Wydarzenia tygodnia | Bydgoszcz 20-26 listopada 2023 r.

Doświadcz pełnego energii tygodnia w Bydgoszczy! To musicie zobaczyć! Koncerty, wystawy, premiery operowe i teatralne – wybór należy do Ciebie. Nasz przewodnik zaprowadzi Cię przez najgorętsze wydarzenia, które na pewno ożywią Twoje dni!

Zobacz, co się dzieje w Bydgoszczy! Czeka na Ciebie prawdziwa dawka rozrywki! Przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik po wszystkich wydarzeniach, które musisz zobaczyć.

Oto nasze zestawienia!

Cleo – 10 lat My Słowianie

Cleo, czyli Pierwsza Słowianka RP i kobieta wielu talentów! Z okazji jubileuszu 10 lat od premiery przeboju „My Słowianie” jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek rusza w wielką trasę koncertową. Cleo wdarła się na listy przebojów w 2013 roku, gdy razem z Donatanem wypuściła singiel „My Słowianie”. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/cleo-10-lat-my-slowianie/


Roxie Węgiel

24 listopada zapraszamy na koncert Roxie Węgiel w Fabryce Lloyda! To idealna okazja do wspólnego zakończenia roku szkolnego i świętowania początku wakacji. Podczas koncertu usłyszycie największe hity młodej wokalistki oraz utwory z najnowszej płyty „13+5”. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/roxie-wegiel/


Daria ze Śląska – Pierwsza Trasa

Daria ze Śląska tu była. Daria ze Śląska to nowa twarz na polskiej scenie muzycznej, która w bardzo krótkim czasie zdobyła wielką popularność. Piosenki Darii są pełne wrażliwości, szczerości i wyjątkowego nastroju. Zapraszamy na najbliższe koncerty, podczas których usłyszymy materiał artystki z debiutanckiej płyty „Tu była”, wydanej wiosną 2023 przez wytwórnię Jazzboy Records. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/daria-ze-slaska-pierwsza-trasa/


PERCIVAL | Wild Hunt Live

Zapraszamy na niesamowity spektakl muzyczny w wykonaniu grupy Percival Schuttenbach, wielokrotnie nagradzanych (m.in. MocArt 2015 wraz z Marcinem Przybyłowiczem i Mikołajem Stroińskim) Wild Hunt Live – gratka nie tylko dla fanów gier komputerowych, ale również dla wszystkich miłośników pięknej muzyki, wspaniałych głosów, ciekawego instrumentarium, tańca oraz klimatów folk i fantasy! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/percival-wild-hunt-live-2/

PERCIVAL | Wild Hunt Live

Teatr Polski | Buka (premiera)

24 listopada w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odbędzie się kolejna premiera tego sezonu – spektakl „Buka” w reżyserii Olgi Turutii-Prasolovej. Premiera „Buki” miała odbyć się 5 marca 2022 roku w Ukraińskim Akademickim Teatrze Muzyczno-Dramatycznym im. W. Wasilki w Odessie. Próby do produkcji przerwała pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-buka-premiera/

Teatr Polski | Buka

Młyny Rothera | II Festiwal Filozofii

Festiwal Filozofii to świetna okazja, by przekonać się, czym jest, czym nie jest, a czym być może filozofia. Zachęcamy do wzięcia udziału w prawdziwym święcie filozofii i filozofów – być może to szansa na zadanie nurtujących od dawna pytań? Festiwal Filozofii to święto myślenia, które odbywa się w zabytkowych wnętrzach Młynów Rothera w Bydgoszczy. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-ii-festiwal-filozofii/

II Festiwal Filozofii

Filharmonia Pomorska | Misa a Buenos Aires

Filharmonia Pomorska zaprasza 24 listopada na koncert Misa a Buenos Aires – klasycznej mszy z tradycyjnym tangiem. Misa a Buenos Aires znana jako Misatango napisana została w 1995r. Światowa premiera odbyła się 17 sierpnia 1996r. w Teatro Broadway w Buenos Aires. Utwór był wykonywany na całym świecie, często z kompozytorem jako pianistą. Uważany jest za popisowe dzieło Martína Palmieriego.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-misa-a-buenos-aires/

