Weekend w Bydgoszczy | 8-10 grudnia

Zapraszamy na weekend, który będzie uwieńczeniem mikołajkowego tygodnia w Bydgoszczy! Co ciekawego czeka nas od 8 do 10 grudnia? Przygotowaliśmy dla Was listę wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. Dołączcie do naszego wyjątkowego świętowania!

Zaplanujcie już teraz swój weekend, aby nie przegapić żadnej z tych fantastycznych okazji! Niech te trzy dni będą pełne różnorodnych przeżyć dla całej rodziny.

Skorzystaj z naszego zestawienia najważniejszych wydarzeń w Bydgoszczy i zapisz daty, aby dołączyć do nas i przeżyć niezapomniane chwile w tym uroczym mieście. Nie przegap tej okazji – już teraz odkryj wyjątkowe wydarzenia w Bydgoszczy!

Oto nasze zestawienie!

Mikołaj w Lumina Park Bydgoszcz

W dniach 9-10.12 zapraszamy do Lumina Park Bydgoszcz “Magiczna Podróż Blachere” na spotkanie z ulubieńcem wszystkich dzieci! Co czeka na was w Mikołajki Lumina Park Bydgoszcz Magiczna Podróż Blachere?Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami będzie rozdawał słodkości Mikołaj zostawi również niespodzianki ukryte w Parku, zachęcamy do ich szukania podczas spaceru w Parku!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mikolaj-w-lumina-park-bydgoszcz/

Mikołaj w Lumina Park Bydgoszcz

TEATR POLSKI | Czerwony Kapturek

“Czerwony Kapturek” to muzyczna opowieść o dziewczynce podróżującej przez las do swojej chorej babci, gdzie spotyka głodnego i przebiegłego wilka.  Ludowa baśń doczekała się niezliczonych wersji, jednak najczęściej interpretowano ją jako ostrzeżenie przed zagrożeniami czającymi się w obcym świecie. Twórcy bydgoskiego przedstawienia pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej i zbędnego moralizatorstwa. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-czerwony-kapturek-3/

TEATR POLSKI | Czerwony Kapturek

Teatr Kameralny | Rozplątanie tęczy

Spektakl Teatru Kameralnego w Bydgoszczy dla najnajów! „Rozplątanie tęczy” to idealne przedstawienie na początek przygody z teatrem. Zapraszamy dzieci w wieku już od 1. roku życia na spektakl stworzony specjalnie dla nich.  Tu akcja nie dzieje się szybko, najważniejsze są obrazy, muzyka, rytm i gest – słowa schodzą na dalszy plan, padają rzadko, bo „Rozplątanie tęczy” to rozmowa za pomocą zmysłów i emocji.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-rozplatanie-tecz/

Teatr Kameralny | Rozplątanie tęcz

Hangar Kultury | MUZYCZNE IGRASZKI – ŚWIĄTECZNE HO, HO, HO

Zapraszamy na trzeci koncert z cyklu MUZYCZNE IGRASZKI. Podczas koncertu przeniesiemy się w zimową krainę. Będziemy wspólnie świętować. Koncert trwa około godziny

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/hangar-kultury-muzyczne-igraszki-swiateczne-ho-ho-ho/

Hangar Kultury | MUZYCZNE IGRASZKI

Biblioteka Główna WiMBP | Świąteczne kartkowanie – familijne warsztaty recyklingowe

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na magiczne chwile kreatywności podczas świątecznych warsztatów recyklingowych – “Świąteczne kartkowanie”. Czas najwyższy, aby wspólnie odkryć tajniki tradycji wysyłania świątecznych życzeń i stworzyć własnoręcznie niepowtarzalne kartki bożonarodzeniowe! Skąd się wziął zwyczaj kartek świątecznych? 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/biblioteka-glowna-wimbp-swiateczne-kartkowanie-familijne-warsztaty-recyklingowe/

Biblioteka Główna WiMBP | Świąteczne kartkowanie

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy | Mikołajkowe warsztaty w zoo

