Wydarzenia tygodnia | Bydgoszcz 2-7 kwietnia 2024 r.

Szukasz pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Bydgoszczy? W dniach 2-7 kwietnia Bydgoszcz oferuje mnóstwo ciekawych wydarzeń. Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd najciekawszych propozycji, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Bez względu na to, czy interesujesz się muzyką, teatrem, wystawami, czy po prostu chcesz odpocząć i zrobić zakupy, w Bydgoszczy na pewno nie będziesz się nudzić. Czeka na Ciebie pełna dawka rozrywki!

Kaśka Sochacka – Madison Wiosna Tour

🌼Kaśka Sochacka – bilety już w sprzedaży! Wszyscy czekamy na wiosnę. Te koncertową również. 🌱 Zapraszamy na wiosenną odsłonę trasy Madison Tour. 🛵 Nie przegap szansy na bilety👉🎫 Wszyscy czekają już na wiosnę, te koncertową również.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kaska-sochacka-madison-wiosna-tour/

Kaśka Sochacka - Madison Wiosna Tour

LemON – Trasa Piatka

Wiosną 2024 roku zespół LemON wyrusza w klubową trasę koncertową promującą nowy studyjny album „Piatka”. Zaplanowany na 6 kwietnia 2024 roku koncert zespołu LemON w Fabryce Lloyda został przeniesiony do SISU Areny przy ulicy Toruńska 59. Wiosną 2024 roku zespół LemON wyrusza w klubową trasę koncertową promującą nowy studyjny album „Piatka”

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/lemon-trasa-piatka/

LemON – Trasa Piatka

Laboratorium Pieśni – Koncert Muzyki Świata

Zapraszamy na koncert celebrujący muzykę Świata i Kosmosu, wypełnioną tradycyjnymi pieśniami polifonicznymi różnych kultur oraz autorskimi kompozycjami zespołu. Laboratorium Pieśni od 2013 roku wykonuje polifoniczne pieśni z wielu tradycji w akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/laboratorium-piesni-koncert-muzyki-swiata/

Laboratorium Pieśni - Koncert Muzyki Świata

Tribute to Nirvana

Tribute to NIRVANA to zespół złożony z muzyków dobrze znanych na trójmiejskiej scenie rockowej. Gwarantuje to solidną porcję grungeowego grania. Fani NIRVANY nie będą zawiedzeni. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/tribute-to-nirvana/

Tribute to Nirvana

Klub Kuźnia | The Chris Slade Timeline

Do Polski na cztery koncerty przyjedzie legendarny perkusista – Chris Slade! W Bydgoszczy wystąpi 6 kwietnia 202 r. Chris Slade mając szesnaście lat występował z Tom’em Jonesem. W trakcie swojej 50-letniej kariery koncertował m.in. z: Jimmy’m Pagem, David’em Gilmourem i… Olivią Newton Jones. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/klub-kuznia-the-chris-slade-timeline/

Klub Kuźnia | The Chris Slade Timeline

Avi w Bydgoszczy | Mały Książę

Mały Książę pierwszy raz w Bydgoszczy! Po wyprzedanej w całości wiosennej i jesiennej trasie promującej pierwszy solowy album, Avi zaprezentuje materiał z “Małego Księcia” w bydgoskiej SISU Arenie! Mały Książę wraca do klubów!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/avi-w-bydgoszczy-maly-ksiaze/

Avi w Bydgoszczy | Mały Książę

Szkło kontaktowe Live&Touch

Zapraszamy na teatralną wersję “Szkła kontaktowego”, programu telewizyjnego cieszącego się ogromną popularnością wyreżyserowana przez Eugeniusza Korina. “Szkło kontaktowe live&touch” – taki tytuł nosi spektakl, który powstał wspólnym wysiłkiem Teatru 6.piętro i TVN24.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/szklo-kontaktowe-livetouch/

Szkło kontaktowe Live&Touch

Filharmonia Pomorska | Muzyka symfoniczna ze świata Barbie

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na koncert familijny Muzyka symfoniczna ze świata Barbie Barbie nie trzeba przedstawiać, jest bowiem najpopularniejszą lalką na świecie, zna ją prawie każdy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-muzyka-symfoniczna-ze-swiata-barbie/

