Oponeo.pl zaprasza na drugą edycją ogólnopolskiej kampanii Kręci Nas Recykling

W tym roku już po raz drugi, we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, Oponeo.pl stawia sobie za cel zadbanie o czystość terenów zielonych. Oponeo planuje za każde 4 zebrane zużyte opony posadzić 1 nowe drzewo

Zebranie 31 ton odpadów i 11 487 sztuk zużytych opon, a także posadzone 2 872 drzewa to wymierne efekty pierwszej edycji proekologicznej kampanii Kręci Nas Recykling zainicjowanej przez Oponeo.pl.

Podobnie jak w ubiegłym roku, kampania rozpocznie się 21 marca i potrwa do 22 kwietnia. Daty te nie są przypadkowe – 21 marca to początek kalendarzowej wiosny, a 22 kwietnia to międzynarodowy Dzień Ziemi. Organizatorzy dodali do planu wydarzenia dwa nowe punkty, których realizacja będzie kolejną cegiełką, mającą realny wpływ na otaczające nas środowisko.

Edukacja i realne działania

Kampania będzie przebiegać dwutorowo. Jednym z głównych jej elementów jest przeprowadzenie na terenie całej Polski minimum pięćdziesięciu akcji sprzątania odpadów, w tym także zużytych opon. W akcje zaangażowane są również społeczności lokalne. Jednocześnie prowadzone będą działania informacyjne na temat prawidłowej utylizacji i recyklingu opon.

Wykaz ekologicznych akcji, również odbywających się w Bydgoszczy
znaleźć można na stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling.

Także klienci sklepu Oponeo.pl mogą zaangażować się w działania związane z kampanią Kręci Nas Recykling. Wszystkie osoby, które w trakcie trwania kampanii skorzystają z usługi dostawy z montażem w jednym z serwisów partnerskich oznaczonych na stronie logo kampanii, będą mogły za darmo zostawić w tym serwisie swoje zużyte opony. Zebrane w ten sposób opony trafią do odpowiedniej utylizacji, a dzięki nowemu partnerowi strategicznemu akcji, którym jest Grupa Recykl S.A. część zebranych opon zostanie przerobiona na granulat, a następnie dostarczona do producenta, który wykona z nich maty izolacyjne i sportowe.

 Sadzimy razem drzewa i pomagamy zwierzakom

Sprzątanie terenu nie jest jedynym celem kampanii „Kręci Nas Recykling”. Podobnie jak w roku poprzednim Oponeo planuje za każde 4 zebrane zużyte opony posadzić 1 nowe drzewo w miejscu wymagającym zalesienia, co przyczyni się do odbudowy lasów w Polsce – nasz cel na ten rok to 3000 drzew. Do łącznej liczby zebranych odpadów zostanie wliczone także to ogumienie, które trafi do odpowiednich warsztatów oznaczonych logiem kampanii w trakcie wymiany opon.

Tegoroczną nowością jest wprowadzenie do projektu elementu grywalizacji, który ma zachęcić lokalne społeczności do brania udziału w akcjach sprzątania terenów zielonych. 10 gmin, które w czasie swoich zbiórek uprzątną największą ilość odpadów, będzie mogło wybrać schroniska dla zwierząt, które Oponeo.pl wesprze finansowo.

#krecinasrecykling #zmieniamyotoczenienalepsze