Wydarzenia tygodnia | Bydgoszcz 19-25 lutego 2024 r.

W dniach 19-25 lutego 2024 zapraszamy na tydzień pełen wyjątkowych wydarzeń dla każdego. Czekają na Ciebie: koncerty, przedstawienia teatralne, filmy, kabaret, wystawy i ekspozycje muzealne, a także propozycje skierowane do dzieci.

Sprawdź, co obecnie proponujemy w Bydgoszczy! Czeka na Ciebie pełna dawka rozrywki! Przygotowaliśmy specjalny przewodnik po wszystkich propozycjach, które koniecznie warto zobaczyć.

Paweł Domagała – Narnia Tour

🚪Otwórz drzwi do Narni! Paweł Domagała zaprasza na wyjątkowe koncerty na trasie Narnia Tour🪄Wybierz się z nim w osobistą podróż będąca rodzajem pamiętnika🧳 To wyjątkowa okazja, by usłyszeć go w nowym repertuarze i poczuć energię nowych piosenek na żywo🔥👉🏻🎫 W 2023 roku Paweł Domagała kontynuuje trasę koncertową „Narnia Tour”

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/pawel-domagala-narnia-tour/

Paweł Domagała - Narnia Tour

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili

Gruzińscy tancerze oszałamiają swoją choreografią, wirowaniem w powietrzu i porywającymi skokami🕺🏻 Wypełniają scenę dynamiczną energią🧨 100 tancerzy, niesamowita orkiestra i unikatowe instrumenty muzyczne🎻🎹 To widowisko zapamiętasz na zawsze😍

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/narodowy-balet-gruzji-sukhishvili-3/

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili

Filharmonia Pomorska | Pieśni ukraińskie

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na środowy wieczór, będziemy mieli okazję usłyszeć m.in. tradycyjne pieśni ukraińskie w opracowaniu Kamila Cieślika i Krzysztofa Falkowskiego. Partie solowe wykona wybitna polska sopranistka pochodzenia ukraińskiego – Olga Pasiecznik. UWAGA!!! Mamy dla Państwa 2 podwójne zaproszenia na koncert Pieśni ukraińskie 21.02.2024 r.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-piesni-ukrainskie/

Filharmonia Pomorska | Pieśni ukraińskie

Teatr Polski | Hamlet

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spektakl „Hamlet” w reż. Cezarego Tomaszewskiego. Spektakl „Hamlet” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego to opowieść o przemocy decydowania oraz poszukiwaniu przestrzeni wolności na obrzeżach możliwości i wyborów. To spektakl o konstruowaniu mitów i możliwości utopii w rzeczywistości, której ramy wyznacza język oparty na opozycjach — my i oni, tak lub nie, za czy przeciw. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-hamlet/

Teatr Polski | Hamlet

Filharmonia Pomorska | Vadim Brodski

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza 23 lutego na koncert wybitnego skrzypka Vadima Brodskiego Koncert skrzypcowy e-moll jest obok Uwertury do Snu nocy letniej najczęściej wykonywanym i najbardziej popularnym dziełem Mendelssohna. Swoją ogromną popularność zawdzięcza pięknej melodyce i romantycznej atmosferze.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-vadim-brodski/

Filharmonia Pomorska | Vadim Brodski

Jak Zabłocki na mydle – spektakl komediowy

Alutka i Jędrula znowu razem! Dwoje wyjątkowych aktorów ponownie gra małżeństwo, które nie rozumie się od lat. Czy szalony eksperyment pomoże im to zmienić?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/jak-zablocki-na-mydle-spektakl-komediowy/

Jak Zabłocki na mydle - spektakl komediowy

Opera Nova | Czarodziejski flet

Opera Nova zaprasza na operę W.A. Mozarta „Czarodziejski flet” Opera niemiecka w dwu aktach. Akcja poetyckiego i zarazem pełnego emocji libretta o głębokim przesłaniu humanistycznym rozgrywa się w scenograficznej przestrzeni wielkiej biblioteki: siedziby Wiedzy, Siły, Piękna.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-czarodziejski-flet-2/

Opera Nova | Czarodziejski flet

Teatr Kameralny | Strach się bać

Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaprasza na spektakl dla dzieci w wieku 5+. „Strach się bać” to opowieść o strachu na wróble, który ma pewien mankament . Malina Prześluga to osoba, która wespół z Martą Guśniowską popchnęła polski teatr dla dzieci o lata świetlne do przodu. Jej teksty są dowcipne i czułe, i bez natrętnej dydaktyki zajmują się najważniejszymi

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-strach-sie-bac/

Teatr Kameralny | Strach się bać

Zimowy PGE Narodowy w Trasie: Czas na łyżwy w Bydgoszczy!

