Weekend w Bydgoszczy | 26-28 stycznia


Bydgoszcz w ten weekend gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na nas od 26 do 28 stycznia. Koncerty, teatr, filharmonia, opera, kino, kabaret, wystawy, muzeum, warsztaty, spotkania oraz wydarzenia sportowe – to wszystko i jeszcze więcej!

Zajrzyjcie, co się dzieje w Bydgoszczy! Prawdziwa dawka rozrywki czeka na Was! Przygotowałyśmy dla Was przewodnik po wszystkich wydarzeniach, które warto zobaczyć.

Bydgoszcz łączy siły z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – 32 Finał na Starym Rynku

28 stycznia na bydgoskim Starym Rynku rozbrzmi muzyka 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Tegoroczna zbiórka środków ma na celu zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc u dzieci i dorosłych na oddziałach pulmonologicznych.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/aktualnosci/bydgoszcz-laczy-sily-z-wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-32-final-na-starym-rynku/

Bydgoszcz łączy siły z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - 32 Finał na Starym Rynku

4. Serduszkowy trening z RUN BYDGOSZCZ dla WOŚP

Już po raz czwarty serdecznie zapraszamy Was na trening biegowy z RUN BYDGOSZCZ dla WOŚP. Jak zawsze: bez wyników, na wesoło. Tym razem, w niedzielę 28.01.2024 o godzinie 9:30. Przyjdź, pobiegnij, wesprzyj swoim datkiem razem z grupą biegową RUN BYDGOSZCZ akcję WOŚP. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/4-serduszkowy-trening-z-run-bydgoszcz-dla-wosp/

4. Serduszkowy trening z RUN BYDGOSZCZ dla WOŚP

VI RETRO KARAWANA WOŚP

Siema! Już po raz 6 wyruszamy naszymi klasycznymi pojazdami żeby grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Jak w poprzednich latach wyruszymy z parkingu przy Pesie (od strony ul. Pileckiego) by udać się kolorową i radosną karawaną do naszych przyjaciół, z którymi stworzymy małe lokalne finały wielkiej orkiestry i wspólnie będziemy wspierać tej jakże szczytny

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/vi-retro-karawana-wosp/

VI RETRO KARAWANA WOŚP

„Wiosłuj dla WOŚP” razem z CH Rondo

W CH Rondo płyniemy z nurtem… pomagania! Dlatego już 28 stycznia, w niedzielę handlową, w godz. 10.00-18.00 zapraszamy Was do udziału w „Wiosłowaniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”! Tak jest, w ostatnią niedzielę stycznia, mieszkańcy różnych miast Polski po raz kolejny zmierzą się ze sobą na ergometrach wioślarskich, próbując pobić poprzednio ustanowione rekordy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/wiosluj-dla-wosp-razem-z-ch-rondo/

„Wiosłuj dla WOŚP” razem z CH Rondo

Filharmonia Pomorska | Z batutą i humorem

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na koncert Z batutą i humorem, który poprowadzi uwielbiany przez bydgoską publiczność dyrygent – Maciej Niesiołowski Lekki, musicalowo-operetkowy repertuar, dawka dobrego humoru, wspaniałe głosy solistów i uwielbiany przez bydgoską publiczność dyrygent – Maciej Niesiołowski, to propozycja Filharmonii Pomorskiej na spędzenie miłego wieczoru w karnawałowym czasie.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-z-batuta-i-humorem/

Filharmonia Pomorska | Z batutą i humorem

Karnawałowa Gala Operetkowo-Musicalowa ,,Karnawał w Wiedniu”

Zapraszamy Państwa na niezapomnianą podróż muzyczną. Poznamy najpiękniejsze miłosne arie operetkowe i cudowne utwory musicalowe. Na scenie wystąpią artyści biorący udział w największych polskich i światowych projektach. Reprezentują najwyższy poziom i kunszt. Bawią i wzruszają publiczność opowiadając historie pisane muzyką.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/karnawalowa-gala-operetkowo-musicalowa-karnawal-w-wiedniu/

Karnawałowa Gala Operetkowo-Musicalowa ,,Karnawał w Wiedniu"

