Jesienna rywalizacja rowerowa

Aktywne Miasta już po raz drugi zapraszają miłośników dwóch kółek do pedałowania także jesienią. We wtorek, 18 października rozpoczęła się Jesienna Rywalizacja Rowerowa, w której bierze udział ponad 1,3 tys. rowerzystek i rowerzystów.

W niedzielę, 23 października odbędzie się wspólny przejazd rowerowy do Myślęcinka.

Wszystkich miłośników rowerów, którym niestraszna jesienna słota, zapraszamy do udziału w specjalnej dwutygodniowej rywalizacji. W ten sposób postanowiliśmy zagrzać użytkowników aplikacji do rowerowej aktywności w towarzystwie jesiennej aury oraz uczcić zbliżające się Międzynarodowe Święto Roweru (24 października). To już druga edycja zabawy.

Organizatorzy tegorocznej edycji Jesiennej Rywalizacji Rowerowej nie mogli wymarzyć sobie lepszej pogodowej aury. Ciepłe, słoneczne dni zachęcają do wsiadania na rowery, nie tylko zapaleńców, ale także całe rodziny, które chętnie korzystały z tej formy rekreacji wiosną i latem. Obecnie okazji do pedałowania jest więcej. Właśnie ruszył konkurs Aktywnych Miast, w którym do zgarnięcia są atrakcyjne nagrody.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy wykonywać treningi lub przejażdżki rowerowe, które zostaną odnotowane w bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Ogólnopolski konkurs ma charakter otwarty i potrwa do 31 października. Dołączyć do zabawy można w każdej chwili zapisując się do niej w Rywalizacjach.

Aplikacja do pobrania TUTAJ. Obecnie w zabawie bierze udział ponad 1,3 tys. osób.

Nagrody

Pierwsze trójki w siedmiu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: 0-17, 18-24, 25-34, 35-44, 45-54, 55-64, 65+, wygrywają niebieskie koszulki rowerowe. Dla liderów i liderek każdej kategorii CentrumRowerowe.pl – sponsor rywalizacji przygotował specjalne 200 złotowe vouchery na zakupy w sklepie internetowym.

Spośród wszystkich uczestników zabawy rozlosujemy 10 upominków – najnowszych kubków z grafiką Ptaszka Staszka, którą poznaliśmy podczas czerwcowej rywalizacji rowerowej.

Rowerowa niedziela

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Święta Roweru zorganizowaliśmy wspólny przejazd rowerowy do Myślęcinka. Zapraszamy wszystkich mieszkańców w niedzielę, 23 października na 25-kilometrową wycieczkę. Na mecie czekać będzie ognisko, wystarczy zabrać ze sobą prowiant. Rajd wystartuje o godz. 10.00 spod ratusza. Zapisy TUTAJ. Udział w rajdzie jest bezpłatny.