Filharmonia Pomorska | Misa a Buenos Aires

Opera Nova | FAUST

Opera Nova zaprasza na pięcioaktową operę Charles’a Gounoda do libretta Jules’a Barbiera i Michela Carrégo, luźno oparta na pierwszej części dramatu Johanna Wolfganga Goethego o tym samym tytule. Akcja Fausta umiejscawia bohaterów w okresie I wojny światowej. Imponująca scenografia Mariusza Napierały sugeruje industrialne przestrzenie, nad którymi zawisły bomby,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-faust/


TERESA WERNER I PASCAL SILVA

Zapraszamy na Andrzejkową Galę Teresy Werner. Gość specjalny z Dominikany – Pascal Silva!  Wyjątkowy i niepowtarzalny koncert Teresy Werner i Pascala Silvy. Piosenki gorące jak karaibska plaża, romantyczne jak zachody słońca na Dominikanie. Koncert pełen cudownych wrażeń!  Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teresa-werner-i-pascal-silva/

TERESA WERNER I PASCAL SILVA

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu

Jedna z najpopularniejszych na świecie komedii autorstwa cenionego i szanowanego Robina Hawdona. 🤵🏻👰🏻Ślub doskonały🤵🏻👰🏻 to błyskotliwa historia o dylemacie miłosnym i odwiecznej walce serca z rozumem. 💣Niesamowicie wartka akcja, błyskotliwe dialogi i doskonały humor sprawiają, że „Ślub doskonały” cieszy się nieustającą popularnością.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/slub-doskonaly-i-ze-cie-nie-opuszcze-az-do-smiechu/


Fabryka Lloyda | Nocny Kochanek

Trasa koncertowa “O Jeden Koncert Za Daleko Tour” to wycieczka po Polsce, promująca czwarty autorski album zespołu Nocny Kochanek pod tytułem “O Jeden Most Za Daleko”! „O Jeden Most Za Daleko” to płyta eklektyczna, będąca dość szerokim przekrojem muzyki rockowo-metalowej – od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/fabryka-lloyda-nocny-kochanek/

Fabryka Lloyda | Nocny Kochanek

Igo – Jesienna trasa

Po letnich festiwalach i udziale IGO w orkiestrze Męskiego Grania🎸 zapraszamy na kolejną trasę koncertową. 🍂Jesienią artysta odwiedzi Katowice, Warszawę, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań i Łódź by ponownie spotkać się z fanami🔥 Podczas koncertów nie zabraknie utworów z pierwszej solowej płyty IGO, a także największych przebojów Bass Astral x Igo

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/igo-jesienna-trasa/


Klub Kuźnia |  SOFT MACHINE Other Doors Tour

Zapraszamy na koncert brytyjskiego zespołu SOFT MACHINE. Od najwcześniejszych występów jako psychodeliczny zespół, dzielił scenę z Pink Floyd Syda Barretta i Jimi Hendrix Experience, aż do bycia jedną z najbardziej znanych europejskich grup „fusion”, która wywarła wpływ na kilka pokoleń zespołów, współczesnych eksperymentatorów muzyki. Podczas gdy skład Soft Machine zmieniał się wiele razy od czasów

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/klub-kuznia-soft-machine-other-doors-tour/

Klub Kuźnia |  SOFT MACHINE Other Doors Tour

FESTIWAL JAZZ WATER MEETING

Zapraszamy 25 listopada na Koncert Inauguracyjny FESTIWALU JAZZ WATER MEETING Wystąpią: W programie:„Nowowiejski w wielu wymiarach” Opracowywanie na jazzowo muzyki poważnej ma długą historię, zainicjowaną już w latach 50-tych przez słynny Modern Jazz Quartet. Krzysztof Herdzin, jako klasycznie wykształcony pianista będący również rasowym jazzmanem wielokrotnie podejmował wyzwania związane z aranżacjami utworów klasycznych. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/festiwal-jazz-water-meeting/

