Wydarzenia tygodnia | Bydgoszcz 11-17 marca 2024 r.

Bydgoszcz zaprasza na tydzień pełen wyjątkowych wydarzeń! Od 11 do 17 marca 2024 roku miasto tętnić będzie życiem, oferując bogatą ofertę koncertów, spektakli teatralnych, pokazów filmowych, wieczorów kabaretowych, wystaw i targów. Miłośnicy muzyki, sztuki, humoru i dobrej zabawy z pewnością znajdą coś dla siebie.

Sprawdź, co obecnie proponujemy w Bydgoszczy! Czeka na Ciebie pełna dawka rozrywki! Przygotowaliśmy specjalny przewodnik po wszystkich propozycjach, które koniecznie warto zobaczyć.

Mery Spolsky – EROTIK ERA TOUR

Mery Spolsky – EROTIK ERA TOUR w Bydgoszczy! Przygotujcie się na elektroniczne brzmienia, mocne basy, rave’ove rytmy, które nie pozwolą Wam ustać w miejscu. Ta trasa jest o tańcu do utraty tchu, odwadze w wyrażaniu siebie i pozbyciu się ograniczeń. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mery-spolsky-erotik-era-tour/

Mery Spolsky - EROTIK ERA TOUR

Fabryka Lloyda | NOSOWSKA – widzimy się wieczorem

17 marca 2024 wystąpi NOSOWSKA. Koncert odbędzie się w ramach trasy “Widzimy się wieczorem”, promującej najnowszy album artystki, “Degrengolada”. Nie zabraknie również najważniejszych utworów z solowej kariery Katarzyny Nosowskiej. Nosowska – wokalistka, tekściarka, pisarka lub po prostu – wyrazista osobowość i artystka.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/fabryka-lloyda-nosowska-widzimy-sie-wieczorem/

Fabryka Lloyda | NOSOWSKA - widzimy się wieczorem

Bing na Żywo – Wielkie Urodziny

Wspaniała wiadomość dla Bingusiów i ich bliskich! Po ogromnym sukcesie serialu Bing, najbardziej uwielbiany przez dzieci na całym świecie króliczek Bing, wraz ze swoimi przyjaciółmi, odwiedzi teatry w całej Polsce! Premierowy spektakl Bing na Żywo „Wielkie Urodziny” to międzynarodowa produkcja w języku polskim, została zrealizowany pod czujnym okiem twórców animacji, z myślą o najmłodszych widzach,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bing-na-zywo-wielkie-urodziny/

Bing na Żywo – Wielkie Urodziny

Piosenki, przeboje, wspomnienia

Przygotujcie się na emocjonalną podróż przez najpiękniejsze wspomnienia, przeboje i piosenki, które towarzyszyły nam w najróżniejszych chwilach życia. Ten koncert to spotkanie z klasyką, której wyjątkowość i znaczenie przetrwały próbę czasu. Przewodnikami w tej drodze będzie kultowa dziennikarska para: Maria Szabłowska i Paweł Sztompke.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/piosenki-przeboje-wspomnienia/

Piosenki, przeboje, wspomnienia

MUMIO – 25 lat w 25 kawałkach

🎂25 lat Mumio w 25 kawałkach🎂 Specjalnie dla Państwa, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia – zaprezentują przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mumio-25-lat-w-25-kawalkach/

MUMIO - 25 lat w 25 kawałkach

Ostra Jazda – spektakl Teatru Komedia w gwiazdorskiej obsadzie

Co się dzieję kiedy tracimy pracę? Szukamy nowej! Ale droga, którą przemierzamy, aby zdobyć wymarzone stanowisko może być długa i wyboista, a i poszukiwania mozolne. Co robią bohaterowie „Ostrej jazdy”, którzy z dnia na dzień utracili pracę? Przekonajcie się sami! Ostra jazda Utrata pracy nie zawsze musi być klęską.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/ostra-jazda-spektakl-teatru-komedia-w-gwiazdorskiej-obsadzie/

Ostra Jazda - spektakl Teatru Komedia w gwiazdorskiej obsadzie

Szalone Nożyczki – czyli kto zabił

✂️Szalone nożyczki to niewątpliwy hit wśród sztuk teatralnych‼️🎭 Atrakcyjności tej komedii kryminalnej dodaje fakt, że realizatorzy i wykonawcy zawsze sytuują akcję sztuki w danej chwili, aby widzowie mogli rozpoznawać w przedstawieniu specyfikę swojego miasta, jego instytucje oraz znanych mieszkańców. Dzięki temu publiczność ma okazję, by stać się współwykonawcą naszego spektaklu i pomóc bohaterom w rozwiązywaniu

