Weekend w Bydgoszczy | 3-5 listopada

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełnym zestawieniem wydarzeń kulturalnych w Bydgoszczy na nadchodzący weekend, od 3 do 5 listopada! To niezwykła okazja, by poznać wszystkie szczegóły atrakcji, które czekają na miłośników sztuki i kultury. Teatralne spektakle, różnorodne koncerty, fascynujące wystawy w muzeach oraz projekcje najnowszych filmów – to tylko niektóre z wyjątkowych wydarzeń, które będą miały miejsce w naszym mieście.

Skorzystaj z naszego zestawienia najważniejszych wydarzeń w Bydgoszczy i zapisz daty, aby dołączyć do nas i przeżyć niezapomniane chwile w tym uroczym mieście. Nie przegap tej okazji – już teraz odkryj wyjątkowe wydarzenia w Bydgoszczy!

Oto nasze zestawienie!


Pani Pylińska i sekret Chopina – spektakl komediowy z muzyką na żywo

Adaptacja książki Érica-Emmanuela Schmitta to lekki i komediowy spektakl w reżyserii Roberta Glińskiego. Młody Eryk uczy się grać na fortepianie utwory Chopina pod okiem wyjątkowej nauczycielki – Profesor Pylińskiej. Gdy Eryk usłyszał po raz pierwszy Chopina, z miejsca pokochał jego muzykę. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/pani-pylinska-i-sekret-chopina-spektakl-komediowy-z-muzyka-na-zywo/

Pani Pylińska i sekret Chopina

Filharmonia Pomorska | Patronowi w rocznicę urodzin

5 listopada zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji 163. rocznicy urodzin I.J. Paderewskiego – patrona Filharmonii Pomorskiej. W programie zabrzmi m.in. II Koncert skrzypcowy “Góralski” – J.A. Maklakiewicza. Partię solo zagra Katarzyna Lassak – polska skrzypaczka, góralka

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-patronowi-w-rocznice-urodzin/

Filharmonia Pomorska | Patronowi w rocznicę urodzin

Lumina Park Bydgoszcz 2023 | Magiczna Podróż Blachere

Lumina Park powraca do Bydgoszczy! Zapraszamy na Wielkie Otwarcie już 3 listopada! BILETY DOSTĘPNE JUŻ OD 10.10. W tym sezonie, wraz z firmą Blachere Illumination, zapraszamy was na „Magiczną Podróż Blachere”! Wkrótce będziecie mogli odkrywać zupełnie nowe, niesamowite świetlne scenerie w parku iluminacji w Myślęcinku! 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/lumina-park-bydgoszcz-swiateczny-spacer-w-milionie-swiatel/

Lumina Park Bydgoszcz 2023

Fabryka Lloyda | Koncert finałowy | Recital Alicji Majewskiej

5 listopada w bydgoskiej Fabryce Lloyda wystąpi 6 finalistów III konkursu im. Z. Wodeckiego “Sobą być”. Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny pod dyrekcją Piotra Dąbrowskiego. Gościem specjalnym naszego wydarzenia będzie Alicja Majewska, która uświetni wieczór swoim recitalem. Towarzyszyć będzie jej Włodzimierz Korcz i kwartet smyczkowy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/fabryka-lloyda-koncert-finalowy-recital-alicji-majewskiej/

Fabryka Lloyda | Koncert finałowy | Recital Alicji Majewskiej

Koncert Śląskich Gwiazd – Szlagierowo i z Humorem

5 listopada 2023 w Bydgoszczy odbędzie się Koncert Szlagierowo i z Humorem z Gwiazdami Śląskiej Sceny Muzycznej Z ogromną dawką Szlagierowej Muzyki pojawią się Artyści znani z wielu Stacji Telewizyjnych, oraz Rozgłośni Radiowych na Śląsku i nie tylko. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/koncert-slaskich-gwiazd-szlagierowo-i-z-humorem/

Koncert Śląskich Gwiazd - Szlagierowo i z Humorem

TEATR POLSKI | Pchła Szachrajka

Teatr Polski w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spektakl Pchła Szachrajka.

Pchła Szachrajka w reżyserii Łukasza Gajdzisa to niezwykle barwna pozycja w repertuarze Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Aktorzy, wykorzystując znakomity tekst Jana Brzechwy, wprowadzają najmłodszą widownię w bajkowy świat oparty na nieposkromionej wyobraźni. To właśnie tutaj przesunięcie kartonowego pudełka w mgnieniu oka pozwala dostać się do magicznej rzeczywistości, w której zwykła łyżka może przemienić się w miecz, a pchła osiągnąć rozmiary słonia.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-pchla-szachrajka/

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza w listopadzie

Mayday 2

🎭Mayday 2 kultowa komedia teatralna, w gwiazdorskiej obsadzie!✨ Fantastyczna gra aktorska oraz doprecyzowana treść bawi do granic możliwości przez ponad 120 minut🕰️ Widownia pęka w szwach, brzuchy ze śmiechu a w powietrzu? Już wybuchła – bomba endorfin!💣Najzabawniejsza komedia świata!👉🏻🎫

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mayday-2-2/

Mayday 2

Show Szalonych Naukowców

Barwne widowisko o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów: Człowieka-Robaka, Igreka, Niny i Profesora Trauta. Szaleni Naukowcy to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/show-szalonych-naukowcow-2/

