Opera Nova | OPASANIE OPERY!

W środę, 21 września br. minie 66 lat od pierwszego przedstawienia Studia Operowego. To ono dało początek bydgoskiej scenie operowej.


Tego dnia o godz.17.00  Opera Nova pragnie zaprosić Melomanów, Sympatyków i Przechodzących ul. Focha do udziału w okolicznościowym happeninguOPASANIE OPERY!”, którego celem jest zwrócenie uwagi na 66. sezon operowy (2022/2023).

Przed wejściem głównym Artyści Baletu wykonają fragment choreografii Roberta Bondary z baletu „Alicja w Krainie Czarów”, którego spektakle odbywać się będą od piątku do niedzieli (23-25.09.).  Następnie tancerze zachęcać będą Widzów do wspólnego tańca.

Organizatorzy zapraszają w dalszej kolejności do utworzenia kręgu wokół gmachu Opery Nova: wielkiego, żywego łańcucha, w którym co 66. osoba może zdobyć operowe gadżety oraz voucher na spektakl z bieżącego repertuaru Opery Nova.

Wyłanianie szczęśliwych „66” odbywać się będzie począwszy od osoby nr 0 = Kapelusznika( jednego z tancerzy), który stanie wśród Widzów, w dowolnie wybranym miejscu. To od niego Marcowy Zając rozpocznie liczenie, podążając zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Nad prawidłowym odliczaniem czuwać będą pracownicy Działu Promocji i Obsługi Widzów Opery Nova.

Pracownicy Opery Nova nie mogą brać udziału w losowaniu. Osoby uczestniczące w happeningu informujemy, iż akcja będzie fotografowana.