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaprasza 10 grudnia na warsztaty pn. „W worku świętego Mikołaja”

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/ogrod-zoologiczny-w-bydgoszczy-mikolajkowe-warsztaty-w-zoo/

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy | Mikołajkowe warsztaty w zoo

Świąteczny Projektor dla najmłodszych w Bibliotece cz. 2

W sobotę, 09.12.2023, zapraszamy serdecznie na niezapomniany świąteczny projektor filmowy! Przeniesiemy Was do magicznego świata, gdzie młoda dziewczyna wyrusza w niezwykłą podróż w towarzystwie żołnierzy z piernika i armii myszy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/swiateczny-projektor-dla-najmlodszych-w-bibliotece-cz-2/

Świąteczny Projektor dla najmłodszych

WONKA

Wonka to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater Charliego i fabryki czekolady, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/wonka/

WONKA

Muzeum Okręgowe | Choinki czas. Opowieść o drzewach symbolizujących nadzieję i życie

W Aptece Pod Łabędziem oraz Ogrodzie Społecznika/Społeczniczki poznamy dawne przekazy oraz opisy dotyczące bożonarodzeniowych drzewek. Dowiemy się również jakie znaczenie miały tradycyjne ozdoby na nich zawieszane. Wykorzystując dary natury stworzymy ekologiczne ozdoby dla nas oraz naszych skrzydlatych przyjaciół.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-choinki-czas-opowiesc-o-drzewach-symbolizujacych-nadzieje-i-zycie/

Muzeum Okręgowe | Choinki czas

Muzeum Okręgowe | Święta na zdrowie

W Aptece Pod Łabędziem podczas spotkania dowiemy się o tradycjach związanych z wigilijnym stołem. Podczas spotkania opowiemy o tradycjach związanych z wigilijnym stołem. Czy zawsze było dwanaście potraw?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-swieta-na-zdrowie/

Muzeum Okręgowe | Święta na zdrowie

ROBOPROJECT | Wielka Fabryka Świętego Mikołaja

WIELKA FABRYKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA rusza od grudnia w Centrum Edukacyjne ROBOproject Grudzień to wyjątkowy miesiąc, dlatego zapraszamy Was do odwiedzenia Wielkiej Fabryki Św. Mikołaja, gdzie nasze pomieszczenia zmieniają się w jej pracownie ze specjalnie przygotowanym programem atrakcji dla dzieci Co czeka na uczestników Wielkiej Fabryki Świętego Mikołaja?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/roboproject-wielka-fabryka-swietego-mikolaja/

ROBOPROJECT | Wielka Fabryka Świętego Mikołaja

Zakładka | Zostaw, to na święta – słodkie ozdoby choinkowe

Zapraszamy Was do wspólnego tworzenia dekoracyjnych ciasteczek – witrażyków, które z powodzeniem dekorować mogą później Wasze drzewka.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zakladka-zostaw-to-na-swieta-slodkie-ozdoby-choinkowe/

Zakładka | Zostaw, to na święta

Księgarnia Gratka | Teatrzyk stoliczkowy – Bożonarodzeniowa pierzynka

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na świąteczny teatrzyk stoliczkowy pod tytułem “Bożonarodzeniowa pierzynka”.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/ksiegarnia-gratka-teatrzyk-stoliczkowy-bozonarodzeniowa-pierzynka/

Księgarnia Gratka | Teatrzyk stoliczkowy

C.H.RONDO | Zimowy spektakl dla dzieci na dobre zakończenie roku

W sobotę 9 grudnia 2023 roku CH RONDO zaprasza na niezapomniany spektakl „Pingwin negatyw” w wykonaniu aktorów z Teatru MagMowcy. To wyjątkowe wydarzenie zamyka teatralny rok pełen emocji, zaskakujących przygód i radosnych chwil dla najmłodszych w CH RONDO! „Pingwin negatyw” to już ostatnie w tym roku spotkanie teatralne dla dzieci w CH RONDO