FESTIWAL JAZZ WATER MEETING

669 Spektakularnych Chwil z Minionych Edycji Festiwalu

Specjalnie dla Was zupełnie abstrakcyjne, absurdalne i nikomu nie potrzebne do życia (chociaż pewnie całkiem przyjemne do oglądania) historie inspirowane Waszymi słowami i wspomnieniami. Będzie szybko, będzie dziko, będzie fajnie. Serdecznie zapraszamy do podjęcia roli aktywnych świadków narodzin Tere Fere Festu,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/669-spektakularnych-chwil-z-minionych-edycji-festiwalu/

669 Spektakularnych Chwil z Minionych Edycji Festiwalu

MCK BYDGOSZCZ | MAPA DZWIĘKOWA BYDGOSZCZY – SPACER DŹWIĘKOWY

W samo południe, w czwartą środę listopada zapraszamy na Spacer Dźwiękowy, podczas którego wspólnie będziemy zbierać dźwięki Starego Miasta. Proponujemy uczestnikom spokojną, pieszą wycieczkę przez miejsca znane, jednak z nowym rodzajem czujności. Podczas spaceru spróbujemy przy pomocy prostych ćwiczeń usłyszeć miasto, uchwycić dźwięki i wydobyć je z przeciętności. Dodatkowym aspektem spaceru będą nagrania terenowe. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mck-bydgoszcz-mapa-dzwiekowa-bydgoszczy-spacer-dzwiekowy/

MCK BYDGOSZCZ | MAPA DZWIĘKOWA BYDGOSZCZY

AKADEMIA MUZYCZNA | KONCERT MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Koncert Muzyki Współczesnej w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Kompozytor w środowisku” z okazji Jubileuszu Profesor Anny Nowak. Sepia Ensamble w składzie:

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/akademia-muzyczna-koncert-muzyki-wspolczesnej-11-2023/

AKADEMIA MUZYCZNA | KONCERT MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ

KINO HELIOS | OSOBLIWOŚCI SYCYLIJSKIE

20 listopada Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kina Konesera na pokaz filmu OSOBLIWOŚCI SYCYLIJSKIE Jest rok 1920. Wybitny włoski dramaturg Luigi Pirandello wraca na rodzinną Sycylię, by wziąć udział w osiemdziesiątych urodzinach swojego mentora. Podróż powrotna niespodziewanie opóźnia się z uwagi na pogrzeb ukochanej niani bohatera.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-helios-osobliwosci-sycylijskie/

KINO HELIOS | OSOBLIWOŚCI SYCYLIJSKIE

PARNO w szortach – spektakl improwizowany

Wszystko to, co powstanie na scenie będzie w całości improwizowane, czyli tworzone na scenie, na żywo, bez scenariusza, w oparciu o Wasze pomysły i naszą nieograniczoną wyobraźnię. A że będzie to czas Andrzejek, spodziewajcie się prawdziwej magii!  Wiemy, że bardzo lubicie krótkie i śmieszne gry, więc powracamy do Was z kolejną odsłoną takiej formy improwizacji!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/parno-w-szortach-spektakl-improwizowany/

PARNO w szortach - spektakl improwizowany

Galeria Miejska bwa | Path | Tatiana Czekalska i Leszek Golec

Galeria Miejska bwa zaprasza na wernisaż wystawy Path Leszka Golca i Tatiany Czekalskiej. Wystawa Leszka Golca i Tatiany Czekalskiej to opowieść o często niezauważanych, a najdłużej przebywających w galerii gościach. Przestrzeń jest planowana tak, by nie zagrażać ich subtelnym bytom i w możliwie nieinwazyjny sposób umożliwić wspólne doświadczanie, 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/galeria-miejska-bwa-path-tatiana-czekalska-i-leszek-golec/