Filharmonia Pomorska | Muzyka symfoniczna ze świata Barbie

Interaktywny KONCERT MUZYKI BAJKOWEJ

DZIECI WSPÓLNIE Z ORKIESTRĄ WYKONAJĄ UTWORY ZE ZNANYCH BAJEK. Chcesz pokazać dzieciom coś niezwykłego? A także sam wziąć udział w czymś wyjątkowym? Zapraszamy na instrumentalny Koncert Muzyki Bajkowej na żywo. Specjalnie dla młodych widzów, orkiestra wraz z wokalistami wykonają utwory z filmów „Król lew”, „Jak wytresować smoka”, „Harry Potter”, „Kung Fu Panda”, „Krainalodu”, „Madagaskar” i wielu

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/interaktywny-koncert-muzyki-bajkowej/

Interaktywny KONCERT MUZYKI BAJKOWEJ

KONCERT MUZYKI ETNICZNEJ – ZAPAL

POCZUJ ENERGIĘ MUZYKI ETNICZNEJ. NIESAMOWITY KONCERT DLA CAŁEJ RODZINY. Chcesz doświadczyć się nowych emocji? I również wziąć udział w niezwykłym koncercie? Czy lubisz jasne emocje? Zaproś swoich bliskich na wyjątkowy koncert – poczuj moc muzyki etnicznej!Zespół ZAPAL to specjalny format instrumentalnej muzyki etnicznej wykonywanej na cymbałach, kachonie i gitarze. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/koncert-muzyki-etnicznej-zapal/

KONCERT MUZYKI ETNICZNEJ - ZAPAL

TEATR POLSKI | Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spektaklu “Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele” duetu Jędrzej Piaskowski/Hubert Sulima. Wiele osób wciąż pamięta słynny serial na podstawie powieści Colleen Mccullough z Richardem Chamberlainem w roli głównej. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-ptaki-ciernistych-krzewow-rzecz-o-milosci-w-kosciele/

TEATR POLSKI | Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele

Teatr Kameralny | CHŁOPCY Z PLACU BRONI

Teatr Kameralny zaprasza na premierę musicalu „Chłopcy z Placu Broni” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. „Chłopcy z Placu Broni” to opowieść, która już od ponad 100 lat zachwyca i wzrusza czytelników na całym świecie. Przejmująca historia na deskach naszego Teatru zamieni się w pełnowymiarowy musical.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-chlopcy-z-placu-broni/

Teatr Kameralny | CHŁOPCY Z PLACU BRONI

Opera Nova | FAUST

Opera Nova zaprasza na pięcioaktową operę Charles’a Gounoda do libretta Jules’a Barbiera i Michela Carrégo, luźno oparta na pierwszej części dramatu Johanna Wolfganga Goethego o tym samym tytule. Akcja Fausta umiejscawia bohaterów w okresie I wojny światowej. Imponująca scenografia Mariusza Napierały sugeruje industrialne przestrzenie, nad którymi zawisły bomby

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-faust/


Biblioteka Główna WiMBP | Muzyczne spotkania w Bibliotece u Bełzy

Zapraszamy serdecznie na inaugurację nowego cyklu kulturalnego poświęconego muzyce, które odbędzie się w Bibliotece u Bełzy! Rozpoczynamy nasz cykl od spotkania “Z muzyką w tle: Wiosenne przebudzenie“, które odbędzie się 3 kwietnia 2024 o godzinie 16:00. To niepowtarzalna okazja do odkrywania ciekawostek związanych z utworami muzyki klasycznej i nie tylko.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/biblioteka-glowna-wimbp-muzyczne-spotkania-w-bibliotece-u-belzy/

Biblioteka Główna WiMBP | Muzyczne spotkania

„Świecie nasz” – śladami Marka Grechuty

Paweł Wenderski zaprasza na koncert pt. „Świecie nasz” – śladami Marka Grechuty. Artyście towarzyszyć będzie znana bydgoska wokalistka Steffi Mal. Akompaniament Maciej Różycki. Paweł Wenderski jest absolwentem wrocławskiego AWF-u, a także… dwukrotnym laureatem telewizyjnej Szansy na Sukces w kategorii piosenek Renaty Przemyk i Ireny Santor.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/swiecie-nasz-sladami-marka-grechuty/

„Świecie nasz” - śladami Marka Grechuty

Blender Impro | Wiosenny IMPRO JAM w Cafe Kino + Bezwstydny Ołpen Majk

Stowarzyszenie Twórców Sztuki WSPÓŁ.GRA oraz grupa improwizacji teatralnej BLENDER IMPRO zapraszają na WIOSENNY IMPRO JAM. Zapraszamy improwizatorów, warsztatowiczów i wszystkich miłośników improwizacji! W kameralnej sali kinowej stworzymy przyjazną przestrzeń dla występujących, którzy wykreują wyjątkowe sceniczne szaleństwa!Bo to Wy, sympatyczni Widzowie, będziecie Gwiazdami tego wieczoru!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/blender-impro-wiosenny-impro-jam-w-cafe-kino-bezwstydny-olpen-majk/

