Weekend w Bydgoszczy | 24-26 maja 2024

Bydgoszcz świętuje Dzień Matki! Nie przegapcie wyjątkowych wydarzeń w ten weekend. Czekają na Was koncerty, spektakle, wystawy i wiele innych atrakcji! Zajrzyjcie do naszego przewodnika i zaplanujcie niezapomniane chwile z mamą!

Bądźcie na bieżąco i śledźcie nasze propozycje! Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić! Oto nasze propozycje.


III Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”

Zapraszamy wszystkie rodziny na niezapomnianą przygodę literacką! 24-26 maja w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy odbędzie się XIII edycja Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”, który na stałe wpisał się w plan wydarzeń kulturalnych Bydgoszczy w tym roku odbędzie się po raz trzynasty.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/xiii-festiwal-ksiazki-obrazkowej-dla-dzieci-literobrazki/

XIII Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”

Festiwal Nowe Spojrzenie 2024

Zapraszamy Was 24-26 maja 2024 na XI edycję Festiwalu Nowe Spojrzenie! Jak co roku, będzie to święto radości, młodości, muzyki, ale i nie tylko… Tym razem poszerzyszliśmy program całego Festiwalu Nowe Spojrzenie 2024. Zamiast jednego dnia, przygotowaliśmy dla Was TRZY DNI pełne inspiracji i wrażeń. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/festiwal-nowe-spojrzenie-2024/

Festiwal Nowe Spojrzenie 2024

Filharmonia Pomorska | Koncert z okazji Dnia Matki

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na koncert dedykowany wszystkim Mamom. Podczas wieczoru zabrzmią najpiękniejsze przeboje z musicali i operetek, które na stałe zapisały się w historii muzyki i serc naszych słuchaczy. Pozwólmy sobie na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i zatracić się w magicznej atmosferze poruszających melodii, m.in. Usta milczą, dusza śpiewa, Wielka sława to żart, Be Italian. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-koncert-z-okazji-dnia-matki/

Filharmonia Pomorska | Koncert z okazji Dnia Matki

Paweł Domagała – stand-up “Zresztą nieważne”

Paweł postanowił zrobić sobie prezent na 40. urodziny i zadebiutować z własnym programem stand-upowym! To będzie jazda bez trzymanki, pełna radykalnych żartów i bezpośredniego kontaktu z publicznością. Po latach namawiania ze strony przyjaciół i fanów Paweł Domagała wychodzi ze swojej strefy komfortu, by zabrać widzów w śmiałą podróż przez świat jego dowcipów i spostrzeżeń.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/pawel-domagala-stand-up-zreszta-niewazne-2/

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

TEATR POLSKI | Nie ogarniam czyli o demonach

Teatr Polski w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na premierę spektaklu Nie ogarniam czyli o demonach Bezustannie analizujemy nasze życie, sytuacje, komplikacje, osobowości poprzez różne stadia od „nieogarniania” do „ogarniania” i poprzez to, jak na nie reagujemy, jak sobie z tym radzimy, jak radzimy sobie ze sobą. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-polski-nie-ogarniam-czyli-o-demonach/

TEATR POLSKI | Nie ogarniam czyli o demonach

Opera Nova | FALSTAFF

Opera Nova zaprasza komedię liryczną w trzech aktach i sześciu obrazach – „Falstaff” Giuseppe Verdiego. Hołdem złożonym Szekspirowi i Verdiemu była opera Falstaff wyreżyserowana  przez Macieja Prusa w 2017 roku w Operze Nova. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-falstaff/


Filharmonia Pomorska | Tosca. Opera w przekroju

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza 24 maja na koncert Tosca. Opera w przekroju Premiera opery Tosca Giacoma Pucciniego odbyła się 14 stycznia 1900 roku w Teatro Constanzi w Rzymie i choć początkowo nie została przyjęta z entuzjazmem przez krytyków i publiczność, dziś uznaje się ją za jedną z najpopularniejszych oper świata. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/opera-nova-falstaff/