Galeria Miejska bwa | Path

Toniebajka | Będzie zaśpiewane – warsztat śpiewaczy dla kobiet

Zapraszamy na warsztat dedykowany wszystkim kobietom, młodym, mniej lub bardziej dojrzałym, które mają wolę i chęć zapoznać się z folklorem pieśniowym swojego regionu. Pieśni zaproponowane do nauki zostały zarejestrowane przez Anne Jachninę, wieloletnią pracowniczkę Polskiego Radia PiK, miłośniczkę i popularyzatorkę lokalnego folkloru, laureatkę nagrody im. Oskara Kolberga.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/toniebajka-bedzie-zaspiewane-warsztat-spiewaczy-dla-kobiet/

Toniebajka | Będzie zaśpiewane

MÓZG | SAJJRA – solo koncert + Bydgoskie Studio Eksperymentu vol. 6

Klub MÓZG zaprasza na wyjątkowy koncert – andyjska tropikalna neo psychodelia i noise. Brzmienie Sajjry to atmosfera powolnych i ciężkich andyjskich procesji, zachowujących ducha tradycyjnych zespołów muzycznych, wyrażające także hipnotyzujące i postindustrialne uczucia, które towarzyszą rodzinnemu miastu artysty, Limie.Elektronika, okaryna, marakasy o śpiew.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mozg-sajjra-solo-koncert-bydgoskie-studio-eksperymentu-vol-6/

MÓZG | SAJJRA

Muzeum Okręgowe | Zdrowie seksualne – norma i patologie

Zapraszamy na wykład dr. nauk med. Macieja Klimarczyka, z cyklu: Psyche znaczy mózg. Wykład o medycznych aspektach zdrowia seksualnego. Prelegent odpowie na pytanie: jakie warunki powinny być spełnione, aby mówić, że zachowanie seksualne jest zdrowe? Przedstawi przykłady ewoluowania poglądów na temat seksualności człowieka oraz opowie Słuchaczom, jakie zachowania kiedyś traktowano jak patologię,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-zdrowie-seksualne-norma-i-patologie/

Muzeum Okręgowe | Zdrowie seksualne

KPCK | Rodzina bez tajemnic. Jak rozszyfrować rodzinne koligacje –warsztaty z historykiem

Zapraszamy na warsztaty genealogiczne: „Rodzina bez tajemnic. Jak rozszyfrować rodzinne koligacje”. W ramach zajęć odbędą się 4 spotkania z naszym historykiem, który wprowadzi Państwa w arkana sztuki poszukiwań genealogicznych. Wartości rodzinne są dla Polaków jednymi z najważniejszych. Pielęgnujemy rodzinne tradycje, zachowujemy pamiątki po przodkach, archiwizujemy dokumenty lub opowieści przekazane przez nestorów rodziny.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-rodzina-bez-tajemnic-jak-rozszyfrowac-rodzinne-koligacje-warsztaty-z-historykiem/


Zakład? | Katarzyna Kociniewska | Azerbejdżan

Zapraszamy na spotkanie o Azerbejdżanie, który grupa 8 przyjaciół przemierzyła we wrześniu tego roku rowerami. Nowy cykl w Zakładzie! To spotkania z podróżnikami i opowieści o różnych zakątkach świata.  „Rowerem przez Azerbejdżan – kraj ognia, błotnych wulkanów, herbaty i sumaka”. Katarzyna Kociniewska Postaramy się pokazać ten mało znany i gościnny kraj.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zaklad-katarzyna-kociniewska-azerbejdzan/

Zakład? | Katarzyna Kociniewska

KPCK | Zanim Szwalbe zbudował filharmonię. Z muzycznych tradycji Bydgoszczy

Zapraszamy na LXXI Spotkanie z Historią u Hoffmana. Prelekcję wygłosi Bogna Derkowska-Kostkowska – historyk sztuki z Pracowni Dziedzictwa kulturowego KPCK. Bydgoszcz w XIX i 1. poł. XX wieku nie była pustynią kulturalną. Zagłębiając się w dzieje miasta tamtego czasu, odnotowujemy wiele rozmaitych przejawów życia muzycznego. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-zanim-szwalbe-zbudowal-filharmonie-z-muzycznych-tradycji-bydgoszczy/