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/c-h-rondo-zimowy-spektakl-dla-dzieci-na-dobre-zakonczenie-roku/

RONDO | Zimowy spektakl dla dzieci

Wigilia pod Gołym Niebem w Starym Fordonie

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, Miasto Bydgoszcz i Fundacja ARP są organizatorami ósmej edycji „Wigilii pod Gołym Niebem” Wydarzenie rozpoczyna się w sobotę 9 grudnia 2023 o g. 11.00 Jarmarkiem Świątecznym na Rynku w Starym FordonieRównież o 11.00 tyle że z parkingu na Fordońskiej 410 wyruszy wycieczka „Od Wyszogrodu do portu –śladami wiślanych historii Fordonu” 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/wigilia-pod-golym-niebem-w-starym-fordonie/

Wigilia pod Gołym Niebem w Starym Fordonie

KINO HELIOS | MARATON MIKOŁAJKOWY

Dla wszystkich którzy ciągle w niego wierzą, na 8 grudnia Mikołaj przygotował mrożący krew w żyłach prezent. Kino Helios zaprasza na Nocny Maraton HORRORÓW z aż czterem pokazami premierowymi! Na początek w świątecznym klimacie, propozycje dla widzów o stalowych nerwach, wyjątkowe i przerażające 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-helios-maraton-mikolajkowy/

KINO HELIOS | MARATON MIKOŁAJKOWY

Mikołajkowe Majsterkowo w Castorama

W sobotę, 9 grudnia zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami do sklepu Castorama Bydgoszcz – Szajnochy na Mikołajkowe warsztaty kreatywne. Bezpłatne warsztaty z majsterkowania dedykowane są dla dzieci w wieku 6-12. Rozbudzanie wyobraźni, rozwijanie zdolności manualnych i nauka samodzielności to główne założenie warsztatów Majsterkowo

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mikolajkowe-majsterkowo-w-castorama/

Mikołajkowe Majsterkowo w Castorama

Blender Impro | IMPRO JAM w Cafe Kino

Stowarzyszenie Twórców Sztuki WSPÓŁ.GRA oraz grupa improwizacji teatralnej BLENDER IMPRO zapraszają 10 grudnia na IMPRO JAM Zapraszamy improwizatorów, warsztatowiczów oraz wszystkich miłośników improwizacji do Cafe Kino!W kameralnej sali kinowej stworzymy przyjazną przestrzeń dla występujących, którzy wykreują wyjątkowe sceniczne szaleństwa!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/blender-impro-impro-jam-w-cafe-kino-2/

Blender Impro | IMPRO JAM w Cafe Kino

PARNO Impro | Improwizowana PARNObajka dla dzieci (5+)

Świąteczny spektakl powstanie na scenie spontanicznie, na podstawie słów inspiracji widowni. Co powiecie na bajki, które sami pomożecie nam stworzyć?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/parno-impro-improwizowana-parnobajka-dla-dzieci-5/

Improwizowana PARNObajka

KPCK | Mikołajkowa wymianka rzeczowa

KPCK proponuje wymianę rzeczy lub sprzedaż za symboliczne kwoty. Wystarczy: zarejestrować się i przygotować to, co ma powędrować do kolejnych właścicieli. Bywa, że niepotrzebne przedmioty nas obciążają. Z drugiej strony warto znaleźć przestrzeń na nowe fidrygałki. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-mikolajkowa-wymianka-rzeczowa/

KPCK | Mikołajkowa wymianka rzeczowa

Rękoczyny vol. 17

Zapraszamy na 17. edycję najbardziej wyjątkowych targów rękodzieła. Ponownie spotykamy się w klimatycznych murach Młynów Rothera.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/rekoczyny-vol-17/