Filharmonia Pomorska | Tosca. Opera w przekroju

Teatr Kameralny w Bydgoszczy | Drapando, czyli Atak Zamszałego Starucha

Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaprasza na spektakl „Drapando, czyli Atak Zamszałego Starucha”. Dzieciństwo powinno być czasem beztroski, miłości i poznawania świata. Jednak co zrobić, gdy w to dzieciństwo wkrada się paskudna choroba, która każdego dnia tę beztroskę psuje? Jak ocalić szczęśliwe dzieciństwo?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/teatr-kameralny-w-bydgoszczy-drapando-czyli-atak-zamszalego-starucha/


Filharmonia Pomorska | Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy po raz kolejny serdecznie zaprasza na cykl koncertów plenerowych, które odbędą się w Dzielnicy Muzycznej, nazywanej niegdyś przez Andrzeja Szwalbego – Wiolinowem. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/filharmonia-pomorska-muzyczne-lezakowanie-w-wiolinowie-2/

Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie

Anna&Anna koncert fabularyzowany

Znane i lubiane, a zarazem nowocześnie zaaranżowane i ciekawie zaśpiewane piosenki największych osobowości polskiej estrady, czyli Anny GERMAN i Anny JANTAR, tworzą niesamowity spektakl muzyczny “Anna i Anna”. Warto podkreślić oryginalną formę sceniczną tego wydarzenia nazwaną przez realizatorów “koncertem fabularyzowanym”

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/annaanna-koncert-fabularyzowany/


Wiedeński Wieczór – Orkiestra symfoniczna “Le Figaro” z okazji Dnia Matki

Zapraszamy Państwa w niezapomnianą podróż muzyczną z okazji Dnia Matki! To właśnie najważniejszej osobie w naszym życiu dedykujemy ten wiedeński koncert. Poznamy najpiękniejsze miłosne arie operetkowe i cudowne utwory musicalowe. Na scenie wystąpią artyści biorący udział w największych polskich i światowych projektach. Reprezentujący najwyższy poziom i kunszt.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/wiedenski-wieczor-orkiestra-symfoniczna-le-figaro-z-okazji-dnia-matki/


XXIV Wiosna na Wyżynach

XXIV Wiosna na Wyżynach zbliża się wielkimi krokami, a w trakcie: szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, stoiska gastronomiczne Występy artystyczne z koncertem polskiej gwiazdy reggae – zespołu DUBSKA oraz nie lada gratka dla fanów twórczości Tiny Turner – występ grupy TRIBUTE TO TINA TURNER

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/xxiv-wiosna-na-wyzynach/

XXIV Wiosna na Wyżynach

Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim

W Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim odbędzie się druga edycja pikniku rodzinnego. Zapraszamy 26 maja na dzień pełen aktywności, rowerowych wyzwań, ekologicznych przygód. „Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim” to propozycja dla wszystkich mieszkańców – zarówno tych dużych, jak i małych.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/ekoaktywnie-w-parku-nad-starym-kanalem-bydgoskim/

Ekoaktywnie w Parku

KINO HELIOS | HAUSER Live in Budapest

HAUSER ponownie na wielkim ekranie TYLKO W KINACH HELIOS! Zobacz niezwykły koncert „Rebel With a Cello” w Kinie Helios! 🎶 Spraw by tegoroczny Dzień Matki był jeszcze bardziej wyjątkowy! 🥰🥰🥰 UWAGA!!! Mamy dla Państwa 1 pojedyncze zaproszenie na koncert HAUSER Live in Budapest 26.05.2024 r.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/kino-helios-hauser-live-in-budapest/

KINO HELIOS | HAUSER Live in Budapest

MUZYCZNA MAJÓWKA | Tworek Tango Trio

26 maja (niedziela) na Skwerze Krzysztofa Komedy przy Fontannie Multimedialnej w Bydgoszczy odbędzie się koncert z cyklu MUZYCZNA MAJÓWKA. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzyczna-majowka-tworek-tango-trio/