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/szalone-nozyczki-czyli-kto-zabil-2/

Szalone Nożyczki - czyli kto zabił

Czy ten koncert to nie u Was?: Malwina Paszek Dziewuchy

apraszamy serdecznie na koncert koncert Malwiny Paszek promujący jej solową płytę pt. “Dziewuchy”. Album zawiera 10 kompozycji opartych na tradycyjnych pieśniach ludowych z kilku regionów Polski na lirę korbową, śpiew i elektronikę. Należą do nich przede wszystkim Wielkopolska Południowa, Pałuki, Kujawy i Lubelszczyzna.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/czy-ten-koncert-to-nie-u-was-malwina-paszek-dziewuchy/

Czy ten koncert to nie u Was?: Malwina Paszek Dziewuchy

TEATR POLSKI | Ameryka

W ramach Marca Kobiet, Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na wyjątkowe przedstawienie “Ameryki” w reżyserii Julii Holewińskiej. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-ameryka/

TEATR POLSKI | Ameryka

TEATR POLSKI | Doprowadzone do wrzenia | CZYTANIE FRAGMENTÓW KSIĄŻKI MAŁGORZATY GROSMAN

W ramach trwającego MARCA KOBIET w Teatrze Polskim w Bydgoszczy zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – czytanie fragmentów książki „Doprowadzone do wrzenia” autorstwa Małgorzaty Grosman. Książka stanowi papierowy zapis bloga, który powstawał w czasie strajków kobiet i pandemii, gdzie autorka porusza najważniejsze dla niej kwestie związane z sytuacją kobiet we współczesnym świecie.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-doprowadzone-do-wrzenia-czytanie-fragmentow-ksiazki-malgorzaty-grosman/

TEATR POLSKI | Doprowadzone do wrzeni

Teatr Kameralny | Dziewczynka z herbacianych pól

„Dziewczynka z herbacianych pól” to sztuka oparta na balijskich opowieściach. Historię na potrzeby polskiego widza zaadaptował Arkadiusz Klucznik, odpowiedzialny również za reżyserię spektaklu. Widzowie poznają Ayu, dziewczynkę z wyspy Bali, oraz jej rodzinę – matkę i ciotki. Mieszkanka wsi leżącej nieopodal góry Agung wspólnie z lekarzem oraz zwierzętami poszukuje lekarstwa, które pomoże jej mamie, Ketut

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-dziewczynka-z-herbacianych-pol-3/

Teatr Kameralny | Dziewczynka z herbacianych pól

Galeria Miejska bwa | Wzornictwo PBŚ. DYPLOMY 2024

Galeria Miejska bwa zaprasza na otwarcie wystawy na której zaprezentujemy “DYPLOMY 2024” I i II stopnia Wzornictwa PBŚ. Już po raz kolejny Katedra Wzornictwa Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej zaprasza na wystawę prac dyplomowych studentów Wzornictwa. Tegoroczna ekspozycja będzie obejmowała projekty realizowane w ramach zwieńczenia studiów zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/galeria-miejska-bwa-wzornictwo-pbs-dyplomy-2024/

Galeria Miejska bwa | Wzornictwo PBŚ

Galeria Miejska bwa | Tom Swoboda. Spotkanie z artystą.

Galeria Miejska bwa zaprasza na spotkanie z Tomem Swobodą, które odbywa się w ramach Programu Rezydencji Artystycznych Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy Tom Swoboda realizuje projekt „Zooscape”, badając pejzaż ogrodu zoologicznego, gdzie wszelkie działania mają na celu zastąpienie, uzupełnienie lub (na pewno) luźną interpretację postrzegania pejzażu (landscape) – natury. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/galeria-miejska-bwa-tom-swoboda-spotkanie-z-artysta/

Galeria Miejska bwa | Tom Swoboda. Spotkanie z artystą.