Blender Impro | Wiosenny IMPRO JAM w Cafe Kino + Bezwstydny Ołpen Majk

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | KONCERT KAMERALNY – Classic Trio

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego zaprasza, 3 kwietnia 2024, w sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego na KONCERT KAMERALNY – Classic Trio

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/towarzystwo-muzyczne-im-paderewskiego-koncert-kameralny-classic-trio/

owarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | KONCERT KAMERALNY - Classic Trio

MCK Bydgoszcz | Harmonie i Hałasy kameralnie

We środę, 3 kwietnia zapraszamy na koncert Harmonie i Hałasy kameralnie w wykonaniu Tria Flow Unit oraz Alert Ensemble Trio Flow Unit tworzą muzycy dobrze znani na scenie muzyki współczesnej. Na koncertach w Bydgoszczy i w Toruniu przedstawią napisane specjalnie dla nich utwory twórców brytyjskich. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mck-bydgoszcz-harmonie-i-halasy-kameralnie/

MCK Bydgoszcz | Harmonie i Hałasy kameralnie

Biblioteka Londynek | Bydgoszcz – moment i miejsce | Zbigniew Milewski

Biblioteka Londynek zaprasza do swojej Galerii Londynek na wystawę Zbigniewa Milewskiego. Jest to pierwsza wystawa tego fotografa w Bydgoszczy. Wcześniej swoje zdjęcia prezentował podczas XIII Galerii Bezdomnej w Kaliszu, oraz w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie, wzbudzając zainteresowanie odwiedzających wystawę. Miłośnik czarno-białej fotografii ulicznej.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/biblioteka-londynek-bydgoszcz-moment-i-miejsce-zbigniew-milewski/

Biblioteka Londynek | Bydgoszcz – moment i miejsce

Muzeum Fotografii | OKNO PORTUGALSKIE

Muzeum Fotografii zaprasza na wernisaż wystawy OKNO PORTUGALSKIE, który odbędzie się 5 kwietnia 2024 roku w Muzeum Fotografii na ul. Karpackiej 52! “Moja portugalska historia zaczyna się w 2012 roku w Obrzycku…”. Tak swoją opowieść rozpoczyna Lech Szymanowski, miłośnik fotografii i starych technik fotograficznych. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-fotografii-okno-portugalskie/

Muzeum Fotografii | OKNO PORTUGALSKIE

KPCK | Tomasz Cieśliński, Naturalny powrót do początku  

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na wernisaż wystawy Naturalny powrót do początku Tomasza Cieślińskiego Tomasz Cieśliński jest psychiatrą z trzydziestoletnim stażem pracy, zajmującym się dziećmi autystycznymi. Realizuje cały szereg terapii, w tym hipnozę i metody naturalne. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-tomasz-cieslinski-naturalny-powrot-do-poczatku/

KPCK | Tomasz Cieśliński

KPCK | CZYTAJMY SIĘ! O Edgarze Allanie Poem i o pisaniu poezji

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy na spotkanie ze Sławomirem Studniarzem. Prowadzenie: Tadeusz Krajewski Sławomir Studniarz, ur. 1965, doktor habilitowany w dziedzinie literaturoznawstwa, pracuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W pracy naukowej zajmuje się między innymi relacją między brzmieniem a znaczeniem w poezji anglojęzycznej. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-czytajmy-sie-o-edgarze-allanie-poem-i-o-pisaniu-poezji/

KPCK | CZYTAJMY SIĘ! O Edgarze Allanie Poem i o pisaniu poezji

Biblioteka Główna WiMBP | Co ukrywają dawne księgi?