MUZYCZNA MAJÓWKA | Tworek Tango Trio

ELJAZZ | FREE BLUES BAND

Klub ELJAZZ zaprasza na koncert grupy FREE BLUES BAND grającej już ponad 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n’bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 r. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/eljazz-free-blues-band/

ELJAZZ | FREE BLUES BAND

Pałace Ostromecko | Bałkański koncert gordonowski

Zapraszamy na arcyciekawy koncert muzyki bałkańskiej. Pojawi się różnorodne instrumentarium: od trąbki, waltorni po tubę oraz nadające smaku – rozliczne perkusjonalia. Nie zabraknie także głosów żeńskich i męskich, które w swych wokalizach czerpać będą z ludowości m.in. romskiej, a także bogactwa całego półwyspu bałkańskiego.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/palace-ostromecko-koncert-gordonowski-muzyki-wspolczesnej-michala-dobrzynskiego/

Bałkański koncert gordonowski

„Szemrane treści ulicznych pieśni” – zespół Uliczniaki

„Szemrane treści ulicznych pieśni” to projekt muzyczny Mateusza Grzębskiego i Kamila Szafrańskiego, dwóch bydgoskich artystów, zakochanych w przedwojennej muzyce ulicznej. Szemrane piosenki to piosenki z przedwojennych ulic (niekoniecznie tych dobrej sławy), Warszawy, Lwowa i Odessy, opowiadające historie podejrzanych typów, bandytów i chuliganów, prostytutek czy innych niezbyt przyjaznych osobników.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/szemrane-tresci-ulicznych-piesni-zespol-uliczniaki/


Toniebajka | Zatoka białych niedźwiedzi

Niezależny, toruński duet Łubin ogłasza swój debiutancki album „Zatoka białych niedźwiedzi”. To 7 ambientowych utworów, które zabierają słuchaczy na Spitsbergen – wyspę mrozu i tajemnic. Nowatorski projekt Rafała Kołackiego i Grzegorza Kaźmierskiego tworzą brzmienia elektroniki i gitary oraz elementy field recordingu. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/toniebajka-zatoka-bialych-niedzwiedzi/

Toniebajka | Zatoka białych niedźwiedzi

Botanic | Open Mic Collabo Night

25 maja w klubie Botanic Bydgoszcz, kolejna edycja słynnego bydgoskiego wydarzenia rapowo hip-hop’owego – „Open Mic Collabo Night” OMCN jest przeglądem lokalnych podziemnych artystów ze sznytem prawdziwego underground’u.Koncerty, potyczki freestyle i wiele więcej..

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/botanic-open-mic-collabo-night/

Botanic | Open Mic Collabo Night

ELJAZZ | BB Jazz Orkiestra

Klub ELJAZZ zaprasza na koncert BB Jazz Orkiestra. To zespół działający od 2020 roku w Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach. W jego skład wchodzą zarówno mieszkańcy gminy, jak i osoby zamieszkałe poza jej obszarem. Zespół zrzesza pasjonatów muzyki, którzy hobbystycznie poświęcają swój czas na naukę gry na instrumentach oraz wspólne próby. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/eljazz-bb-jazz-orkiestra/

ELJAZZ | BB Jazz Orkiestra

Zakładka | Bookspresso z Ewą Szawul – Z wielką wrażliwością prosto z Krakowa

Zapraszamy serdecznie na wielkie wydarzenie w cyklu Bookspresso! Prosto z Krakowa, z pokładami niezwykłej wrażliwości w swojej prozie, przyjedzie do nas Ewa Szawul, autorka przepięknej książki “Przeciwciało” (wyd. Nisza, 2023), dotykającej problemu anoreksji oraz relacji matki i córki. Porozmawiamy również o poprzedniej książce Ewy Szawul, “Burza w mózgu” 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zakladka-bookspresso-z-ewa-szawul-z-wielka-wrazliwoscia-prosto-z-krakowa/