24 i 25 lutego zawita na lodowisko Torbyd w Bydgoszczy Zimowy PGE Narodowy w Trasie. Skorzystać będzie można z doświadczenia wykwalifikowanych instruktorów łyżwiarstwa i atrakcji dla wszystkich szukających miejskich, rodzinnych rozrywek podczas ferii. Uczestnicy będą mogli liczyć na bezpłatne szkolenia z wykwalifikowaną kadrą instruktorską w ramach 3 rodzajów aktywności na lodzie,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zimowy-pge-narodowy-w-trasie-czas-na-lyzwy-w-bydgoszczy/

Zimowy PGE Narodowy w Trasie

Bajkowe Warsztaty Bydgoszcz 19.02.2024-23.02.2024

Słyszeliście już o Bajkowych Warsztatach?!Centrum rozrywki Bajkowy Labirynt organizuje niepowtarzalne wydarzenie 19.02.2024-23.02.2024. Na Bajkowy Warsztatach którym Wasze dzieci będą Przewidujemy niezapomniane wspomnienia i bajkową atmosferę!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bajkowe-warsztaty-bydgoszcz-19-02-2024-23-02-2024/

Bajkowe Warsztaty Bydgoszcz 19.02.2024-23.02.2024

C.H.RONDO | Teatrzyki na okrągło „Podaj cegłę”

Na zakończenie ferii CH Rondo zaprasza w sobotę 24 lutego zaprasza na wydarzeniem z serii „Teatrzyki na okrągło”. Tym razem zaproponujemy Wam wyjątkowy spektakl o dziecięcej fantazji w wykonaniu aktorów z Teatru Form Wielu. I choć bohaterami przedstawienia będą dorośli, to właśnie młodzi widzowie dodadzą tego, co najważniejsze w tej niezwykłej opowieści. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/c-h-rondo-teatrzyki-na-okraglo-podaj-cegle/

C.H.RONDO | Teatrzyki na okrągło „Podaj cegłę”

Biblioteka Główna WiMBP | EkoFerie w Bibliotece u Bełzy 2024

Czysta Bydgoszcz i WiMBP w Bydgoszczy serdecznie zapraszają na ekologiczne zimowe EkoFerie dla najmłodszych! Przygotujcie się na niezapomniane miniwykłady i kreatywne warsztaty recyklingowe, które odbędą się od 19.02 do 23.02 w Bibliotece Głównej na Starym Rynku 24.  

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/biblioteka-glowna-wimbp-ekoferie-w-bibliotece-u-belzy-2024/

Biblioteka Główna WiMBP | EkoFerie w Bibliotece u Bełzy 2024

Bydgoska Akademia Jazzu | AKA-demo vol. 2 

W poniedziałek, 19 lutego 2024 r. zapraszamy na drugą odsłonę nowego cyklu Bydgoskiej Akademii Jazzu – aka-Demo, będącego jest prezentacją studenckich talentów Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy poza akademickimi murami.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoska-akademia-jazzu-aka-demo-vol-2/

Bydgoska Akademia Jazzu | AKA-demo vol. 2 

Galeria Miejska bwa | Kolory życia. Hanna i Jacek Żuławscy

Galeria Miejska bwa zaprasza na otwarcie wystawy Kolory życia Hanny i Jacka Żuławscy Wystawa przybliży oeuvre artystycznego małżeństwa Hanny i Jacka Żuławskich – wszechstronnych twórców i charyzmatycznych pedagogów. Jacek pochodził z jednego z najpłodniejszych artystycznie polskich rodów, którego przedstawiciele byli i są aktywni na polu literackim, plastycznym, muzycznym i filmowym, do dziś zadziwiając skalą

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/galeria-miejska-bwa-kolory-zycia-hanna-i-jacek-zulawscy/

Galeria Miejska bwa | Kolory życia

AKADEMIA MUZYCZNA | CCCXXII BYDGOSKI WTOREK MUZYCZNY

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza na CCCXXII BYDGOSKI WTOREK MUZYCZNY 20 lutego 2024 Ludzie z Vełny:Joanna Czapińska fortepianRafał Gorzycki perkusja, elektronikaTomasz Gluska trąbkaMichał Edgar Kot altówkaDorota Nowak sopranMateusz Szwankowski klarnety

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/akademia-muzyczna-cccxxii-bydgoski-wtorek-muzyczny/

