Weekend w Bydgoszczy | 7-9 czerwca 2024

Bydgoszcz zaprasza Was na super weekend pełen atrakcji! Od 7 do 9 czerwca 2024 czekają na Was koncerty, przedstawienia, wystawy i warsztaty. Będzie się działo! Nie ważne, czy jesteś sam, czy z rodziną – każdy znajdzie coś dla siebie. Możecie posłuchać muzyki na żywo, obejrzeć ciekawy spektakl, albo stworzyć coś własnego na warsztatach. A to tylko kilka propozycji!

Bądźcie na bieżąco i śledźcie nasze propozycje! Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić! Oto nasze propozycje.

MORCHEEBA | Drums Fusion 2024

Zapraszamy na długo wyczekiwany występ brytyjskiej formacji MORCHEEBA. Będzie ostatnim koncertem w ramach 17. Międzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION. MORCHEEBA to angielski zespół elektroniczny założony w połowie lat 90. ubiegłego stulecia przez wokalistkę Skye Edwards oraz braci Paula i Rossa Godfreyów

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/morcheeba-drums-fusion-2024/

MORCHEEBA | Drums Fusion 2024

Drums Fusion 2024 | W Rytmie Rapu

TRIO: Łona x Konieczny x Krupa oraz Bisz / Kosa Liveband zagrają dla Was w tym roku w Rytmie Rapu na 17. Międzynarodowym Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION Całe to rapowe dobro, okraszone innymi elementami kultury hiphopowej spłynie na Was w piątek, 7 czerwca na Placu Teatralnym w Bydgoszczy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/drums-fusion-2024-w-rytmie-rapu/

Drums Fusion 2024 | W Rytmie Rapu

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska w Fabryce Lloyda! 9 czerwca po raz pierwszy na scenie plenerowej wystąpi Agnieszka Chylińska! Agnieszka Chylińska to polska piosenkarka, autorka tekstów i osobowość telewizyjna. Zasłynęła z funkcji wokalistki zespołu O.N.A z którym wydała pięć albumów studyjnych, z których każdy zyskał status złotej lub platynowej płyty. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/agnieszka-chylinska/

Agnieszka Chylińska

Filharmonia Pomorska | Charpentier, Górecki, Kilar, Händel na Święto Województwa

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza 7 czerwca na koncert z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego Preludium do Te Deum M.A. Charpentiera uznawane jest za jedną z najsłynniejszych melodii trąbkowych epoki baroku. Często było grane podczas obchodów zwycięstwa i innych publicznych uroczystości w XVII wieku.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-charpentier-gorecki-kilar-handel-na-swieto-wojewodztwa/

Filharmonia Pomorska | Charpentier

Opera Nova | Baron cygański

Opera Nova zaprasza na jedną z najbardziej efektownych realizacji – Baron cygański Johanna Straussa Maria Balcerek oszołomiła wystawnością dekoracji i liczonych w setki strojów ,wykonanych z niezwykłą pieczołowitością  a reżyser i choreograf, Janina Niesobska stworzyła niezapomniane układy taneczne i zadbała o wiarygodność oraz  zindywidualizowanie postaci scenicznych. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-baron-cyganski/

Opera Nova | Baron cygański

Teatr Kameralny | Gołębie znad Brdy

Teatr Kameralny zaprasza na „Gołębie znad Brdy” – spektakl finałowy podsumowujący całoroczną pracę warsztatową Kameralnej Akademii Musicalu „Broadway nad Brdą” w sezonie teatralnym 2023/2024. „Gołębie znad Brdy” to spektakl finałowy podsumowujący całoroczną pracę warsztatową Kameralnej Akademii Musicalu „Broadway nad Brdą” w sezonie teatralnym 2023/2024.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-golebie-znad-brdy/

Teatr Kameralny | Gołębie znad Brdy

Teatr Polski | Werter

Teatr Polski zaprasza na sztukę pt. „Werter” w reżyserii Grzegorza Jaremki. Spektakl inspirowany “Cierpieniami młodego Wertera” Johanna Wolfganga Goethego. W produkcji zamiast rekonstrukcji powieściowej akcji, proponujemy tożsamościowy kalejdoskop. Werter zestawiony z romantyczną poezją i namysłem teoretycznym nad miłością,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-werter/

Teatr Polski | Werter

Teatr Kameralny | CHŁOPCY Z PLACU BRONI

Teatr Kameralny zaprasza na musical „Chłopcy z Placu Broni” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. „Chłopcy z Placu Broni” to opowieść, która już od ponad 100 lat zachwyca i wzrusza czytelników na całym świecie. Przejmująca historia na deskach naszego Teatru zamieni się w pełnowymiarowy musical.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-chlopcy-z-placu-broni/