Bookspresso z Ewą Szawul

Muzeum Okręgowe | prof. Krzysztof Pomian | Muzeum. Historia światowa

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Krzysztofem Pomianem i promocja książki „Muzeum. Historia światowa”, z cyklu Literatura w Muzeum. Trzytomowe dzieło Krzysztofa Pomiana „Muzeum. Historia światowa” jest pierwszym i jak dotąd jedynym przedsięwzięciem badawczym mającym na celu wszechstronne ujęcie fenomenu muzeum jako instytucji rozwijającej się na wszystkich kontynentach

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-prof-krzysztof-pomian-muzeum-historia-swiatowa/

Muzeum Okręgowe | prof. Krzysztof Pomian

Muzeum Okręgowe | Dzień farmaceuty

Zapraszamy na zajęcia integracyjne dla rodzin. Święto farmaceuty nierozerwalnie łączy się z historią naszej Apteki. Również w niej produkowano medykamenty mające uśmierzać ból pleców i stawów. Jak wyglądała jej produkcji dowiemy się na wystawie. Natomiast w Eksperymentatorium spróbujemy odtworzyć stają recepturę i stworzyć krem kojący

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-dzien-farmaceuty/

Muzeum Okręgowe | Dzień farmaceuty

Dzień Otwarty w Izbie Tradycji Kolejnictwa w Bydgoszczy

Dołącz do Dnia Otwartego w Izbie Tradycji Kolejnictwa w Bydgoszczy! Odkryj świat historii kolei w wiernie odwzorowanym dworcu z XIX wieku Czekają na Was: Przyjdź i odkryj tajemnice kolei razem z nami!

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/dzien-otwarty-w-izbie-tradycji-kolejnictwa-w-bydgoszczy/

Dzień Otwarty w Izbie Tradycji Kolejnictwa w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe | Średniowiecze – czyżby epoka światła?

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wykład Alicji Jakubowskiej, kustoszki zbiorów malarstwa na Zamku Królewskim w Warszawie, z cyklu Historia sztuki dla uważnych. Początek średniowiecza jest jednoznaczny z rozpadem świata starożytnego. W wiekach średnich rozprzestrzeniało się i umacniało chrześcijaństwo, a wizje człowieka i świata opierała się na Piśmie Świętym, które wyznaczało perspektywę rozwoju życia i kultury. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/muzeum-okregowe-sredniowiecze-czyzby-epoka-swiatla/

Muzeum Okręgowe | Średniowiecze

Furiosa: Saga Mad Max

Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek. Wpada w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus. Po przebyciu Pustkowi porywacze docierają do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. Dwóch tyranów zaczyna walkę o władzę, Furiosa zaś musi przetrwać wiele prób, jednocześnie gromadząc środki, które pozwolą jej wrócić do domu. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/furiosa-saga-mad-max/

Furiosa: Saga Mad Max

Tupot Poetycki #85 | SLAM

Już po raz piąty Bydgoszcz rozbrzmiewa słowem mówionym, a w powietrzu unosi się elektryzująca mieszanka emocji. Slam poetycki, niczym magnes, przyciąga tłumy spragnionych autentyczności i artystycznego wyrazu. kolejny sezon to także kolejne eliminacje do zbliżających się wielkimi krokami ogólnopolskich mistrzostw SLAMU POETYCKIEGO.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/tupot-poetycki-85-slam/

Tupot Poetycki #85 | SLAM

TRIBUTE TO RAMMSTEIN by FEUERWASSER

Koncert FEUERWASSER to tzw. MUST BE dla fanów Rammstein i ciężkiej muzy. \m/ Tribute to RAMMSTEIN \m/ Koncert FEUERWASSER to prawdziwa gratka dla fanów zespołu Rammstein i ciężkiej muzy. Muzycy Feuerwasser się “w tańcu nie pier…..” i “jeńców nie biorą”Tak w skrócie można podsumować to czego się można spodziewać na koncercie.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/tribute-to-rammstein-by-feuerwasser/


Piosenki żeglarskie w ciemności – koncert Marcina Białczyka

W absolutnych ciemnościach każdy z widzów będzie wprowadzany na salę koncertową przez… niewidomego szefa Światłowni. W absolutnych ciemnościach posłuchacie utworów szanty (Marcin Białczyk).