KPCK | Zanim Szwalbe zbudował filharmonię

Biblioteka Główna WiMBP | Spotkanie z Teresą Hoppe – autorką książki o Antonim Abrahamie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Teresą Hoppe, autorką książki “Antoni Abraham (1869-1923). Zarys biografii”.  To wydarzenie odbędzie się 25 listopada 2023 roku (sobota) o godzinie 11:00 w sali wystawowej WiMBP, znajdującej się przy ulicy Jana Kazimierza 2 w Bydgoszczy. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/biblioteka-glowna-wimbp-spotkanie-z-teresa-hoppe-autorka-ksiazki-o-antonim-abrahamie/

Biblioteka Główna WiMBP | Spotkanie z Teresą Hoppe

Muzeum Okręgowe | Spotkanie z autorami bestsellera „Archistorie”

Zapraszamy na spotkanie z Natalią Szcześniak i Radosławem Gajdą – autorami bestsellera „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?”, które odbędzie się w czwartek, 23 listopada 2023 Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego blok wygląda jak blok, a biurowiec jak… biurowiec? Albo co sprawia, że wieżowce mogą być wysokie?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-spotkanie-z-autorami-bestsellera-archistorie/

Muzeum Okręgowe | Spotkanie z autorami bestsellera „Archistorie”

ELJAZZ | Wojtek Pilichowski Band

Zapraszamy na koncert Wojtka Pilichowskiego w bydgoskim klubie Eljazz. Wojtek Pilichowski Band to prawdziwa gratka dla fanów jazz-rocka i fusion. To zespół, który łączy w sobie nie tylko wirtuozerską grę basisty Wojtka Pilichowskiego, najbardziej rozpoznawalnego polskiego basisty na świecie, ale także świetnie zgrany zespół muzyków, którzy potrafią wciągnąć słuchaczy w swoje energetyczne i pełne emocji

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/eljazz-wojtek-pilichowski-band/

ELJAZZ | Wojtek Pilichowski Band

Tupot Poetycki #79 | SLAM

24 listopada zapraszamy na kolejny poetycki i poetycki pojedynek! SLAM?to otwarta scena, turniej poetycki, na którym każdy może wystąpić, wystarczy zgłosić się

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/tupot-poetycki-79-slam/

Tupot Poetycki #79 | SLAM

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Zbir i anioł – Marcin Jaracz

Otwarta Przestrzeń Światłownia, 24 listopada, zaprasza na koncert Zbir i anioł Marcina Jaracza Marcin Jaracz– z wykształcenia psycholog, z zamiłowania muzykant. Tym razem wybrałem się w podróż śladami amerykańskich pieśniarzy, którzy wyśpiewują piach i pył wielkich bezdroży swojego kraju. Będą Townes van Zandt i Johnny Cash, znajdzie się też kilka moich autorskich utworów.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/otwarta-przestrzen-swiatlownia-zbir-i-aniol-marcin-jaracz/

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Zbir i anioł

Focus Bydgoszcz | Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim

Fani żużla będą mogli poznać karierę Wiktora Przyjemskiego od kulis, a także świętować jego przejście do nowego klubu. O karierze sportowej marzy wielu chłopców. Jednak bardzo często droga do realizacji marzeń jest długa i kręta, dlatego tylko nielicznym to się udaje. Przykładem utalentowanego żużlowca młodego pokolenia jest Wiktor Przyjemski. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/focus-bydgoszcz-spotkanie-z-wiktorem-przyjemskim/

Focus Bydgoszcz | Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim

Piknik strzelecki BTS Kaliber

BTS Kaliber zaprasza na piknik strzelecki, który odbędzie się 26 listopada 2023 r.  Impreza zaczyna się o godzinie 10.00 i kończy o godz. 15.00. Strzelanie odbywa się na strzelnicy wojskowej, przy ul. Rynkowskiej w Bydgoszczy. Na miejscu udostępniamy broń palną: Każda osoba strzela pod opieką instruktora.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/piknik-strzelecki-bts-kaliber-2/

Piknik strzelecki BTS Kaliber