Teatr Polski | Hamlet

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza premierę “Hamleta” w reż. Cezarego Tomaszewskiego. Spektakl „Hamlet” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego to opowieść o przemocy decydowania oraz poszukiwaniu przestrzeni wolności na obrzeżach możliwości i wyborów. To spektakl o konstruowaniu mitów i możliwości utopii w rzeczywistości, której ramy wyznacza język oparty na opozycjach — my i oni, tak lub nie, za czy przeciw. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-hamlet/

Teatr Polski | Hamlet

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka w Bydgoszczy

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka w Bydgoszczy. Koncert Mirosława Szołtyska oraz zespołu MarsaAlam w Bydgoszczy Artyści, których Państwu przedstawiamy posiadają bogaty repertuar muzyczny, który trafia bezpośrednio do odbiorców i to w każdym wieku.Ich utwory usłyszeć można w różnych rozgłośniach radiowych, ponadto współpracują z wieloma ośrodkami telewizyjnymi w całym kraju,

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/koncert-z-okazji-dnia-babci-i-dziadka-w-bydgoszczy/

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka w Bydgoszczy

Opera Nova | Alicja w Krainie Czarów 

Zapraszamy na balet „Alicja w Krainie Czarów”! Niezwykle dynamiczne, wesołe, oddające nonsensowny humor literackiego pierwowzoru- książki Lewisa Carrolla – i zachwycające oko i ucho przedstawienie Alicji, Królowej Kier, szalonego Kapelusznika i innych niesamowitych postaci nie trzeba przedstawiać.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-alicja-w-krainie-czarow/

Opera Nova | Alicja w Krainie Czarów 

Teatr Kameralny w Bydgoszczy | Matylda

„Matylda” to musicalowy hit dla widzów w każdym wieku, przeniesiony do Bydgoszczy prosto ze scen West Endu i Broadway’u.  6-letnia dziewczynka posiada genialny umysł, wielkie serce i… kompletnie niepasującą do niej rodzinę. Jej tata jest nieuczciwym sprzedawcą samochodów, mamę interesują tylko pieniądze i święty spokój, a brat stanowczo nie grzeszy inteligencją.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-w-bydgoszczy-matylda/

Teatr Kameralny w Bydgoszczy | Matylda

HELIOS | FILMOWE PORANKI: 44 Koty, cz. 4

Już w najbliższa niedzielę 28 stycznia wyjątkowy Filmowy Poranek z minibalem karnawałowym w Kinie Helios – Uwaga! tym razem zapraszamy was wcześniej: od godziny 9:45. Przygotowaliśmy dla was: bal przebierańców 💃, konkursy z nagrodami 🎁🎁, dmuchany zamek 🏰 zabawy i animacje🎢🎳. Zapraszamy wszystkie dzieci w przebraniach🤴👸👑 dla każdego uczestnika niespodzianka!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/helios-filmowe-poranki-44-koty-cz-4/

HELIOS | FILMOWE PORANKI: 44 Koty, cz. 4

Gramy, bo lubimy! Współ.gra dla WOŚP

Łączymy siły ze wspaniałymi artystami, tancerzami i muzykami z Bydgoszczy i okolic w celu zebrania jak największych środków dla Fundacji WOŚP. Co roku wkładamy wszelkie pokłady energii, aby stworzyć dla was najweselsze pod słońcem i księżycem wydarzenie! W tym roku wcale nie jest inaczej! W tym roku wystąpią dla Was: 💛BLENDER IMPRO

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/gramy-bo-lubimy-wspol-gra-dla-wosp/

Współ.gra dla WOŚP

Tupot Poetycki #81 | SLAM

Przed nami styczeń z równie fajnie wypadającym oznaczeniem ∞1 Tupot Poetycki SLAM? to otwarta scena, turniej poetycki, na którym każdy może wystąpić, wystarczy zgłosić się na tupotpoetycki@gmail.com 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/tupot-poetycki-81-slam/

Tupot Poetycki #81 | SLAM

Muzeum Okręgowe | Twórcza Sobota – Motanki

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza dzieci i młodzież wraz z opiekunami na wyjątkowe warsztaty z cyklu TWÓRCZA SOBOTA! Tym razem skupiać się będą wokół słowiańskiej tradycji tworzenia lalek z gałganków. Czym są motanki i skąd wzięła się ich nazwa? Dlaczego są tak ważne w kulturze Słowian i jaką rolę pełniły?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-tworcza-sobota-motanki/