Teatr Kameralny | CHŁOPCY Z PLACU BRONI

Wakepark Bydgoszcz | Koncert charytatywny: Moli i Pawbeats

Zapraszamy na imprezę charytatywną dla Sary! Sara, 28-letnia bydgoszczanka, od pięciu lat zmaga się z nowotworem jajnika. Aby kontynuować walkę o zdrowie, potrzebuje sześciu dawek leku Elahere, które musi przyjąć w Izraelu. Koszt tej terapii to 1,5 miliona złotych – całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/wakepark-bydgoszcz-koncert-charytatywny-moli-i-pawbeats/

Koncert charytatywny: Moli i Pawbeats!

Muzeum Okręgowe | Bydgoski Szlak Kobiet Odważnych

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na spacer herstoryczny, który poprowadzi dr Anna Nadolska, kustoszka dyplomowana i kierowniczka Działu Historii Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, z cyklu Tematyczny Spacer Historyczny. Uczestniczki i uczestnicy spaceru poznają kobiety, które prowadziły działalność patriotyczną i/lub kreowały życie społeczno-kulturalne Bydgoszczy na początku XX w

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-bydgoski-szlak-kobiet-odwaznych/

Muzeum Okręgowe | Bydgoski Szlak Kobiet Odważnych

Muzeum Fotografii | OBRAZY BLISKIE | Zbigniew Zieliński

Muzeum Fotografii, 7 czerwca, serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy OBRAZY BLISKIE Zbigniewa Zielińskiego. Autorem wystawy jest Zbigniew Zieliński – bydgoski artysta, który w niekonwencjonalny sposób zaprezentuje… malarstwo w ujęciu fotograficznym. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-fotografii-obrazy-bliskie-zbigniew-zielinski/

Muzeum Fotografii | OBRAZY BLISKIE | Zbigniew Zieliński

Zakładka | O bookmediach kilka słów – Bookspresso z Danielem Muniowskim (Strefa Czytacza)

Czym są bookmedia: booktube, bookstagram, booktok? Czy można zostać zawodowym influencerem książkowym i jak to zrobić? Jak ważna dla promocji książki jest jej obecność w mediach społecznościowych? Jak recenzować książki w sieci, aby być słuchanym, czytanym i oglądanym? Odpowiedzi na te i podobne pytania spróbujemy uzyskać wspólnie od Daniela Muniowskiego,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zakladka-o-bookmediach-kilka-slow-bookspresso-z-danielem-muniowskim-strefa-czytacza/

Zakładka | O bookmediach kilka słów

Biblioteka Główna WiMBP | Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim 

Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki** serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim pt. „Fora ze dwora, czyli jak się pozbyć potwora”. Podczas spotkania porozmawiamy o twórczości autora skierowanej do dzieci i młodzieży. Spotkanie poprowadzi Lucyna Brzezińska Eluszkiewicz. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/biblioteka-glowna-wimbp-spotkanie-autorskie-z-marcinem-szczygielskim/

Biblioteka Główna WiMBP | Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim 

Muzeum Okręgowe | Renesans, czyli harmonia i perspektywa w natarciu

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wykład Alicji Jakubowskiej, kustoszki zbiorów malarstwa na Zamku Królewskim w Warszawie, z cyklu: Historia sztuki dla uważnych. Co stanowiło inspirację dla największych artystów renesansu? Jakie tematy podejmowali najsłynniejsi malarze i rzeźbiarze? Dlaczego arcydzieła tej epoki zachwycają ponadczasowym pięknem?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-renesans-czyli-harmonia-i-perspektywa-w-natarciu/

Muzeum Okręgowe | Renesans

KINO PLENEROWE NA LEŚNYM | Pół żartem, pół serio

Kino plenerowe na Leśnym? Dokładnie tak! CDI Konsultanci Budowlani oraz Stowarzyszenie KolorOFFon zapraszają na pokaz plenerowy filmowej klasyki! Dwóch muzyków – Joe (Tony Curtis) i Jerry (Jack Lemmon) zostaje bez pracy, a na domiar złego stają się świadkami porachunków gangsterskich… 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-plenerowe-na-lesnym-pol-zartem-pol-serio/

KINO PLENEROWE NA LEŚNYM | Pół żartem, pół serio

Bad Boys Ride or Die

Tego lata kultowi Bad Boys czyli Mike (Will Smith) i Marcus (Marin Lawrence) powracają w trzymającej w napięciu, pełnej akcji i przezabawnej czwartej komedii z serii czyli BAD BOYS RIDE OR DIE. Tym razem jednak role się odwracają – to Mike i Marcus będą poszukiwani przez policję. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bad-boys-ride-or-die/