Zobacz więcej:
\https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/piosenki-zeglarskie-w-ciemnosci-koncert-marcina-bialczyka/


Myślęcinek | Piknik Dobrych Psów i Ludzi 2024

Zapraszamy na piknik organizowany przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy, (przy wsparciu OTOZ Animals, O. Kujawsko Pomorski) dla właścicieli psów adoptowanych z bydgoskiego Schroniska (lub innych schronisk w kraju) oraz dla piesków, które jeszcze CZEKAJĄ NA NOWY DOM I KOCHAJĄCEGO WŁAŚCICIELA W SCHRONISKU. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/myslecinek-piknik-dobrych-psow-i-ludzi-2024/

Piknik Dobrych Psów i Ludzi 2024

Focus | Smerfy w Focusie

Magiczna kraina Smerfów zawita już 24-25 maja do Focusa! Centrum opanują mali niebiescy bohaterowie, którzy przygotowali moc atrakcji dla całych rodzin. Przygotuj się na niezapomnianą podróż przez świat Smerfów, gdzie każdy krok to nowa przygoda i pełne radości doświadczenie. Zapraszamy do udziału w wyjątkowych atrakcjach dla całej rodziny. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/focus-bydgoszcz-smerfy-w-focusie/

Focus Bydgoszcz | Smerfy w Focusie

Zielone Arkady | U nas na Dzień Mamy badają się Mamy

Zadbaj o swoje zdrowie! Weź udział w akcji profilaktycznej w Zielonych Arkadach – wykonaj badania, skonsultuj się ze specjalistami i sprawdź swoją wiedzę z zakresu przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym. W programie: 25 maja w godz. 9.00–21.00 bezpłatne badania mammograficzne 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/zielone-arkady-u-nas-na-dzien-mamy-badaja-sie-mamy/

Zielone Arkady | U nas na Dzień Mamy

Galeria Pomorska | Babi Targ i Mami Babi Targ 

Dołącz do nas w sobotę, 25 maja na kolejnej edycji Babi Targ i Mami Babi Targ! To wydarzenie dla miłośników mody, które po raz ósmy odwiedza Bydgoszcz, a po raz pierwszy gości w Galerii Pomorskiej! Czy wiesz, że wiosna to idealny czas na odświeżenie garderoby? Przyjdź do Galerii Pomorskiej i znajdź nowe życie dla swoich 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/galeria-pomorska-babi-targ-i-mami-babi-targ/

Galeria Pomorska | Babi Targ

Music Cafe Szpulka | Giełda Winyli i Płyt CD

Giełda muzyczna to świetna okazja do zdobycia poszukiwanej płyty lub kasety wśród kilku tysięcy nośników! Kochasz muzykę? Szukasz niepowtarzalnych i nietuzinkowych wydań do swojej kolekcji? A może chcesz zacząć przygodę z winylami oraz płytami CD?

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/music-cafe-szpulka-gielda-winyli-i-plyt-cd/

Music Cafe Szpulka | Giełda Winyli i Płyt CD

C.H.RONDO | Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

W najbliższą sobotę, 25 maja 2024 roku, CH Rondo wraz ze Studenckim Towarzystwem Diagnostów Laboratoryjnych CM UMK, zaprasza na Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. To święto dedykowane profesji, która odgrywa kluczową rolę w opiece zdrowotnej i profilaktyce, ale przede wszystkim to okazja do zadbania o własne zdrowie poprzez wykonanie bezpłatnych badań profilaktycznych

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/c-h-rondo-dzien-diagnosty-laboratoryjnego/

C.H.RONDO | Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Centrum Wspinaczkowe SPIDER | ŁAPIEMY ZA-CHWYTY 2024!