Muzeum Okręgowe | Twórcza Sobota – Motanki

Młyny Rothera | Daj się oczarować! – oprowadzanie kuratorskie z Konradem Kulczyńskim

Zapraszamy do odkrywania ekspozycji w towarzystwie samego twórcy. W piątek, 26 stycznia Konrad Kulczyński oczaruje opowieścią o świetle i projektach Wiesława Krysiaka. Ostatnie dni wystawy „Oczarowanie” w Młynach!Wystawa, której kuratorem jest Konrad Kulczyński, odnosi się do twórczości Wiesława Krysiaka, bydgoskiego artysty i projektanta szkła, który w swojej twórczości wykorzystywał efekty świetlne

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-daj-sie-oczarowac-oprowadzanie-kuratorskie-z-konradem-kulczynskim/

Młyny Rothera | Daj się oczarować

Muzeum Okręgowe | Michał Anioł – tytan sztuk

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na na Michał Anioł – tytan sztuk – wykład Alicji Jakubowskiej, kustoszki zbiorów malarstwa na Zamku Królewskim w Warszawie, z cyklu Malarstwo dawnych mistrzów. Jak opisać tego artystę, który działał w legendarnej epoce renesansu i który sam stał się jej ucieleśnieniem? Malarz, rzeźbiarz, architekt, poeta.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-michal-aniol-tytan-sztuk/

Muzeum Okręgowe | Michał Anioł – tytan sztuk

Zakład? | Od Afryki do Hong Kongu dzięki Kalistenice

Zakład? zaprasza na Podróże Małe i Duże – Jordan Ogorzelski – od Afryki do Hong Kongu dzięki Kalistenice. Informacja organizatora: Miałem w życiu takie szczęście i możliwość, że swojego czasu zwiedziłem kilka ciekawych i przede wszystkim zupełnie innych od siebie zakątków świata. Wszystko to natomiast dzięki Kalistenice.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zaklad-od-afryki-do-hong-kongu-dzieki-kalistenice/

Zakład? | Od Afryki do Hong Kongu

Młyny Rothera | Olo/Miko Duo – koncert Olo Walickiego i Mikołaja Trzaski

Zapraszamy na koncert w wykonaniu duetu Olo Walickiego i Mikołaja Trzaski! Muzyków gościmy w Młynach w związku z zakończeniem wystawy „Oczarowanie”, o której udźwiękowienie zadbał właśnie Olo Walicki. Podczas festiwalu mieliśmy również okazję poznać go jako prowadzącego warsztaty pt. Sound design – jak zaprojektować atmosferę lub środowisko dźwiękowe.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/mlyny-rothera-olo-miko-duo-koncert-olo-walickiego-i-mikolaja-trzaski/

Młyny Rothera | Olo/Miko Duo - koncert Olo Walickiego i Mikołaja Trzaski

Music Cafe Szpulka | Emilia Pawłowska akustycznie

Music Cafe Szpulka zaprasza na koncert Emilia Pawłowska – akustycznie. Podczas koncertu artystka zaprezentuje wybrane utwory z albumu „Czas nas uczy pogody” oraz z autorskiego albumu „Niebo nad jeziorem”. Emilia Pawłowska — śpiewa, komponuje, tworzy przestrzeń do rozmów o wrażliwości. W roku 2019 nagrała płytę „Czas nas uczy pogody” na której znalazły się autorskie interpretacje polskich

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/music-cafe-szpulka-emilia-pawlowska-akustycznie/

Music Cafe Szpulka | Emilia Pawłowska akustycznie

Zakład? | Izdeb

idę o Zakład, że przyjdziesz na mój koncert, to dość ryzykowne, ale chcę się z Toba założyć… izdeb – to deszczowe harmonie łączące w sobie akustyczny ambient i przytłaczający przester gitary.  Solowy akt, w którym niepokój łączy się z nadzieją, tworząc przestrzeń do szukania swojej prawdy.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zaklad-izdeb/