Rękoczyny vol. 17

Filharmonia Pomorska | Wagner | Strauss

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na koncert Wagner, Strauss. Usłyszymy m.in. Tristan i Izolda WWV 90 i Don Juan. Cykl Wesendonck Lieder Richarda Wagnera to zbiór pieśni powstały w latach 1857-1858, inspirowany tekstami napisanymi przez niemiecką poetkę Mathilde Wesendonck – kochankę i muzę Wagnera. Pieśni te miały znaczący wpływ na Wagnera.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-wagner-strauss/

Filharmonia Pomorska | Wagner | Strauss

Kabaret K2 – Jedziemy po bandzie

„Jedziemy po bandzie” to już szósty program Kabaretu K2. Tym razem będzie trochę mniej grzecznie. Porzucamy poprawność polityczną, autocenzurę, konwenanse i… jedziemy po bandzie. Będzie trochę ostrzej (nie wulgarniej), ale jak zawsze śmiesznie i czasami mądrze 🙂 Nie zabraknie improwizacji i Waszych ulubionych postaci, tego. 🙂

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kabaret-k2-jedziemy-po-bandzie/

Kabaret K2 - Jedziemy po bandzie

Młyny Rothera | Wprawiamy w ruch Młyn-Maszynę

Młyny Rothera w dniach 8-9 grudnia otwierają wystawę. Zapraszamy na fascynującą podróż do świata nauki. Każdy znajdzie coś dla siebie! PRZEZ WIELE LAT W MŁYNACH ROTHERA POTĘŻNA MASZYNA MIELIŁA ZBOŻE NA MĄKĘ. JAKIE SIŁY NATURY, ODKRYCIA NAUKI I WYNALAZKI ZA TYM STOJĄ? SPRAWDŹMY! W centrum nauki wcielicie się w role konstruktorów

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-wprawiamy-w-ruch-mlyn-maszyne/

Młyny Rothera | Wprawiamy w ruch Młyn-Maszynę

Muzeum Kanału Bydgoskiego | KONCERT URODZINOWY

Zapraszam na koncert z okazji pierwszych urodzin Studia Wokalnego VOICE-ART Wystąpią wspaniali Uczniowie Studia Wokalnego VOICE-ART oraz trener wokalny mgr Kamila Łaszczewska (czyli ja ;))Usłyszycie najróżniejsze utwory muzyki rozrywkowej i nie tylko…

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-kanalu-bydgoskiego-koncert-urodzinowy/

Muzeum Kanału Bydgoskiego | KONCERT URODZINOWY

Fabryka Lloyda | BASS ASTRAL – MUZYKA TANECZNA TOUR

Bass Astral zaprasza na porywające do tańca live acty, w ramach jesiennej trasy koncertowej ‘Muzyka Taneczna Tour’ promującej jego kolejny solowy album! Na trasie usłyszysz premierowo płytę ‘Muzyka Taneczna’, kompilację najlepszych piosenek z ‘Techno do miłości’, utwory z repertuaru Bass Astral x Igo, autorskie remixy i świeże kompozycje.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/fabryka-lloyda-bass-astral-muzyka-taneczna-tour/

Fabryka Lloyda | BASS ASTRAL

ŚWIĄTECZNY FESTIWAL ART MINTAKA 2023

Zapraszamy do udziału w zbliżającym się jubileuszowym V Świątecznym Festiwalu Art Mintaka, który odbędzie się w dniach 8-10.12.2023 w Muzeum Okręgowym MOB w Bydgoszczy. Usłyszymy najnowsze utwory wybitnych polskich kompozytorów oraz recitale wspaniałych instrumentalistów.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/swiateczny-festiwal-art-mintaka-2023/

ŚWIĄTECZNY FESTIWAL ART MINTAKA 2023

Opera Nova | Napój miłosny

Opera Nova zaprasza na operę komiczną Napój miłosny Gaetana Donizettiego Partytura wskazuje na rękę prawdziwego mistrza; jej styl jest błyskotliwy, reprezentuje najlepszy przykład opery buffa. Entuzjastyczny werdykt mediolańskiej publiczności po prapremierze w 1832 r. zyskał potwierdzenie na innych scenach: w ciągu kilkunastu lat opera ta podbiła świat. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-napoj-milosny/