AKADEMIA MUZYCZNA | Kot w Butach

Kot w Butach powraca! Zapraszamy na bajkę muzyczną w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy! Scenariusz i reżyseria na podstawie bajki Jana Brzechwy – Karolina PestaMuzyka – Michał LipskiChoreografia – Igor Żurawski Obsada:Kot w butach – Szymon SobczykJanek – Michał LaseckiNarrator – Karolina PestaBrat – Igor Żurawski

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/akademia-muzyczna-kot-w-butach/

AKADEMIA MUZYCZNA | Kot w Butach

NutkoSfera | CeZik dzieciom

„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego… Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/nutkosfera-cezik-dzieciom/

NutkoSfera | CeZik dzieciom

DKF Niespodzianka | Biedne istoty

Opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone – Oscar), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/dkf-niespodzianka-biedne-istoty/

DKF Niespodzianka | Biedne istoty

Kino Jeremi | OBSESJA

Aktorka Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-jeremi-obsesja/

Kino Jeremi | OBSESJA

Bulwar Filmowy | Marcowy wieczór z Projektorem Filmowym – David Lynch

Zapraszamy na kolejną projekcję filmową na marcowy wieczór! Tym razem przenosimy się w świat jednego z najbardziej charakterystycznych reżyserów kina amerykańskiego – Davida Lyncha Jego filmy to prawdziwe surrealistyczne arcydzieła, które przywodzą na myśl koszmary i sny, wypełnione mistyczną oprawą dźwiękową.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bulwar-filmowy-marcowy-wieczor-z-projektorem-filmowym-david-lynch/

Bulwar Filmowy | Marcowy wieczór

KPCK | Literatura w Centrum: Jarosław Jakubowski – Koń

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, 12 marca, zaprasza na marcowe spotkanie poświęcone najnowszym książkom Jarosława Jakubowskiego Koń i Baza. Fabułę Konia przybliża Bartłomiej Siwiec: „Jarosław Jakubowski w swoim przewrotnym stylu, trochę humorystycznie, trochę upiornie, opowiada nam historię pewnej tajemniczej wyprawy na polską prowincję, której celem było pozyskanie konia. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-literatura-w-centrum-jaroslaw-jakubowski-kon/

KPCK | Literatura w Centrum: Jarosław Jakubowski – Koń

Biblioteka Główna WiMBP | Wiosna, ach to Ty! – warsztaty recyklingowe dla dorosłych

WiMBP w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na inspirujące spotkanie z twórczością recyklingową, które odbędzie się 13 marca 2024 roku, w Bibliotece Głównej, na Starym Rynku 24. Wraz z nadejściem wiosny rośnie nasza radość i energia! Dni stają się coraz dłuższe, słońce ogrzewa twarz…Wpuśćmy więc odrobinę tej radości do naszych domów i stwórzmy wiosenne dekoracje,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/biblioteka-glowna-wimbp-wiosna-ach-to-ty-warsztaty-recyklingowe-dla-doroslych/

Biblioteka Główna WiMBP | Wiosna, ach to Ty

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | Od pieśni do arii

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego zaprasza, 13 marca 2024, w sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego na koncert „Od pieśni do arii” W wykonaniu studentów Koła Artystyczno-Naukowego Wokalistów Akademii Muzycznej im. F. NowowiejskiegoSerdecznie zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/towarzystwo-muzyczne-im-paderewskiego-od-piesni-do-arii/

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | Od pieśni do arii

AKADEMIA MUZYCZNA | CLXI KONCERT ORGANOWY

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na CLXI Koncert Organowy, który odbędzie się w czwartek, 14.03.2024. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/akademia-muzyczna-clxi-koncert-organowy/

AKADEMIA MUZYCZNA | CLXI KONCERT ORGANOWY

AKADEMIA MUZYCZNA | Musica Spiritus Movens | Jubileusz 60. urodzin prof. Lecha Bałabana

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy zaprasza na koncert Musica Spiritus Movens – Jubileusz 60. urodzin prof. Lecha Bałabana, 16 marca 2024 ks. Mateusz Ziemlewski słowo W programie:J. Brahms:– Sonata f-moll op. 120 nr 1 na altówkę i fortepian– Dwie Pieśni

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/akademia-muzyczna-musica-spiritus-movens-jubileusz-60-urodzin-prof-lecha-balabana/

AKADEMIA MUZYCZNA | Musica Spiritus Movens | Jubileusz 60. urodzin prof. Lecha Bałabana

Młyny Rothera | RADAR TECHNOLOGII #1: SZTUCZNA INTELIGENCJA – WRÓG CZY PRZYJACIEL?