Zakład? | Izdeb

AKADEMIA MUZYCZNA | Musica Spiritus Movens – Studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy zaprasza na koncert Musica Spiritus Movens w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego AMFN w Bydgoszczy. Studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego: Mateusz Ziemlewski słowo W programie:Charles Gounod, Albert Lortzing, Wolfgang Amadeus Mozart. Nikołaj Rimski-Korsakow, Ludomir Różycki, Richard Strauss, Karol Szymanowski 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/akademia-muzyczna-musica-spiritus-movens-studenci-wydzialu-wokalno-aktorskiego/

Musica Spiritus Movens – Studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego

Southern rock live – Filip Jarosz i Jakub Ciemnoczołowski 

Filip Jarosz – bydgoszczanin. Od wielu lat zajmuje się muzyką. Pisze teksty i komponuje muzykę inspirowaną życiem, uczuciami i tym co nas otacza. Chciałby poprzez swoją twórczość pokazać siebie. Na co dzień prowadzi studio tatuażu. Jakub Ciemnoczołowski – trener koni, muzyk, gitarzysta. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/southern-rock-live-filip-jarosz-i-jakub-ciemnoczolowski/

Southern rock live - Filip Jarosz i Jakub Ciemnoczołowski

Focus Bydgoszcz | Trollowe spotkanie

W dniach 27 i 28 stycznia bohaterowie 3 części Trolli przybędą na niezapomniane wydarzenie specjalnie dla Was! Czekacie na spotkanie z Poppy, Mrukiem i ich sympatyczną ekipą? Odwiedźcie nasze centrum w ostatni weekend stycznia i weźcie udział w fantastycznej zabawie! Najmłodsi będą mogli spotkać tytułowych bohaterów, przejrzeć się w interaktywnym lustrze, nagrać filmik w fotobudce

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/focus-bydgoszcz-trollowe-spotkanie/

Focus Bydgoszcz | Trollowe spotkanie

PRZESILENIE ZIMOWE

Nominowany do Oscara®, Paul Giamatti w roli nielubianego nauczyciela, Paula. Paul jest postrzegany przez uczniów, nauczycieli oraz dyrektora szkoły jako osoba pompatyczna i irytująca. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia w 1970 roku i Paul, nie mając rodziny nigdzie nie wyjeżdża. Nauczyciel zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/przesilenie-zimowe/

PRZESILENIE ZIMOWE

Bydgoska Masa Krytyczna | Świętujemy 20-lecie BMK i wspieramy WOŚP

Styczniowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej nie będzie zwykłym spotkaniem. 26 stycznia świętuje 20-lecie BMK i wspomaga Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Informacja organizatora: 2004, 2005, 2006… 2024! Trudno w to uwierzyć, ale jesteśmy już z Wami dwie dekady. Przez ten czas przez Bydgoską Masę Krytyczną przewinęło się kilka tysięcy rowerzystów.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoska-masa-krytyczna-swietujemy-20-lecie-bmk-i-wspieramy-wosp/

Bydgoska Masa Krytyczna | Świętujemy 20-lecie BMK i wspieramy WOŚP

BYDGOSKA STREFA GIER BEZ PRĄDU 01/2024

Zapraszamy na spotkania Bydgoskiej Strefy Gier bez Prądu! Spotkania organizowane są regularnie raz w miesiącu! Od organizatora: W roku 2024 zmieniamy troszkę nasze wydarzenie! Postaramy się wraz z wydawnictwami, z którymi współpracujemy co miesiąc załatwić jakieś NÓWECZKI PREMIEROWE do ogrania 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bydgoska-strefa-gier-bez-pradu-01-2024/

BYDGOSKA STREFA GIER BEZ PRĄDU 01

ROCK & VINYL Kiermasz płyt winylowych i CD 01/2024

W sobotę 27.01.2024 w Focus Bydgoszcz Kiermasz płyt winylowych i CD  Zaprzyjaźnieni wystawcy z całej Polski przywiozą skrzynki wypchane najlepszymi winylami i CD. Zapraszamy tych wszystkich, którzy są zaprawieni w boju kolekcjonerskim oraz osoby raczkujące w temacie winyli i CD. Chętnie porozmawiamy o muzyce, doradzimy, spędzimy wspólnie czas

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/rock-vinyl-kiermasz-plyt-winylowych-i-cd-01-2024/

ROCK & VINYL Kiermasz płyt winylowych

26-28|01|2024

Różne lokalizacje
Bydgoszcz