Bad Boys Ride or Die

Fabryka Lloyda | Spotkajmy się na PATIO

Fabryka Lloyda zaprasza na otwarcie strefy plenerowej. 8 czerwca, które jest początkiem wakacyjnego cyklu plenerowych imprez tanecznych! Zapraszamy do wspólnej zabawy i relaksu na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury. Fabryka Lloyda zapewnia strefę chillout’u z leżakami oraz zadaszony namiot eventowy ze stolikami, barem oraz naszą kantyną. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/fabryka-lloyda-spotkajmy-sie-na-patio/

Fabryka Lloyda | Spotkajmy się na PATIO

Marcin Jaracz

„To co zostawiam” – nostalgiczno-refleksyjny program złożony głównie z utworów autorskich, a też trochę polskich mistrzów poezji śpiewanej. W życiu tracimy, rezygnujemy, żegnamy, zostawiamy za sobą całe bagaże, bo przecież nie sposób ciągnąć wszystkiego ze sobą. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/marcin-jaracz/

Marcin Jaracz

Rok Mulec – muzyka żydowska w ciemności

Występ składa się z piosenek w języku jidysz, polskim oraz angielskim. Zabrzmią kompozycje Leopolda Kozłowskiego, Abrahama Ellsteina, Hertsa Rubina i kilku innych wybitnych twórców. Zdecydowanie dominować będą pieśni ludowe, jednak pojawią się też utwory z musicali.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/rok-mulec-muzyka-zydowska-w-ciemnosci/


Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | WIECZÓR z NIEMIECKĄ LIRYKĄ WOKALNĄ

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego zaprasza, 9 czerwca 2024, w sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego na koncert WIECZÓR z NIEMIECKĄ LIRYKĄ WOKALNĄ Koncert w wykonaniu Studentów Kameralistyki Wokalnej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w BydgoszczyPrzygotowanie Ewa Leszczyńska i Bartłomiej Wezner

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/towarzystwo-muzyczne-im-paderewskiego-wieczor-z-niemiecka-liryka-wokalna/

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | WIECZÓR z NIEMIECKĄ LIRYKĄ WOKALNĄ

Festyn Rodzinny – Radosne i Bezpieczne Wakacje

Zapraszamy Was na Festyn Familijny do BCTW! Spotkamy się 8 czerwca i będziemy się świetnie bawić! Niezliczona ilość atrakcji dla dzieci i dorosłych! Będzie to III edycja wydarzenia pt. „Radosne i bezpieczne wakacje”.  Impreza skierowana do wszystkich, którzy chcieliby miło spędzić czas. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/festyn-rodzinny-radosne-i-bezpieczne-wakacje/

Festyn Rodzinny - Radosne i Bezpieczne Wakacje

Caritas Diecezji Bydgoskiej | Festyn Bądźmy Razem

Zapraszamy na moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Mnóstwo różnych zabaw, konkursów dla dzieci i dorosłych, zumba, koncerty, nagrody, upominki dla dzieci, krwiobus, konie, dmuchańce, a także smakołyki polskie i ukraińskie. Będą z nami: WOT, ZUS, NFZ, WORD, Straż Miejska, Straż Pożarna, Policja,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/caritas-diecezji-bydgoskiej-festyn-badzmy-razem/

Caritas Diecezji Bydgoskiej | Festyn Bądźmy Razem

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy | Dreamnight at the Zoo, czyli Wieczór marzeń w ZOO

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaprasza 7 czerwca 2024 r. na „Dreamnight at the Zoo, czyli Wieczór marzeń w ZOO”, międzynarodową akcję skierowaną do DZIECI niepełnosprawnych i przewlekle chorych oraz ich rodzin. Jako pierwsze wieczór zainicjowało Zoo w Roterdamie w 1996 roku. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/ogrod-zoologiczny-w-bydgoszczy-dreamnight-at-the-zoo-czyli-wieczor-marzen-w-zoo-2/

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy | Dreamnight at the Zoo

XVII Terenowa Masakra

Przed Nami XVII już Edycja Terenowej Masakry! Już 8-9 czerwca widzimy się w bydgoskim Myślęcinku. Terenowa Masakra to bieg z wieloma zaskakującymi przeszkodami w ekstremalnie trudnym terenie. Na trasie 3, 5, 7 i 10 kilometrowych pętli czekają na Ciebie utrudnienia wymagające wytrzymałości, siły, sprytu i umiejętności współpracy. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/xvi-terenowa-masakra-pokonaj-swoje-slabosci/