Młyny Rothera zapraszają na nowy cykl spotkań poświęcony aktualnym trendom i zjawiskom we współczesnym świecie technologii. Pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Radar technologii” dotyczyć będzie sztucznej inteligencji. Nowy cykl to inicjatywa znakomicie wpisująca się w naszą działalność centrum nauki. Stawiamy na popularyzację nauki w sposób ciekawy i angażujący, uwzględniając także przełożenie teorii na praktykę.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-radar-technologii-1-sztuczna-inteligencja-wrog-czy-przyjaciel/

Młyny Rothera | RADAR TECHNOLOGII #1: SZTUCZNA INTELIGENCJA – WRÓG CZY PRZYJACIEL?

C.H.RONDO | Spektakl „Jarzyna”, czyli „Teatrzyki na okrągło” pod hasłem warzyw

Jak „ble” zamienić w „mniam”? Wybierając się na kolejną już w tym roku edycję „Teatrzyków na okrągło” w CH Rondo.  Tym razem spotkamy się w sobotę 16 marca, o godzinie 11:00, 13:00 oraz 15:00, a do wspólnej – i pełnej refleksji – zabawy wszystkie dzieci zaprosi klaun Jarzyna.  Tak jest, „Jarzyna” w wykonaniu Kamila Żonglera

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/c-h-rondo-spektakl-jarzyna-czyli-teatrzyki-na-okraglo-pod-haslem-warzyw/

RONDO | Spektakl „Jarzyna”

KPCK | Warsztaty pieśni pałuckich z Malwiną Paszek

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty śpiewu ludowego, zwanego też śpiewem białym.  Podczas zajęć uczestnicy poznają pieśni z Pałuk – mikroregionu leżącego na granicy Wielkopolski i Kujaw. Materiały pochodzą ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Wągrowcu oraz ze zbiorów własnych instruktorki. W programie emisja głosu, ćwiczenia oddechowe, praca nad techniką

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-warsztaty-piesni-paluckich-z-malwina-paszek/

KPCK | Warsztaty pieśni pałuckich z Malwiną Paszek

Młyny Rothera | Co się składa na dobrą jakość życia 

Młyny Rothera zapraszają na wykład popularnonaukowy. Jakość życia świadczy o określonym poziomie dobrostanu fizycznego i psychicznego, a tym samym może stanowić ważny czynnik chroniący przed negatywnymi skutkami niekorzystnych doświadczeń życiowych. Młyny Rothera kolejny raz zostały partnerem Tygodnia Mózgu 2024 w Bydgoszczy i Toruniu, który organizuje Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-co-sie-sklada-na-dobra-jakosc-zycia/

Młyny Rothera | Co się składa na dobrą jakość życia 

Młyny Rothera | Zasłuchaj się w Meandrach – wieczorne doświadczanie instalacji

Młyny Rothera zapraszają do wsłuchiwania się. W tym czasie w Młynach panuje zupełnie inny nastrój, a natężenie różnorodnych dźwięków miejskiego życia maleje, przez co doświadczenie instalacji nabiera zupełnie innego wymiaru. Wyobraź sobie wieczór nasycony harmonią dźwięków instalacji Marcina Dymitera Meandry. Krążąc po sali, podążaj za dźwiękami wody i pracy maszyn,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-zasluchaj-sie-w-meandrach-wieczorne-doswiadczanie-instalacji/

Młyny Rothera | Zasłuchaj się w Meandrach

Muzeum Okręgowe | Urocza Japonia: estetyka kawaii wczoraj i dziś?

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wykład Wojciecha Nowaka, z cyklu: Daleki Wschód bliżej nas. Popularyzacja estetyki kawaii, „bycia uroczym“, przypadła na lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku, kiedy powojenna Japonia osiągnęła wcześniej niespotykany poziom dostatku, znany jako japońska bańka ekonomiczna. W propagującej konsumpcjonizm rzeczywistości szybko dostrzeżono rynkowy potencjał kawaii, kreując kolekcjonerskie serie produktów.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-urocza-japonia-estetyka-kawaii-wczoraj-i-dzis/

Muzeum Okręgowe | Urocza Japonia

Muzeum Okręgowe | Migracje artystów w międzywojennej Bydgoszczy i ich wpływ na rozwój środowiska

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wykład dr Barbary Chojnackiej, starszej kustoszki i kierowniczki Galerii Grafiki i Rysunku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, z cyklu: Sztuka w Bydgoszczy. Malarze, rzeźbiarze, graficy, scenografowie, architekci i projektanci różnej profesji – od 1920 roku przyjeżdżają do Bydgoszczy

