Odkryj lokalne legendy z Teatrem Polskim w Bydgoszczy

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza mieszkańców do dalszego odkrywania i tworzenia lokalnych legend w ramach projektu „Rzeka legend”. Kolejne warsztaty już wkrótce!

Teatr Polski w Bydgoszczy kontynuuje projekt „Rzeka legend”, mający na celu odkrywanie i tworzenie współczesnych legend lokalnych. Po udanych warsztatach inauguracyjnych, zapraszamy mieszkańców do dalszego udziału w przedsięwzięciu.

Harmonogram kolejnych spotkań:

  • Muzeum Kanału Bydgoskiego: 10 i 17 lipca, godz. 15:30-17:30
  • Młodzieżowy Dom Kultury nr 2: 10 i 12 lipca, godz. 15:30-17:30
  • Hangar Kultury: 9, 11 i 16 lipca, godz. 17:00-19:00

Celem projektu jest wzmocnienie lokalnej tożsamości poprzez zaangażowanie mieszkańców w proces twórczy. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami związanymi z miastem, które posłużą jako inspiracja do tworzenia nowych narracji.

Najciekawsze legendy zostaną zaprezentowane przez aktorów Teatru Polskiego podczas letnich spotkań teatralnych, a następnie udokumentowane w formie e-booka i audiobooka, wzbogaconych o dodatkowe materiały.

Projekt „Rzeka legend” stanowi unikatową inicjatywę, łączącą dziedzictwo kulturowe z nowoczesnymi formami ekspresji artystycznej. Zachęcamy do aktywnego udziału w tworzeniu współczesnej mitologii Bydgoszczy.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: edukacja@teatrpolski.pl   

Regulamin uczestnictwa w warsztatach: https://bit.ly/3VZFnr9   

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku: https://bit.ly/3zka29w    

Zgoda na udział dziecka: https://bit.ly/3xyUu16  

Partner projektu: BYLOT – Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna

Zadanie – Rzeka Legend – zostało dofinansowane z budżetu Państwa – ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura – Interwencje. Edycja 2024”

Link do wydarzenia: