Ruttera oraz na sali baletowej, odtwarzających z pamięci indywidualnie wybrane kompozycje,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoskie-centrum-sztuki-zespol-weronika-trojanska/

Bydgoskie Centrum Sztuki | Zespół

Galeria Miejska bwa | Karolina Bandziak-Kwiatkowska: Nowoczesność i tradycja w artystycznej drodze włocławskiej ceramiczki

Galeria Miejska bwa zaprasza na kolejny wykład z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki, który poprowadzi Karolina Bandziak-Kwiatkowska, a poświęcony będzie Elżbiecie Piwek-Białoborskiej. Karolina Bandziak-Kwiatkowska – Elżbieta Piwek-Białoborska (1922-1989). Nowoczesność i tradycja w artystycznej drodze włocławskiej ceramiczki Elżbieta Piwek-Białoborska – artystka, projektantka form użytkowych fajansu włocławskiego

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/galeria-miejska-bwa-karolina-bandziak-kwiatkowska-nowoczesnosc-i-tradycja-w-artystycznej-drodze-wloclawskiej-ceramiczki/

Galeria Miejska bwa | Karolina Bandziak

Muzeum Okręgowe | Psychologiczne mechanizmy obronne, czyli jak radzimy sobie z problemami

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wykład dr. nauk med. Macieja Klimarczyka, z cyklu Psyche znaczy mózg. Kiedy jesteśmy w stanie sami stawić czoła naszym problemom i jak rozpoznać ten moment, gdy bezwzględnie potrzebujemy pomocy lekarza? 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-psychologiczne-mechanizmy-obronne-czyli-jak-radzimy-sobie-z-problemami/

Muzeum Okręgowe | Psychologiczne mechanizmy obronne

Muzeum Okręgowe | prof. Krzysztof Pomian | Muzeum. Historia światowa

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Krzysztofem Pomianem i promocja książki „Muzeum. Historia światowa”, z cyklu Literatura w Muzeum. Trzytomowe dzieło Krzysztofa Pomiana „Muzeum. Historia światowa” jest pierwszym i jak dotąd jedynym przedsięwzięciem badawczym mającym na celu wszechstronne ujęcie fenomenu muzeum jako instytucji rozwijającej się na wszystkich kontynentach

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-prof-krzysztof-pomian-muzeum-historia-swiatowa/

Muzeum Okręgowe | prof. Krzysztof Pomian

DKF Niespodzianka | Czerwone niebo

Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/dkf-niespodzianka-czerwone-niebo/

DKF Niespodzianka | Czerwone niebo

Kino Jeremi | THE OLD OAK

Ostatni pub w podupadającej wiosce w północno-wschodniej Anglii staje się miejscem spotkań lokalnych mieszkańców i nowo przybyłych uchodźców z Syrii.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-jeremi-the-old-oak/

Kino Jeremi | THE OLD OAK

Bulwar Filmowy | Majowy wieczór z Projektorem Filmowym

Po nocy pełnej przygód z Bruce’em Wayne’em, Jokerem i Kobietą Kot na maratonie filmowym teraz przyszedł czas na kolejny film Nolana. Christopher Nolan jest jednym z najbardziej znanych i cenionych reżyserów w Hollywood. Przez lata przyzwyczaił nas do rozmachu i wizjonerskich produkcji.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bulwar-filmowy-majowy-wieczor-z-projektorem-filmowym/

Majowy wieczór z Projektorem Filmowym

Muzeum Okręgowe | Średniowiecze – czyżby epoka światła?

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wykład Alicji Jakubowskiej, kustoszki zbiorów malarstwa na Zamku Królewskim w Warszawie, z cyklu Historia sztuki dla uważnych. Początek średniowiecza jest jednoznaczny z rozpadem świata starożytnego. W wiekach średnich rozprzestrzeniało się i umacniało chrześcijaństwo, a wizje człowieka i świata opierała się na Piśmie Świętym, które wyznaczało perspektywę rozwoju życia i kultury. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-sredniowiecze-czyzby-epoka-swiatla/

Muzeum Okręgowe | Średniowiecze

Tupot Poetycki #85 | SLAM

Już po raz piąty Bydgoszcz rozbrzmiewa słowem mówionym, a w powietrzu unosi się elektryzująca mieszanka emocji. Slam poetycki, niczym magnes, przyciąga tłumy spragnionych autentyczności i artystycznego wyrazu. kolejny sezon to także kolejne eliminacje do zbliżających się wielkimi krokami ogólnopolskich mistrzostw SLAMU POETYCKIEGO.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/tupot-poetycki-85-slam/

Tupot Poetycki #85 | SLAM

TRIBUTE TO RAMMSTEIN by FEUERWASSER

Koncert FEUERWASSER to tzw. MUST BE dla fanów Rammstein i ciężkiej muzy. \m/ Tribute to RAMMSTEIN \m/ Koncert FEUERWASSER to prawdziwa gratka dla fanów zespołu Rammstein i ciężkiej muzy. Muzycy Feuerwasser się “w tańcu nie pier…..” i “jeńców nie biorą”Tak w skrócie można podsumować to czego się można spodziewać na koncercie.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/tribute-to-rammstein-by-feuerwasser/


Piosenki żeglarskie w ciemności – koncert Marcina Białczyka

W absolutnych ciemnościach każdy z widzów będzie wprowadzany na salę koncertową przez… niewidomego szefa Światłowni. W absolutnych ciemnościach posłuchacie utworów szanty (Marcin Białczyk).