25 Maja 2024 na bydgoskim Spiderze odbędzie się kolejna edycja zawodów Bulderowych dla dzieci „ŁAPIEMY ZA-CHWYTY 2024!”. Zapraszamy dzieci z całego kraju na rywalizację w 5 kategoriach wiekowych, na jedyne takie wydarzenie! Do udziału w zawodach zapraszamy każde dziecko bez względu na reprezentowany poziom wspinaczkowy. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/centrum-wspinaczkowe-spider-lapiemy-za-chwyty-2024/

ŁAPIEMY ZA-CHWYTY 2024

BYLOT | Bydgoszcz średniowieczna i staropolska – spacer „Za dwie dyszki-bez zadyszki!”

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie w Bydgoszczy znajdował się zamek, który w 1409 roku odbijał z rąk Krzyżaków Władysław Jagiełło, to zapraszamy na spacer Za dwie dyszki-bez zadyszki!” Kazimierz Wielki nadając prawa miejskie Bydgoszczy w 1346 roku chciał stworzyć nie tylko silny ośrodek gospodarczy, który miał konkurować z pobliskim Toruniem

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bylot-bydgoszcz-sredniowieczna-i-staropolska-spacer-za-dwie-dyszki-bez-zadyszki/

BYLOT | Bydgoszcz średniowieczna

BYLOT | W poszukiwaniu bydgoskiej secesji w Śródmieściu – spacer „Za dwie dyszki-bez zadyszki!”

Podczas spaceru po Śródmieściu Bydgoszczy poznamy piękne przykłady secesji szczególnie w architekturze. Secesja czyli art nouveau to krótki, ale niezwykle interesujący nurt w sztuce i architekturze przełomu XIX i XX w. Zaczęto wtedy poszukiwań nad nową formą wyrazu, nie odnoszącą się do historycznych, klasycznych i znanych już stylów.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bylot-w-poszukiwaniu-bydgoskiej-secesji-w-srodmiesciu-spacer-za-dwie-dyszki-bez-zadyszki/

BYLOT | W poszukiwaniu bydgoskiej secesji

BYLOT | Od bydgoskiego rzemiosła do przemysłu – spacer „Za dwie dyszki-bez zadyszki!”

Zapraszamy na spacer, który zacznie się przy ul. Podwale, przy Hali Miejskiej, a zakończy się przy budynku dawnej Dyrekcji Kolei Wschodniopruskiej przy Moście Królowej Jadwigi. Znamy bydgoskie kamienice, kościoły, parki, ale co wiemy o rzemieślnikach i przemysłowcach, którzy budowali dobrobyt miasta?Zaczynali często od małych biznesów, a dzięki swej innowacyjności i przedsiębiorczości

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/bylot-od-bydgoskiego-rzemiosla-do-przemyslu-spacer-za-dwie-dyszki-bez-zadyszki/

BYLOT | Od bydgoskiego rzemiosła

Visit Bydgoszcz | Poznaj Stare Miasto 2024

Zapraszamy na spacery z przewodnikiem. Podczas spacerów poznacie bydgoskie atrakcje turystyczne, zabytki, historie ciekawych miejsc związanych z daną trasą. To doskonała okazja by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend oraz ciekawych anegdot. 

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/visit-bydgoszcz-poznaj-stare-miasto-2024/

Visit Bydgoszcz | Poznaj Stare Miasto 2024

Visit Bydgoszcz | Dookoła Śródmieścia 2024

Zapraszamy wszystkie osoby odwiedzające Bydgoszcz, a także mieszkańców miasta na letnie spacery z przewodnikiem. To doskonała okazja by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend oraz ciekawych anegdot.

Zobacz więcej:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/visit-bydgoszcz-dookola-srodmiescia-2024/

Visit Bydgoszcz | Dookoła Śródmieścia 2024

24-26|05|2024

Różne lokalizacje
Bydgoszcz