XVII Terenowa Masakra

Focus Bydgoszcz | Piknik Wojskowy

Pasjonujesz się militariami? CH Focus zaprasza 8 czerwca na Piknik Wojskowy! To doskonała okazja, aby na jeden dzień wcielić się w rolę żołnierza. Sobotnie wydarzenie to impreza o tematyce militarnej, adresowana do wszystkich mieszkańców,  zarówno do rodzin z dziećmi, jak i przedstawicieli różnych pokoleń, gdyż Bydgoszcz to miasto posiadające długie tradycje wojskowe.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/focus-bydgoszcz-piknik-wojskowy/

Focus Bydgoszcz | Piknik Wojskowy

AUCHAN BYDGOSZCZ | Rodzinne warsztaty zero waste

Zapraszamy 8 czerwca na Rodzinne warsztaty zero waste w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz Przedmioty codziennego użytku można zamienić w dekoracje, zabawki, a nawet teatralne kukiełki. Będą się mogli o tym przekonać uczestnicy rodzinnego spotkania z ekologią w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/auchan-bydgoszcz-rodzinne-warsztaty-zero-waste/

AUCHAN BYDGOSZCZ | Rodzinne warsztaty zero waste

BCTW | BYDGOSKI BAZAR – 5. EDYCJA

Kupując ubrania z drugiej ręki na Bydgoskim Bazarze, można nie tylko sporo zaoszczędzić, podarować drugie życie ubraniom, ale również wprowadzić w życie zasady ekologii. Unikatowe ubrania, niepowtarzalna biżuteria i akcesoria modowe. To wszystko znajdziecie u nas na Bydgoskim Bazarze! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bctw-bydgoski-bazar-5-edycja/

BCTW | BYDGOSKI BAZAR - 5. EDYCJA

Rajd Rowerowy do Łabiszyna – RSP2024

Zapraszamy wszystkich entuzjastów rowerów na rajd z  Bydgoszczy spod Ratusza na Starym Rynku do malowniczego Łabiszyna, a dokładniej na Łabiszyńską Wyspę. Rajd rozpocznie się o godzinie 10:00 a trasa liczy 39 km i zapewnia niezapomniane przeżycia oraz możliwość odkrycia nowych, pięknych miejsc. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/rajd-rowerowy-do-labiszyna-rsp2024/

Rajd Rowerowy do Łabiszyna - RSP2024

Bydgoszcz do odkrycia | Osowa Góra

Zapraszamy na pierwszą wycieczkę w ramach akcji Zostań turystą w swoim mieście, na której poznamy historię dzielnicy Osowa Góra. Dębowa Góra, Działy a może bomb skład? Czym była w przeszłości była Osowa Góra i jakie były jej początki?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoszcz-do-odkrycia-osowa-gora/

Bydgoszcz do odkrycia | Osowa Góra

Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC | Szwederowo

 Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC zaprasza na spacer osiedlowy, wędrówka po Szwederowie W sobotę, 8 czerwca, spotkamy się, aby zwiedzić najciekawsze (nie bójmy się tych słów!) osiedle  Bydgoszczy! Tak jest, przed nami spacer po Szwederowie! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoskie-osiedla-bez-tajemnic-szwederowo/

Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC | Szwederowo

Drums Fusion 2024 | Zielone Strefy Kultury

W sobotę, 8 czerwca po południu zapraszamy do bydgoskiego trójkąta Placu Teatralnego, ulicy Mostowej oraz nabrzeża Brdy, przy którym przycumowana jest Barka Lemara. To właśnie tam odbędą się Zielone Strefy Kultury – tegoroczna odsłona naszego projektu w ramach programu Kultura Pro Natura.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/drums-fusion-2024-zielone-strefy-kultury/

Drums Fusion 2024 | Zielone Strefy Kultury

Visit Bydgoszcz | Poznaj Stare Miasto 2024

Zapraszamy na spacery z przewodnikiem. Podczas spacerów poznacie bydgoskie atrakcje turystyczne, zabytki, historie ciekawych miejsc związanych z daną trasą. To doskonała okazja by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend oraz ciekawych anegdot. W 2024 roku proponujemy dwie trasy: 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/visit-bydgoszcz-poznaj-stare-miasto-2024/

Visit Bydgoszcz | Poznaj Stare Miasto 2024

Visit Bydgoszcz | Dookoła Śródmieścia 2024

Zapraszamy wszystkie osoby odwiedzające  Bydgoszcz, a także mieszkańców miasta na letnie spacery z przewodnikiem. To doskonała okazja by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend oraz ciekawych anegdot. W 2024 roku proponujemy dwie trasy:

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/visit-bydgoszcz-dookola-srodmiescia-2024/

Visit Bydgoszcz | Dookoła Śródmieścia 2024

07-09|06|2024

Różne lokalizacje
Bydgoszcz