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-migracje-artystow-w-miedzywojennej-bydgoszczy-i-ich-wplyw-na-rozwoj-srodowiska/

Muzeum Okręgowe | Migracje artystów w międzywojennej Bydgoszczy i ich wpływ na rozwój środowiska

Music Cafe Szpulka | drewnofromlas + Niedźwiedź i Koty z Księżyca

Music Cafe Szpulka zaprasza na dwa koncerty kwantowych zespołów! drewnofromlas oraz Niedźwiedź i Koty z Księżyca! drewnofromlas [jeden wyraz pisany małymi literami, wymowa z akcentem na przedostatnią sylabę]Po siedmiu latach od wydania poprzedniej płyty drewnofromlas decyduje się po raz trzeci na self-release pod szyldem Tartak Records

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/music-cafe-szpulka-drewnofromlas-niedzwiedz-i-koty-z-ksiezyca/

Music Cafe Szpulka | drewnofromlas

Bydgoska Akademia Jazzu vol. XIV

Bydgoska Akademia Jazzu zaprasza koncert naszych najlepszych kompozytorów i aranżerów, którzy mają już ugruntowaną pozycję zarówno w kraju, jak i na świecie. Fenomenalne aranżacje i wyśmienite kompozycje Krzysztofa Herdzina rozbrzmiewają na licznych festiwalach, w programach telewizyjnych czy salach koncertowych w Polsce i na świecie od wielu już lat. Adam Lemańczyk coraz śmielej prezentuje się jako aranżer

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoska-akademia-jazzu-vol-xiv/

Bydgoska Akademia Jazzu vol. XIV

Imaginacja

Grupa „Imaginacja” pochodzi z Dolnego Śląska, z okolic pięknych o każdej porze roku Karkonoszy. Wykonujemy autorskie piosenki z Krainy Łagodności, oraz piosenki turystyczne. Nasze piosenki to opowieści o życiu, miłości, spotkaniach i rozstaniach. To podróż przez górskie szlaki ale przede wszystkim podróż przez emocje i uczucia, to zachęta do refleksji nad sobą i życiem

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/imaginacja/

Imaginacja

Festyn militarny

Zapraszamy bydgoszczanki i bydgoszczan na festyn militarny do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego przy ul. Gdańskiej 187. W ramach festynu przewidziano pokaz sprzętu wojskowego, w tym nowoczesnych wyrzutni rakietowych Himars, pojazdów gąsienicowych i sprzętu łączności, a także strefę zabaw dla dzieci, z dmuchańcami i torem przeszkód dla młodych miłośników militariów.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/festyn-militarny/

Festyn militarny

Bydgoszcz WITA WIOSNĘ z Food Truckami

15-17.03.2024r. Wyspa Młyńska w Bydgoszczy zamieni się w najsmaczniejsze miejsce w regionie! Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla podniebienia! Na miejscu możliwość spróbowania różnorodnych i pysznych potraw z całego świata. Do tego wyśmienite piwo rzemieślnicze  wino i lemoniada w różnych smakach . Nasze wydarzenie to nie tylko kulinarna uczta, ale również świetna okazja do spotkania się z przyjaciółmi

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoszcz-wita-wiosne-z-food-truckami/

Bydgoszcz WITA WIOSNĘ z Food Truckami

Bydgoski Festiwal Piwa i Wina

Zapraszamy wszystkich miłośników piwa oraz wina na Wyspę Młyńską, gdzie odbędzie się nasz festiwal. Będzie to doskonała okazja, aby spróbować zarówno tradycyjnych koncernowych trunków, jak i tych unikalnych, z rzemieślniczych browarów i winnic. Na Festiwalu Piwa i Wina znajdzie się wiele stoisk prezentujących różnorodne rodzaje piw – lekkie, ciemne, kwaśne, owocowe

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoski-festiwal-piwa-i-wina/

Bydgoski Festiwal Piwa i Wina

Bydgoski Jarmark Rzemiosła

15-17.03.2024 r. zapraszamy na Bydgoski Jarmark Rzemiosła, który odbędzie się na Wyspie Młyńskiej. Wydarzenie będzie okazją do nabycia różnorodnych tworzonych ręcznie produktów. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoski-jarmark-rzemiosla/