Show Szalonych Naukowców

Teatr Kameralny | Opowieści z Narnii

Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaprasza na spektakl „Opowieści z Narnii” według kultowej powieści C.S. Lewisa w adaptacji Radosława Paczochy. Widzowie, wspólnie z czworgiem rodzeństwa, przeniosą się…

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-opowiesci-z-narnii/

Teatr Kameralny | Opowieści z Narnii

Teatr Kameralny | WAG – żona i dziewczyna piłkarza

Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaprasza na kameralny komediodramat WAG – żona i dziewczyna piłkarza. Życie futbolowych gwiazd to wspaniałe emocje, potężny stres i jeszcze bardziej potężne zarobki. Oraz kobiety, które na Wyspach doczekały się zbiorczego określenia „WAGs” – żony i dziewczyny piłkarzy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-wag-zona-i-dziewczyna-pilkarza/

Teatr Kameralny | WAG - żona i dziewczyna piłkarza

Muzeum Okręgowe | Bydgoskie nekropolie

Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na wykład plenerowy dr Moniki Opioły-Cegiełki (UKW) – Śladem mogił zasłużonych bydgoszczan Wykład plenerowy dr Moniki Opioły-Cegiełki (UKW).

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-bydgoskie-nekropolie/

Muzeum Okręgowe | Bydgoskie nekropolie

Muzeum Okręgowe | Etnoskarby

Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie, w czasie którego zaprezentowane zostaną najcenniejsze oraz najciekawsze muzealia z kolekcji Pracowni Etnografii. Opowieść dotyczyć będzie „skarbów”, którymi są nie tylko dzieła sztuki ludowej, tkaniny pokryte misternymi haftami czy ręcznie wykonane przedmioty codziennego użytku, ale również twórcy,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-etnoskarby/

Muzeum Okręgowe | Etnoskarby

Galeria Wspólna | Migracja lasu | Patryka Chenc

Galeria Wspólna zaprasza na wernisaż wystawy Migracja lasu. Wystawa prezentuje elementy lokalnego lasu, które w wyniku postępujących zmian znikają ze znanego nam krajobrazu. Niezmienność lasów i gatunków go tworzących pod wypływem globalnego ocieplenia ulega zmianie. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/galeria-wspolna-migracja-lasu-patryka-chenc/

Galeria Wspólna | Migracja lasu

KPCK | WODYŃSKI – POST ANTROPO SZTUKA

Zapraszamy do obejrzenia filmów oraz do udziału w wydarzeniu podczas, którego wykonany zostanie specjalny performance przygotowany przez artystę wraz z grupą Czarny Karzeł, a tuż po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami produkcji. Obrazy oraz słowa klucze, które tu poruszają „chroboczące kłódki” oddzielające przestrzeń abnegacji od stałego wyścigu dwadzieścia cztery na siedem –

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kpck-wodynski-post-antropo-sztuka/

KPCK | WODYŃSKI – POST ANTROPO SZTUKA

Młyny Rothera | Slam filozoficzny

Zapraszamy na eksperymentalną wariację na temat slamu, czyli turnieju poetyckiego z udziałem publiczności! Od niemal roku w Młynach organizuje się różne wydarzenia związane z krzewieniem kultury.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-slam-filozoficzny/

Młyny Rothera | Slam filozoficzny

MÓZG | DEZERTER + VALERY MESS

Klub MÓZG zaprasza 4 listopada na koncert zespołów DEZERTER i VALERY MESS Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mozg-dezerter-valery-mess/

MÓZG | DEZERTER + VALERY MESS

MÓZG | MEDIUM w MÓZGU – wystawa kolaży surrealistycznych

Mariusze Figle i Mózg zapraszają na wystawę kolaży surrealistycznych – MEDIUM MEDIUM to seria kolaży wykonanych w całości z makulatury książkowej, wydanej przed rokiem 1990 i znalezionej w wyniku zbiegu okoliczności (książki, których fragmenty posłużyły za budulec kolaży były znajdywane na śmietnikach, w opuszczonych budynkach, na targowiskach, bookcrossingach, etc.). 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mozg-medium-w-mozgu-wystawa-kolazy-surrealistycznych/

MEDIUM w MÓZGU

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Wielcy Nieobecni

Otwarta Przestrzeń Światłownia, 3 listopada, zaprasza na koncert poświęcony gwiazdom polskiej sceny, których nie ma już wśród nas Usłyszymy utwory Anny Jantar, Andrzeja Zauchy, Ireny Jarockiej, Kasi Sobczyk, Łucji Prus, Czesława Niemena, Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego , Grażyny Światały i innych. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/otwarta-przestrzen-swiatlownia-wielcy-nieobecni/

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Wielcy Nieobecni

Focus Bydgoszcz | Psi Patrol

Zapraszamy Was na niezapomniane wydarzenie, które będzie prawdziwą uczta dla rodzin z dziećmi! W sobotę, 4 listopada, będziecie mieli okazję spędzić cudowny dzień z ekipą z Psiego Patrolu! Przewidujemy całą masę niesamowitych atrakcji! Zapytacie: “jakich?”: 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/focus-bydgoszcz-psi-patrol/

Focus Bydgoszcz | Psi Patrol

3-5|11|2023

Różne lokalizacje
Bydgoszcz