WiMBP w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na warsztaty poświęcone tematyce makulatury rękopiśmiennej w oprawach starych druków oraz najnowszym odkryciom w księgozbiorze pobernardyńskim. Pergamin i papier od wieków stanowiły cenny materiał, dlatego niepotrzebne już księgi często wykorzystywano na różne sposoby, co doprowadziło do zachowania wielu cennych źródeł rękopiśmiennych do dzisiejszych czasów. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/biblioteka-glowna-wimbp-co-ukrywaja-dawne-ksiegi/

Co ukrywają dawne księgi

Biblioteka Główna WiMBP | Wiosenne EkoDeko – Ekowianki, czyli familijne warsztaty recyklingowe

Czysta Bydgoszcz i WiMBP w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić Was na niezwykłe wydarzenie – wiosenną odsłonę warsztatów recyklingowych dla całych rodzin! Wiosenne EkoDeko w Bibliotece u Bełzy! Co Was czeka?Ekowianki – Familijne Warsztaty Recyklingowe. Czy można stworzyć piękny, wiosenny wianek z pozornie niepotrzebnych rzeczy? Przekonaj się sam! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/biblioteka-glowna-wimbp-wiosenne-ekodeko-ekowianki-czyli-familijne-warsztaty-recyklingowe/

Biblioteka Główna WiMBP | Wiosenne EkoDeko - Ekowianki

Młyny Rothera | Slam filozoficzny #03

W ramach szerzenia i rozwijania w naszym mieście kultury filozoficznej zapraszamy na trzecie już wydarzenie z cyklu Slam filozoficzny. Stawiamy na żywe myślenie, obecność sceniczną, kontakt z publicznością, dobrą energię, lotne i nieuczesane myśli. Nie chcemy powielania praktyk, które znane są z akademii. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-slam-filozoficzny-03/

Slam filozoficzny #03

Pałace Ostromecko | Kuchnia Polski – spotkanie

Zapraszamy do Bydgoszczy, Pałacu Ostromecko, na spotkania w ramach projektu “Tradycje kulinarne Polski”. Spotkanie dla osób zajmujących się dziedzictwem, promocją kulinariów, turystyką kulinarną, promocją regionów

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/palace-ostromecko-kuchnia-polski-spotkanie/

Pałace Ostromecko | Kuchnia Polski - spotkanie

Zakładka | O pisaniu własnym i o rodzinnej tradycji – Bookspresso z Camille O’Naill

Zakładka zaprasza na spotkanie spotkanie w formule 2w1! Podczas spotkania możliwy będzie zakup zarówno książek Camille O’Naill, jak i wznowionych dzieł Jerzego Sulimy-Kamińskiego Zapraszamy na spotkanie w formule 2w1! W pierwszej części Camille O’Naill, pisząca pod pseudonimem autorka powieści fantastycznych i obyczajowych, opowie nam o tworzeniu literatury w sieci

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zakladka-o-pisaniu-wlasnym-i-o-rodzinnej-tradycji-bookspresso-z-camille-onaill/

Zakładka | O pisaniu własnym

Opinia – spektakl

Spektakl opowiada o spowodowanymi zaciętością ludzkiego języka goryczy, nieporozumieniach, krzywdzie. Zdanie o drugim człowieku wyrabiamy sobie o na podstawie plotek, oszczerstw, kłamstw, często podyktowanych własnymi lub czyimiś porachunkami, uprzedzeniami, egoizmem i zazdrością, a nawet nienawiścią. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opinia-spektakl/

Opinia – spektakl

Młyny Rothera | Zasłuchaj się w Meandrach – wieczorne doświadczanie instalacji

Młyny Rothera zapraszają do wsłuchiwania się. W tym czasie w Młynach panuje zupełnie inny nastrój, a natężenie różnorodnych dźwięków miejskiego życia maleje, przez co doświadczenie instalacji nabiera zupełnie innego wymiaru. Wyobraź sobie wieczór nasycony harmonią dźwięków instalacji Marcina Dymitera Meandry.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-zasluchaj-sie-w-meandrach-wieczorne-doswiadczanie-instalacji/

Młyny Rothera | Zasłuchaj się w Meandrach

DKF Niespodzianka | Kos

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/dkf-niespodzianka-kos/

DKF Niespodzianka | Kos

Kino Jeremi | PEWNEGO DNIA POWIEMY SOBIE WSZYSTKO

Gorące lato 1990 roku w Niemczech niesie w sobie zapowiedź zmian. Nie tylko tych politycznych, ale też osobistych. Maria ma dziewiętnaście lat i mieszka ze swoim chłopakiem Johannesem w gospodarstwie jego rodziców na wsi w Turyngii. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-jeremi-pewnego-dnia-powiemy-sobie-wszystko/

Kino Jeremi | PEWNEGO DNIA POWIEMY SOBIE WSZYSTKO

Bulwar Filmowy | Ameryka poza mainstreamem

Zapraszamy na kwietniową odsłonę Projektora Filmowego pod hasłem „Ameryka poza mainstreamem”! Amerykańska kinematografia podbiła serca widzów na całym świecie. Kojarzy się ona głównie z głośnymi i kasowymi produkcjami rodem z Hollywood. Istnieje jednak drugi biegun kinematografii Stanów Zjednoczonych. Jest nim tak zwane kino niezależne. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bulwar-filmowy-ameryka-poza-mainstreamem/

