Teatr Kameralny zaprasza w kwietniu

Teatr Kameralny zaprasza w kwietniu

W kwietniu Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaprosi na pierwszą w swoim repertuarze premierę skierowaną do dorosłego widza. Będzie to sztuka “WAG – żona i dziewczyna piłkarza”, kameralny komediodramat rozpisany na dwie kobiece role.

Czarna komedia Irlandki Gemmy Doorly opowiada o skomplikowanym życiu kobiet związanych z  piłkarzem angielskiej Premier League. Żona nakrywa swojego męża na romansie i zaprasza jego kochankę do luksusowej rezydencji. Chce ją przekonać, żeby zostawiła ich małżeństwo w spokoju. Jednak, niczym w dobrym piłkarskim meczu, żadna z kobiet nie wie, czego może spodziewać się po rywalce.

Zapraszamy 23 i 24 kwietnia, w oba dni na godzinę 18:30.

 

“NINA I PAUL” – PO RAZ PIERWSZY PRZY GRODZKIEJ
 

Od 9 do 13 kwietnia po raz pierwszy na dużej scenie Teatru Kameralnego w Bydgoszczy zagramy spektakl, który był  pierwszą premierą tego sezonu. Zapraszamy 9 i 10 kwietnia o 16:00, 12 i 13 kwietnia o 11:00.
Jedna opowieść. Dwie perspektywy. Sto pięć metrów. Milion uczuć. Kolizja galaktyk skutkuje ich połączeniem w jedno. Tak ewoluuje wszechświat. Zderzenie światów Niny i Paula tworzy nową rzeczywistość. Tak dojrzewa człowiek. Historia Niny i Paula jest historią każdej i każdego z nas. Chodźcie do teatru!

Teatr Kameralny zaprasza w kwietniu

 

REPERTUAR KWIECIEŃ 2022

Oprócz wspomnianych wyżej spektakli w kwietniu zapraszamy na:

  • “Te sprawy” – 31 marca i 1 kwietnia o 11:00, 2 i 3 kwietnia o 16:00. Świat dorosłych osacza i paraliżuje. Jak może sobie z nim poradzić zwyczajna nastolatka? Jak znaleźć słowa, które wyrażą wszystkie przeżywane emocje? Jak wyzwolić się spod presji cudzych oczekiwań tak, by móc sprostać własnym? Relację z tych zmagań przynoszą „Te sprawy” – muzyczny monodram o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie w ciągle zmieniającej się, trudnej do oswojenia rzeczywistości.
  • “Dziewczynka z herbacianych pól” – 21 i 22 kwietnia o 11:00, 23 i 24 kwietnia o 16:00. Egzotyczna opowieść sceniczna z uniwersalnym przesłaniem. Pokazuje, jak ważna jest troska o najbliższych. Daje nadzieję, że dobroć okazywana innym zwróci się w dwójnasób temu, kto jest gotów pomagać, nawet mimo własnych ograniczeń. Spektaklowi będą towarzyszyć warsztaty dla najmłodszych.

“Wyspa / Islander” – 29 kwietnia o 11:00, 30 kwietnia i 1 maja o 16:00. Czy wieloryby śpiewają? Czy mogą komunikować się z ludźmi? Ostatni mieszkańcy Kinnan muszą podjąć decyzję: zostać lub opuścić rodzinną wyspę. Czy znajdą porozumienie i uda im się przetrwać?  Baśniowa opowieść porusza współczesne tematy, jednocześnie zachowując intymność dzięki urzekającej szkockiej muzyce tworzonej na żywo przez aktorki.