AKADEMIA MUZYCZNA | CCCXXII BYDGOSKI WTOREK MUZYCZNY

AKADEMIA MUZYCZNA | Musica Spiritus Movens luty 2024

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy zaprasza na koncert Musica Spiritus Movens 24 lutego 2024 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/akademia-muzyczna-musica-spiritus-movens-luty-2024/

AKADEMIA MUZYCZNA | Musica Spiritus Movens luty 2024

Muzeum Okręgowe | Bydgoszcz średniowieczna i staropolska

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wykład Bydgoszcz średniowieczna i staropolska – opowieść archeologa – Józefa Łosia, kustosza i kierownika Działu Archeologii Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak wyglądała Bydgoszcz drewniana w czasach Kazimierza Odnowiciela, a jak murowana w czasach Kazimierza Wielkiego, gdzie stały najważniejsze budowle z czasów osadnictwa grodoweg

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-bydgoszcz-sredniowieczna-i-staropolska/

Muzeum Okręgowe | Bydgoszcz średniowieczna i staropolska

KPCK | Polska dyplomacja wobec „kwestii żydowskiej” w latach 1932–1939

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na LXXIV Spotkania z Historią u Hoffmana: Polska dyplomacja wobec „kwestii żydowskiej” w latach 1932–1939 Zagadnienia związane z dyplomacją są szalenie interesujące. Jest ona bowiem owiana nutką tajemnicy, wymaga taktu i wielu kwalifikacji. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-polska-dyplomacja-wobec-kwestii-zydowskiej-w-latach-1932-1939/

KPCK | Polska dyplomacja wobec „kwestii żydowskiej

Muzeum Okręgowe | Przelotne ptaki z Północy. Artyści, którzy rozsławili Italię

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wykład Przelotne ptaki z Północy. Artyści, którzy rozsławili Italię – Alicji Jakubowskiej, kustoszki zbiorów malarstwa na Zamku Królewskim w Warszawie, z cyklu: Malarstwo dawnych mistrzów. Bentvueghels albo Schildersbent byli jak przelotne ptaki. Przenosili się na chwilę do słonecznej Italii, ogrzewali się w blasku wielkich dzieł sztuki

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-przelotne-ptaki-z-polnocy-artysci-ktorzy-rozslawili-italie/

Muzeum Okręgowe | Przelotne ptaki z Północy. Artyści, którzy rozsławili Italię

MÓZG | Stanisław Stasiulewicz „Skok na Ściankę MÓZGU”

Klub MÓZG, 23 lutego 2024 roku, zaprasza na wystawę Skok na Ściankę MÓZGU Stanisława Stasiulewicza Natychmiastowa możliwość zrobienia wystawy na Ściance w Mózgu jak wywołanie do tablicy, robi spore zamieszanie emocjonalne – co wybrać, co powiedzieć. Uruchamia jednocześnie dwa punkty w 30 letnim odcinku czasu.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mozg-stanislaw-stasiulewicz-skok-na-scianke-mozgu/

MÓZG | Stanisław Stasiulewicz

Landschaft: Wystawa zdjęć Jarosława Majewskiego

Landschaft, 24 lutego, zaprasza na wystawę zdjęć Jarosława Majewskiego. Wystawę uświetni występ Trio w składzie Maksymilian Gwinciński, Jacek Buhl i Jarosław Majewski. Sesja fotograficzna odbyła się w letnie popołudnie z okazji dni ulicy Gimnazjalnej, Jarosław Majewski wykonał komplet portretów tradycyjną analogową techniką fotograficzną. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/landschaft-wystawa-zdjec-jaroslawa-majewskiego/

Landschaft: Wystawa zdjęć Jarosława Majewskiego

Łydka Grubasa – ĘĆ się imię Twoje

Halo, tu Łydka! Zapraszamy na wiosenną odsłonę trasy koncertowej „ĘĆ się imię Twoje”. Okazją jest nasza najnowsza płyta zatytułowana „ĘĆ” nagrana razem ze wspaniałymi Gośćmi. I jest to trasa ciut inna niż dotychczasowe…

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/lydka-grubasa-ec-sie-imie-twoje/

Łydka Grubasa – ĘĆ się imię Twoje

Folkowy wieczór – koncert zespołów: Svahy i Chrust

Svahy – dziewczyny, które zapałały miłością do tradycyjnej, wiejskiej muzyki. Odkryły ludowe utwory z malowniczo położonej krainy zwanej Pałukami oraz z Kujaw, gdzie rozkiedyś wiatr niesie opowieści od wioski do wioski. SVAHY grają na wyjątkowych instrumentach i wyśpiewują historie z życia dawnych mieszkańców wsi. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/folkowy-wieczor-koncert-zespolow-svahy-i-chrust/

