VII Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek Pozytywka | Wydarzenia plenerowe

Dzisiaj, 24 sierpnia, rozpoczyna się VII Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek „Pozytywka”. Wydarzenie będzie trwać przez cały długi weekend, aż do niedzieli, oferując nam cztery dni niezwykłych przeżyć w świecie, gdzie wszelkie marzenia stają się rzeczywistością. Jakie atrakcje będą na nas czekać podczas tej magicznej podróży?

Magiczna instalacja na Batorego

W czwartek na ulicy Batorego nad głowami przechodniów zawiśnie pełna Magii i Słodyczy instalacja artystyczna autorstwa Zofii Grzybowskiej. Warto wybrać się tam na spacer i z miejsca poczuć klimat niezwykłości, który towarzyszył będzie nam przez kolejne dni!

A sztuka uliczna i nowy cyrk zawładną miejską przestrzenią już w piątek po południu. O 17:00 spotykamy się na rynku, a czekał będzie na nas hiszpański Artysta Mr Copini ze swoim spektaklem ‘Herock’. To prawdziwe street show wysokiej klasy, a w nim oczywiście pełno cyrkowych sztuczek, gagów i interakcji z publiką. ‘Herock’ zdecydowanie wyróżnia się jednak na tle innych produkcji tego typu, dodatkowo serwując widzom porcję mocnej muzyki gitarowej. Spektakl dla wszystkich!

Pozytywka | Mr Copini 'The Herock’

Po 19 rozpocznie się kolejne show na Starym Rynku, a tym razem wystąpią Arctic Ensemble, czyli grupa młodych akrobatów z Finlandii, ze swoim show ‘Kickstart’. Akrobacje są nich chlebem powszednim, a do tego świetnie się rozumieją, co doskonale widać, kiedy wspólnie oddają się wyczynom na wysokości. Dynamiczna, zabawna fabuła, muzyka i popisy zapierające dech w piersiach gwarantują nam duże emocje, które wprowadzą nas w odpowiedni nastrój przed ostatnim tego dnia punktem programu.

O 21:00 będziemy mieli jedyną w swoim rodzaju okazję zobaczyć na własne oczy tzw. widowisko wertykalne. Aktor i cyrkowiec Luca Piallini (Włochy) pokaże pozytywkowej publiczności ‘WANTED’, w którym swoje role odgrywa na linach, swobodnie poruszając się na nich we wszystkie strony, w tym również w górę i w dół. Na ścianie Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej wyświetlona zostanie ogromna projekcja, która posłuży za tło, dodatkowo rozjaśniając to miejsce i tworząc wyjątkowy klimat, dzięki któremu ten wieczór będzie doprawdy niezapomniany!

Pozytywka | Widowisko wertykalne

A w sobotę i niedzielę tradycyjnie już spotykamy się w Miasteczku Festiwalowym Pozytywki w Parku Kochanowskiego. Jak co roku stanie w nim Zakątek cyrkowy ze swoimi atrakcjami, w tym zjeżdżalnią rolkową, oraz strefa partnerów, gdzie zapoznać będzie można się z ofertą, jaką na co dzień proponuje dzieciom Bydgoszcz. Tymczasem plenerowa scena w Miasteczku rozwija się wraz z kolejnymi edycjami,  tego lata zapraszając widzów na jeszcze więcej różnorodnych wydarzeń. Czego możemy się spodziewać? 

SOBOTA, 26 sierpnia

Już o 12:00 ¡Hola! Bydgoszcz!, czyli koncert hiszpańskiej sopranistki Alejandriny Vazquez, który będzie spotkaniem na styku kultury wysokiej i swobodnej zabawy. Towarzyszył jej będzie Zespół Kameralny Orkiestry Symfoników Bydgoskich, a wspólnie wykonają wywodzące się z Meksyku, dedykowane dzieciom utwory. Na najmłodszych czekają także animacje prowadzone przez Emilię Czekałę (ten punkt programu w całości po polsku). 

Pozytywka | Alejandrina Vazquez

Z kolei o 14:00 zobaczymy ‘H20oops‘ Teatru Tres de la Nada (Hiszpania). Żonglerka, klaunada, żart, taniec, iluzja oraz prawdziwa, głęboka opowieść to filary, na których rozpięli swoją opowieść. Trzej bohaterowie wybiorą się w podróż do wnętrza ziemi i z powrotem aby odnaleźć to, czego szukają. Spektakl dla wszystkich, którzy uwielbiają się śmiać.

O 16:00 zagra dla nas niezastąpiony Zielony Bus Band. Piękny wokal Basi Kamrowskiej w towarzystwie gitar, perkusji i wiolonczeli porwą nas do tańca, bo Swoboda to drugie imię tej wesołej kapeli!

Pozytywka | Arctic Ensamble – Kickstart

Tego wieczoru wrócimy jeszcze w okolice rynku, bo o 20:30, w Amfiteatrze przy Spichrzach Mr Copini (Hiszpania) zagra dla nas swoje drugie street show, czyli wyjątkowo kolorowy spektakl ‘Wallo World’. przypomni nam o roli, jaką kolory odgrywają w naszym życiu i o tym, jakie emocje w nas wywołują. To będzie radosne spotkanie z teatrem i cyrkiem i prawdziwa podróż przez magiczny świat fantazji. Uliczne widowisko z prawdziwego zdarzenia!

NIEDZIELA, 27 sierpnia

W niedzielę w samo południe będzie druga szansa, aby zobaczyć ‘Herock’. Oczywiście w Miasteczku Festiwalowym w Parku Kochanowskiego.

O 14:00 zagra dla nas Teatr MAŁE MI ze swoim spektaklem ‘Sokrates w piaskownicy’. To będzie radosne, rozśpiewane widowisko.. Lalkowi bohaterowie Sophia i Philo siedzą w piaskownicy i filozofują o Miłości, Złości, Odwadze i Strachu, Zabawie i Nudzie, Dzieciach i Dorosłych. Dla publiczności 2-102!

Ostatnią plenerową pozycją tej edycji będzie ‘Uśnijże mi uśnij’, czyli koncert ludowych kołysanek dla najnajów. Dzięki zespołowi Teatru Atofri ze sceny popłyną tradycyjne, staropolskie pieśni, w przeszłości kojące najmłodszych do snu. Pięknym głosom w tej muzycznej podróży po Lubelszczyźnie, Kurpi i Wielkopolsce wtórowały będą instrumenty takie jak akordeon, ksylofon czy kontrabas. 

Pełna lista wydarzeń:

https://taniowmiescie.pl/?s=pozytywka

Program, mapka:

https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/vii-magiczny-festiwal-swiata-basni-i-bajek-pozytywka/