Zobacz więcej:
\https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/piosenki-zeglarskie-w-ciemnosci-koncert-marcina-bialczyka/


KPCK | Z troski o morderców? Od zbrodni Einsatzgruppen do komór gazowych

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na LXXVII Spotkanie z Historią u Hoffmana W trakcie Holocaustu zginęło około 6 milionów europejskich Żydów. Ze względu na skalę i metody użyte do eksterminacji zbrodnia ta uznawana jest dziś za bezprecedensową.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-z-troski-o-mordercow-od-zbrodni-einsatzgruppen-do-komor-gazowych/

KPCK | Z troski o morderców

Myślęcinek | Piknik Dobrych Psów i Ludzi 2024

Zapraszamy na piknik organizowany przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy, (przy wsparciu OTOZ Animals, O. Kujawsko Pomorski) dla właścicieli psów adoptowanych z bydgoskiego Schroniska (lub innych schronisk w kraju) oraz dla piesków, które jeszcze CZEKAJĄ NA NOWY DOM I KOCHAJĄCEGO WŁAŚCICIELA W SCHRONISKU. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/myslecinek-piknik-dobrych-psow-i-ludzi-2024/

Piknik Dobrych Psów i Ludzi 2024

Focus | Smerfy w Focusie

Magiczna kraina Smerfów zawita już 24-25 maja do Focusa! Centrum opanują mali niebiescy bohaterowie, którzy przygotowali moc atrakcji dla całych rodzin. Przygotuj się na niezapomnianą podróż przez świat Smerfów, gdzie każdy krok to nowa przygoda i pełne radości doświadczenie. Zapraszamy do udziału w wyjątkowych atrakcjach dla całej rodziny. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/focus-bydgoszcz-smerfy-w-focusie/

Focus Bydgoszcz | Smerfy w Focusie

Zielone Arkady | U nas na Dzień Mamy badają się Mamy

Zadbaj o swoje zdrowie! Weź udział w akcji profilaktycznej w Zielonych Arkadach – wykonaj badania, skonsultuj się ze specjalistami i sprawdź swoją wiedzę z zakresu przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym. W programie: 25 maja w godz. 9.00–21.00 bezpłatne badania mammograficzne 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zielone-arkady-u-nas-na-dzien-mamy-badaja-sie-mamy/

Zielone Arkady | U nas na Dzień Mamy

Galeria Pomorska | Babi Targ i Mami Babi Targ 

Dołącz do nas w sobotę, 25 maja na kolejnej edycji Babi Targ i Mami Babi Targ! To wydarzenie dla miłośników mody, które po raz ósmy odwiedza Bydgoszcz, a po raz pierwszy gości w Galerii Pomorskiej! Czy wiesz, że wiosna to idealny czas na odświeżenie garderoby? Przyjdź do Galerii Pomorskiej i znajdź nowe życie dla swoich 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/galeria-pomorska-babi-targ-i-mami-babi-targ/

Galeria Pomorska | Babi Targ

Centrum Wspinaczkowe SPIDER | ŁAPIEMY ZA-CHWYTY 2024!

25 Maja 2024 na bydgoskim Spiderze odbędzie się kolejna edycja zawodów Bulderowych dla dzieci „ŁAPIEMY ZA-CHWYTY 2024!”. Zapraszamy dzieci z całego kraju na rywalizację w 5 kategoriach wiekowych, na jedyne takie wydarzenie! Do udziału w zawodach zapraszamy każde dziecko bez względu na reprezentowany poziom wspinaczkowy. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/centrum-wspinaczkowe-spider-lapiemy-za-chwyty-2024/

ŁAPIEMY ZA-CHWYTY 2024

BYLOT | Bydgoszcz średniowieczna i staropolska – spacer „Za dwie dyszki-bez zadyszki!”

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie w Bydgoszczy znajdował się zamek, który w 1409 roku odbijał z rąk Krzyżaków Władysław Jagiełło, to zapraszamy na spacer Za dwie dyszki-bez zadyszki!” Kazimierz Wielki nadając prawa miejskie Bydgoszczy w 1346 roku chciał stworzyć nie tylko silny ośrodek gospodarczy, który miał konkurować z pobliskim Toruniem

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bylot-bydgoszcz-sredniowieczna-i-staropolska-spacer-za-dwie-dyszki-bez-zadyszki/

BYLOT | Bydgoszcz średniowieczna

BYLOT | W poszukiwaniu bydgoskiej secesji w Śródmieściu – spacer „Za dwie dyszki-bez zadyszki!”

Podczas spaceru po Śródmieściu Bydgoszczy poznamy piękne przykłady secesji szczególnie w architekturze. Secesja czyli art nouveau to krótki, ale niezwykle interesujący nurt w sztuce i architekturze przełomu XIX i XX w. Zaczęto wtedy poszukiwań nad nową formą wyrazu, nie odnoszącą się do historycznych, klasycznych i znanych już stylów.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bylot-w-poszukiwaniu-bydgoskiej-secesji-w-srodmiesciu-spacer-za-dwie-dyszki-bez-zadyszki/

BYLOT | W poszukiwaniu bydgoskiej secesji

BYLOT | Od bydgoskiego rzemiosła do przemysłu – spacer „Za dwie dyszki-bez zadyszki!”

Zapraszamy na spacer, który zacznie się przy ul. Podwale, przy Hali Miejskiej, a zakończy się przy budynku dawnej Dyrekcji Kolei Wschodniopruskiej przy Moście Królowej Jadwigi. Znamy bydgoskie kamienice, kościoły, parki, ale co wiemy o rzemieślnikach i przemysłowcach, którzy budowali dobrobyt miasta?Zaczynali często od małych biznesów, a dzięki swej innowacyjności i przedsiębiorczości

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bylot-od-bydgoskiego-rzemiosla-do-przemyslu-spacer-za-dwie-dyszki-bez-zadyszki/

BYLOT | Od bydgoskiego rzemiosła