Bydgoski Jarmark Rzemiosła

Festiwal Roślin w Bydgoszczy Wiosna 2024

Festiwal Roślin, czyli największa impreza tego typu w Polsce, powraca do Bydgoszczy! Niezależnie od tego, czy jesteś zielonym entuzjastą, czy dopiero chcesz odkryć magię roślin, czeka na Ciebie niesamowite wydarzenie pełne radości, barw i inspiracji! W tym sezonie przygotowaliśmy coś wyjątkowego nawet dla tych, którzy do tej pory, nie byli przekonani do roślinnego uroku.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/festiwal-roslin-w-bydgoszczy-wiosna-2024/

Festiwal Roślin w Bydgoszczy Wiosna 2024

Rękoczyny vol. 17

Zapraszamy na wiosenną edycję Rękoczynów w Bydgoszczy. Spotykamy się w klimatycznych murach Młynów Rothera. Wystawcy 17 marca:

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/rekoczyny-vol-17-2/

Rękoczyny vol. 17

Młyny Rothera | Nowe smaki #1: kuchnia zero waste

Młyny Rothera zapraszają na nowy cykl, „Nowe Smaki”, podczas którego będziemy spotykać się z różnymi kreatywnymi osobami, wspólnie gotować, rozmawiać i dobrze spędzać czas! Czy w Bydgoszczy mieszkają osoby pasjonujące się gotowaniem? Coraz częściej kuchnia, oprócz swojej wiodącej funkcji, czyli miejsca, gdzie przygotowujemy posiłki, staje się przestrzenią spotkań i wspólnego spędzania czasu. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-nowe-smaki-1-kuchnia-zero-waste/

Młyny Rothera | Nowe smaki #1: kuchnia zero waste

Myślęcinek | Zielarski spacer w Myślęcinku vol. 3

Zapraszamy, 16 marca 2024, na trzeci tego roku zielarski spacer w Myślęcinku. Obcowanie przyrodą to fascynujące lekarstwo, które uzdrawia, a nie leczy. Zapraszamy Was na trzecie tego roku plenerowe warsztaty połączone z zielarsko-botanicznym spacerem.Ruszymy szlakiem uczęszczanym przez odwiedzających las w Myślęcinku bydgoszczan.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/myslecinek-zielarski-spacer-w-myslecinku-vol-3/

Myślęcinek | Zielarski spacer w Myślęcinku vol. 3

XIII MARSZ NA ORIENTACJĘ 18 POŁUDNIKIEM PRZEZ BYDGOSZCZ

Zapraszamy na spacer z mapą po ciekawych miejscach w Bydgoszczy, które powstały w okresie od końca wieku XIX do pierwszej połowy wieku XX. W tym roku trasa marszu będzie przebiegała od startu zlokalizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Hetmańskiej 34 do mety przy ul. Gdańskiej 242 w Muzeum Wodociągów Bydgoskich. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/xiii-marsz-na-orientacje-18-poludnikiem-przez-bydgoszcz/

XIII MARSZ NA ORIENTACJĘ 18 POŁUDNIKIEM PRZEZ BYDGOSZCZ

Bierhalle | GRANIE O ZMROKU! Bydgoska Strefa Gier bez Prądu

Bydgoska Strefa Gier bez Prądu zaprasza na granie po zmroku! Informacja organizatora: Ile razy przeszło Wam przez myśl kończąc z Nami wydarzenie o 19:00, że fajnie by było pograć dłużej? Położyć dzieci spać, iść wyprowadzić psa i wrócić na piwo i jakiś cięższy tytuł? 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bierhalle-granie-o-zmroku-bydgoska-strefa-gier-bez-pradu/

GRANIE O ZMROKU! Bydgoska Strefa Gier bez Prądu

Bourbon Street | Koktajlowa Awangarda z Rafałem Zawieruchą

Zapraszamy na niezapomniany wieczór pełen niesamowitych doznań! 16 marca w Bourbon Street Pub na Starym Rynku 16 odbędzie się ekskluzywne wydarzenie, które poprowadzi Rafał Zawierucha – nie tylko doświadczony barman, ale także Ambasador marki Lord of Taste. Przygotujcie się na fascynującą podróż po świecie koktajli, gdzie Rafał Zawierucha, uzdolniony i pełen wiedzy ekspert,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bourbon-street-koktajlowa-awangarda-z-rafalem-zawierucha/

Bourbon Street | Koktajlowa Awangarda z Rafałem Zawieruchą