Folkowy wieczór - koncert zespołów: Svahy i Chrust

Bydgoscy Muzycy grają filmowe hity

W przestrzeni Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy kolejny raz zagoszczą Bydgoscy Muzycy. Bydgoscy Muzycy zagrają filmowe hity Pomysłodawca Marcin Degowski zaprosił do udziału w tym wydarzeniu wyjątkowych muzyków i aranżerów nie tylko z Bydgoszczy. Cykl Bydgoscy Muzycy w Hołdzie przez lata stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń na mapie muzycznej miasta.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoscy-muzycy-graja-filmowe-hity/

Bydgoscy Muzycy grają filmowe hity

MCK Bydgoszcz | Butelki Zwrotne – premiera płyty

Butelki Zwrotne powracają z długo wyczekiwanym, trzecim albumem! Zapraszamy 23 lutego 2024 r. na koncert! Po efektownym występie na XIX In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie, z którego zespół przywiózł dwie statuetki, oraz ciepłym przyjęciu epki „Iskry”, która zyskała uznanie wśród fanów gitarowego grania i zagościła na antenach polskich rozgłośni radiowych, zespół z Bydgoszczy 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mck-bydgoszcz-butelki-zwrotne-premiera-plyty/

MCK Bydgoszcz | Butelki Zwrotne – premiera płyty

KINO HELIOS | ANATOMIA UPADKU 

19 lutego Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kina Konesera na pokaz filmu ANATOMIA UPADKU  Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-helios-anatomia-upadku/

KINO HELIOS | ANATOMIA UPADKU 

DKF Niespodzianka | Wandea. Zwycięstwo albo śmierć

Jest rok 1793. Brutalna rewolucyjna tyrania krwią spod gilotyny znaczy i buduje „nową Francję”. Zabito króla, zwolenników monarchii, tysiące księży i wiernych, ale czterech na pięciu straconych pochodziło ze stanu trzeciego, czyli „ludu francuskiego”, w imię którego podobno wybuchła i toczyła się rewolucja

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/dkf-niespodzianka-wandea-zwyciestwo-albo-smierc/

DKF Niespodzianka | Wandea. Zwycięstwo albo śmierć

Kino Jeremi | CO PRZYNIESIE JUTRO

Grace próbuje ułożyć swoje życie na nowo, po tym gdy jej mąż odszedł do innej kobiety

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-jeremi-co-przyniesie-jutro/

Kino Jeremi | CO PRZYNIESIE JUTRO

Focus Bydgoszcz | Ferie w Miasteczku Przedsiębiorczości

W drugim tygodniu ferii zapraszamy do zabawy w miejscu, gdzie edukacja staje się fascynującą przygodą! Bezpłatna zabawa czekać będzie na wszystkie dzieci w wieku 4-10 lat od 19 do 24 lutego w godz. 11:00 – 19:00! Skąd się biorą pieniądze? Dlaczego dorośli pracują i na czym polega oszczędzanie?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/focus-bydgoszcz-ferie-w-miasteczku-przedsiebiorczosci/

Focus Bydgoszcz | Ferie w Miasteczku Przedsiębiorczości

Cyrk Fantazja – Jubileusz

Cyrk-Fantazja zaprasza na całkowicie nowe widowisko sezonu 2024! 
 Cyrk Fantazja zaprasza na zupełnie nowe, jubileuszowe widowisko 2024! Przenieście się razem z nami w magiczny świat, pełen barw i pozytywnych wrażeń! Wystąpią artyści z pięciu krajów: Czech, Węgier, Ukrainy, Białorusi oraz Polski. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/cyrk-fantazja-jubileusz/

Cyrk Fantazja - Jubileusz

Ruch, Emocja, Akcja: Warsztaty teatralno-ruchowe dla każdego! Area Dance (Focha 4)

Ruch, Emocja, Akcja to dwugodzinne warsztaty z zakresu teatru improwizowanego i podstaw ruchu scenicznego, które przeznaczone są dla początkujących improwizatorów i osób zainteresowanych występowaniem na scenie. Warsztatowicze biorący udział w zajęciach nie muszą mieć żadnego doświadczenia.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/ruch-emocja-akcja-warsztaty-teatralno-ruchowe-dla-kazdego-area-dance-focha-4/

Ruch, Emocja, Akcja: Warsztaty teatralno-ruchowe dla każdego! Area Dance (Focha 4)