Bulwar Filmowy | Ameryka poza mainstreamem

Music Cafe Szpulka | KULTURA BASSU VOL. 34

Kultura Bassu po raz 34 w Bydgoszczy. Na tą edycję przygotowano dla Was specjalnego gościa prosto z 3 City. Założyciela Moonshine Rec, które obchodzi w tym roku 15 lat działalność, a więc Mack. Dodatkowe wsparcie zapewnią Bexx legenda bydgoskiego półświatka, dj i producent. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/music-cafe-szpulka-kultura-bassu-vol-34/

Music Cafe Szpulka | KULTURA BASSU VOL. 34

Młyny Rothera | ZEMITER

Młyny Rothera zapraszają na muzyczne spotkanie autora Meandrów, Marcina Dymitera z Hubertem Zemlerem, perkusistą i kompozytorem. Instalacja dźwiękowa Meandry inspiruje do podejmowania związanych z nią aktywności. W Młynach Rothera odbędzie się koncert wspomnianego duetu. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-zemiter/

Młyny Rothera | ZEMITER

Steffi Mal & Paweł Wenderski – biesiada ludowa

Steffi Mal & Paweł Wenderski zapraszają na koncert w biesiadno-ludowym nastroju. Usłyszymy znane piosenki biesiadne, ludowe i rozrywkowe. Steffi Mal (Stefania Malinowska) – bydgoska wokalistka, uzdolniona muzycznie i plastycznie. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/steffi-mal-pawel-wenderski-biesiada-ludowa/

Steffi Mal & Paweł Wenderski - biesiada ludowa

Cyrk Fantazja – Jubileusz

🎪Cyrk-Fantazja zaprasza na całkowicie nowe widowisko sezonu 2024! ⭐Bilety już w sprzedaży❗ Cyrk Fantazja zaprasza na zupełnie nowe, jubileuszowe widowisko 2024! Przenieście się razem z nami w magiczny świat, pełen barw i pozytywnych wrażeń!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/cyrk-fantazja-jubileusz/

Cyrk Fantazja - Jubileusz

Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy 2024

Zapraszamy 6-7 kwietnia 2024 r., przy hali lodowiska TORBYD w Bydgoszczy na Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy Na miłośników zieleni czekają producenci z całej Polski oferujący różnorodny materiał roślinny do ogrodu, na działkę, czy na balkon. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/wiosenny-kiermasz-ogrodniczy-2024/

Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy 2024

BYLOT |  Spacer po Łęgnowie z historią w tle – spacer „Za dwie dyszki-bez zadyszki!”

Zapraszamy na spacer po Osiedlu Awaryjnym w Łęgnowie, na którym poznamy historię tego osiedla oraz zobaczymy obiekty związane z II wojną światową, kiedy na tym terenie funkcjonowała jedna z największych fabryk zbrojeniowych III Rzeszy D.A.G. Fabrik Bromberg.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bylot-spacer-po-legnowie-z-historia-w-tle-spacer-za-dwie-dyszki-bez-zadyszki/

BYLOT |  Spacer po Łęgnowie

BYLOT | spacer w mieście, gdzie przepływa rzeka Brda – spacer „Za dwie dyszki-bez zadyszki!”

Zapraszamy na spacer wzdłuż Brdy, gdzie rozciągają się trasy spacerowe, z których można podziwiać piękne kamienice, obiekty postindustrialne i inne ciekawe zakątki Bydgoszczy. Brda odegrała istotną rolę w rozwoju miasta Bydgoszczy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bylot-spacer-w-miescie-gdzie-przeplywa-rzeka-brda-spacer-za-dwie-dyszki-bez-zadyszki/

BYLOT | spacer w mieście, gdzie przepływa rzeka Brda

Focus Bydgoszcz | Targi edukacyjne

Focus Bydgoszcz, z myślą o obecnych i przyszłych uczniach oraz studentach, zaprasza na kolejne Targi Edukacyjne, podczas których zainteresowani będą mogli zapoznać się z różnymi możliwościami rozwoju i kształcenia. W dniach 5-6 kwietnia swoje oferty przedstawią renomowane szkoły i uczelnie.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/focus-bydgoszcz-targi-edukacyjne/

Focus Bydgoszcz | Targi edukacyjne