Rajd Rowerowej Stolicy Polski

Zapraszamy 1 czerwca do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Organizatorem jest miasto Bydgoszcz. Pomoże to we wspólnym kręceniu kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz oraz będzie okazją do integracji rowerzystów i aktywnego spędzania czasu. Zapraszamy do zapisów!

Pierwszy taki rajd, inaugurujący RSP, rozpocznie się o północy z 31 maja na 1 czerwca. Kolejne wspólne przejazdy odbędą się:

  • 3 czerwca – Bydgoszcz – Łabiszyn start: godz. 10 ZAPISZ SIĘ TUTAJ!
  • 10 czerwca – Bydgoszcz – Solec Kujawski/Nowa Wieś Wielka (jeżeli prom będzie czynny przepłyniemy na druga stronę Wisły) start: 10
  • 17 czerwca – Bydgoszcz – Pruszcz start: 10
  • 24 czerwca – Bydgoszcz – Nakło start: 10
  • 30 czerwca – nocny rajd kończący RSP po mieście start: godz. 22

Na nocne rajdy nie obowiązują zapisy i są one bezpłatne. Na pozostałe należy się zapisać – koszt udziału wynosi 5 zł. Zapisy będą udostępniane na 7 dni przed rozpoczęciem każdego z przejazdów. Wszystkie rajdy startują spod bydgoskiego ratusza.

Przypomnijmy, że od 21 marca trwał czas treningów przed startem rywalizacji. Wszystkie wykręcone kilometry były także rejestrowane – tak jak będzie to się działo po 1 czerwca.

Liderem w kategorii Miasta jest Metropolia Bydgoszcz, która wykręciła aż 638954 km. Druga jest Zielona Góra – 348127 km, a trzecia Biała Podlaska – 243581 km

Metropolia Bydgoszcz przygotowała specjalne nagrody dla tych, którzy zdecydują się kręcić w czerwcu właśnie dla niej.

Dla wszystkich, którzy pokonają od 400 km do 800 km, będzie to bidon sportowy, od  801 km do  1200 km nagroda to zapięcie rowerowe, 1201 km lub więcej – specjalna żółta koszulka RSP marki SISU. Nagrody otrzymają także najbardziej rowerowe szkoły.

Podczas naszych cotygodniowych przejazdów po regionie będzie szansa zdobyć upominki od Aktywnej Bydgoszczy. Na każdym sobotnim rajdzie zostaną rozlosowane dwa zestawy nagród. Natomiast na finał, na koniec czerwca, jeden z aktywnych uczestników rajdów ma szansę wygrać specjalny voucher o wartości 500 złotych do sklepu sponsora RSP – CentrumRowerowe.pl