VI Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek „Pozytywka” | Baśniowy mural przy ulicy Bulwary

Inspirowany baśniami i legendami mural powstał na ulicy Bulwary, tuż obok popularnego placu zabaw nad rzeką.

Zakończony w sobotnie popołudnie mural już spotkał się z ciepłym przyjęciem mieszkańców. Oglądać go można na ulicy Bulwary, tuż obok popularnego placu zabaw nad rzeką. Podziwiający go przechodnie nie szczędzą pochwał, zarówno dla pomysłodawców, jak i dla artystów.

Za wykonanie projektu odpowiadają Marek Woźniak i Tomasz Pobiedziński, którzy we współpracy z Fundacją Kultury Pozytywka stworzyli na murze niezwykłą formę 3D, dzięki której każdy, chociaż na chwilę, może przenieść się do świata dziecięcej fantazji.

Powstanie muralu to element programu VI Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek ‘Pozytywka’, który odbył się w Bydgoszczy w ostatni weekend. ‘Pozytywka’ na dobre rozgościła się w naszym mieście: tegoroczna edycja była szóstą i planowane są cztery kolejne. To wyjątkowe święto dzieci, podczas którego przez cztery dni do Bydgoszczy zjeżdżają światowej klasy twórcy sztuki dedykowanej najmłodszym odbiorcom. Spektakle teatralne, koncerty, performance’y, warsztaty i oczywiście Miasteczko Festiwalowe na stałe wpisały się już w sierpniowy krajobraz miasta, a mural przy bulwarach będzie dla mieszkańców miłym przypomnieniem, że magia Pozytywki powróci tutaj już kolejnego lata!

FOTOGRAFIE: DARIUSZ BAREYA