Teatr Kameralny zaprasza we wrześniu

Wydarzenie miesiąca nr 1, Teatru Kameralnego w Bydgoszczy we wrześniu, będzie premiera filmu dokumentalnego “tu był i… Będzie teatr”.

10 września o godzinie 16:00 odbędzie się premiera filmu dokumentalnego “Tu był i… będzie teatr”. Projekt, który realizowaliśmy od maja tego roku, doczeka się wielkiego finału, czyli pierwszego publicznego pokazu filmu o historii budynku przy Grodzkiej. W zdjęciach uczestniczyli m.in. pracownicy Teatru, bydgoszczanie pamiętający dawny Teatr oraz Prezydent Miasta, Rafał Bruski. Przewodnikiem po miejscu i dziejach byli Dyrektor, Mariusz Napierała oraz Matylda Baj – jedna z aktorek wcielających się w tytułową rolę musicalu “Matylda”. To dla nas kamień węgielny w budowaniu tożsamości Kameralnego – dokumentujemy jego dziedzictwo, pokazujemy odrestaurowane wnętrza, a równocześnie wkraczamy w nowy rozdział działania Teatru. Bo “Tu był i… będzie teatr”, ale tu – przede wszystkim – JEST TEATR. Bilety na premierę można nabyć online.
Projekt dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego.

Tu był i... będzie teatr
Plakat: Radosław Drygas

PIERWSZA PREMIERA NOWEGO SEZONU “OPOWIEŚCI Z NARNII”

 24 września o godzinie 16:00 odbędzie się premiera pierwszego spektaklu w nowym sezonie 2022/2023 – “Opowieści z Narnii“.

Widzowie, wspólnie z czworgiem rodzeństwa, przeniosą się do niezwykłego świata ukrytego we wnętrzu starej szafy. To będzie niezapomniana przygoda pełna zwrotów akcji, fantastycznych stworzeń i wyjątkowych bohaterów.
Spektakl w reżyserii Gabriela Gietzky’ego to epicka opowieść o starciu sił dobra i zła. W samym centrum wydarzeń znajdą się Łucja, Zuzanna, Piotr i Edmund, którym niełatwo będzie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie, obserwując ich dojrzewanie, nauczą się razem z nimi, że każdy z nas dysponuje prawdziwymi magicznymi zdolnościami: odwagą, przyjaźnią i empatią.
„Opowieści z Narnii” to prawdziwe sceniczne widowisko, a przy tym mądry i wciągający spektakl. Bilety na to wydarzenie są już dostępne w sprzedaży online.

Opowieści z Narnii
Plakat: Joanna Rusinek

REPERTUAR WRZESIEŃ 2022

Oprócz wspomnianych wyżej wydarzeń we wrześniu zapraszamy na: Recital Szymona Jachimka “Z dala od tonacji”. Będzie to pierwsze wydarzenie nowego sezonu i zapraszamy na nie 4 września o godzinie 18:00. Widzowie mogą się spodziewać recitalu piosenki kabaretowej w szlachetnym znaczeniu tego słowa. Zatem: bez przebieranek i parodii radiowych hitów, za to z dobrym tekstem i muzyką, a przede wszystkim z szacunkiem dla inteligencji widza.

Recital Szymona Jachimka "Z dala od tonacji"

Kameralne zakamarki – spacer po Teatrze z edukatorem, w którym przekroczymy barierę, jaką jest scena. Codziennie od 27 do 30 września o godzinie 15:00. Wydarzenie odbywa się w ramach “Metropolii za pół ceny” i “Weekendu dla seniorów”. Z tej okazji obniżamy cenę o 50%! Bilety za 15 zł można zarezerwować pod numerem 887 467 102.

Kameralne zakamarki