Teatr Polski w Bydgoszczy | Lato w teatrze

Teatr Polski w Bydgoszczy ogłasza nabór do półkolonii dla dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty „Rozmówki w ruchu/Розмовник на ходу”, realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze”, których celem jest pomoc w budowaniu relacji pomiędzy dziećmi ukraińskimi i polskimi oraz naukę języków poprzez sztukę.

Jak rozmawiać, gdy mówimy w różnych językach?
Jak komunikować się poprzez sztukę?
Jak prowadzić „rozmówki w ruchu”?

Podczas dwóch tygodni spotkań będziemy obcować z różnymi dziedzinami artystycznymi – plastyką, muzyką, tańcem i oczywiście – z teatrem.

Warsztaty będą okazją do wspólnego spotkania dla dzieci ukraińskich i polskich oraz naturalnego zagłębienia się w kulturę, a przede wszystkim w język sąsiadujących ze sobą krajów. Istotą projektu jest połączenie artystycznych działań z pogranicza teatru i sztuki z nauką języka.

Zajęcia nie będą jednak przypominać kursu językowego – mają zachęcić do poznawania języka i kultury przez sztukę i będą nastawione na wzajemną wymianę umiejętności językowych oraz zawiązywanie relacji. Uczestnicy warsztatów będą uczyć się komunikacji przez zabawę, tworząc połączenia pomiędzy tym, czego doświadczają, a słowami i wyrażeniami związanymi z doświadczeniami. Chcemy wspólnie przełamywać bariery językowe i eksplorować pozajęzykowe sposoby porozumiewania się.

Tworzone przez cały okres półkolonii materiały będą zbierane i posłużą do przygotowania tytułowych “Rozmówek w ruchu/Розмовник на ходу” – praktycznego słownika skierowanego od dzieci dla dzieci.

Półkolonie realizowane będą w dniach 18-31 lipca 2022 (zajęcia od poniedziałku do soboty, w godzinach 9:30 – 15:30).
Warsztaty prowadzić będą: Damian Kwiatkowski – warsztaty teatralne, Valentina Protsenko – warsztaty plastyczne, Krystian Łysoń – warsztaty ruchowe, Marcin Muszyński – warsztaty muzyczne.

Zapisy do 3 lipca poprzez formularz:
https://forms.gle/bsNR7gKarBCdmmkf6

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt jest realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły organizacyjne prześlemy w odpowiedzi na zgłoszenie.

W razie pytań prosimy o kontakt na adres: edukacja@teatrpolski.pl