Opera Nova | Napój miłosny

Pikantni

🛋️ Trójkąty, czworokąty, kanapowe pozycje i wymiana partnerami – to przywołuje na myśl tylko jeden tytuł… Pikantni🌶️Gwarantujemy fantastyczną zabawę w mistrzowskiej obsadzie, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnego małżeństwa 👩🏻👱🏻‍♂️ Będzie naprawdę ostro 🔥 Przyjdziecie zobaczyć to na żywo?👉🏻🎫 Gorąca komedia obyczajowa, która wykorzystuje znany schemat czworokąta.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/pikantni/

Pikantni

Piotr Cugowski – Trasa koncertowa “40 i 4”

Piotr Cugowski zaprasza na niezwykłą muzyczną podróż, pełną rockowej energii i nostalgii! Wielbiciele talentu wokalnego Piotra będą mieli okazję usłyszeć na żywo największe przeboje i niegrane dotąd utwory na jubileuszowej trasie koncertowej „40 i 4”. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/piotr-cugowski-trasa-koncertowa-40-i-4/

Piotr Cugowski - Trasa koncertowa "40 i 4"

Fabryka Lloyda | IX MIKOŁAJKOWY MARATON ZUMBA®

Zapraszam serdecznie na najbardziej niepowtarzalne wydarzenie roku. Świąteczne przeboje porwą Cię do tanecznej zabawy, a mikołajkowy klimat na zawsze zapadnie w sercu i pamięci. W tym roku zmieniłem lokalizację wydarzenia, by stało się jeszcze bardziej wyjątkowe. Fabryka Lloyda to idealne miejsce na organizację maratonu.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/fabryka-lloyda-ix-mikolajkowy-maraton-zumba/

Fabryka Lloyda | IX MIKOŁAJKOWY MARATON ZUMBA®

Barka Lemara | Jestem c(i)ałością

Sekcja Równości i Innowacji Społecznych SPLOT zaprasza na wydarzenie „jestem c(i)ałością”, które odbędzie się 10.12.2023 r. na Barce Lemara. Na 12.00 zapraszamy na warsztaty z sitodruku. Uczestnicy na przyniesionych przez siebie tiszertach, bluzach, torbach (bawełniane, bez struktury w dotyku) będą drukować przygotowane wcześniej ilustracje ciałościowe, naświetlone na sitodrukowej siatce. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/barka-lemara-jestem-cialoscia/

Barka Lemara | Jestem c(i)ałością

Muzeum Okręgowe | Bydgoszcz średniowieczna i staropolska – opowieść archeologa

Muzeum Okręgowe zaprasza na spotkanie z prelekcją o dawnej Bydgoszczy, obiektach nieistniejących w dzisiejszym krajobrazie miasta oraz tych nielicznych, które pozostają świadkami dawnych czasów. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak wyglądała Bydgoszcz drewniana w czasach Kazimierza Odnowiciela, a jak murowana w czasach Kazimierza Wielkiego. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-bydgoszcz-sredniowieczna-i-staropolska-opowiesc-archeologa/

Muzeum Okręgowe | Bydgoszcz średniowieczna

Kino Orzeł | BYDGOSZCZ jest FILMOWA. Mamy na to dokumenty!

W piątkowy wieczór zapraszamy na projekcję najnowszych filmów dokumentalnych związanych z Bydgoszczą. W programie m.in. nagrodzona ostatnio “Fabryka” Dariusza Gackowskiego oraz prezentowany na Millenium Docs Against Gravity “Kiosk” ze zdjęciami bydgoszczanina Stanisława Cuske. O nowym filmie pt.”Trzy pieśni” opowie także Krzysztof Nowicki.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-orzel-bydgoszcz-jest-filmowa-mamy-na-to-dokumenty/

Kino Orzeł | BYDGOSZCZ jest FILMOWA

9-10|12|2023

Różne lokalizacje
Bydgoszcz