Noc Księgarń Bydgoszcz 2022

7 października już po raz czwarty zaprosimy Was na Noc Księgarń. W tym roku do naszego wydarzenia przyłączyło się ponad 150 miejsc z 50 miast.

Wybierzcie się z nami na wydarzenia, kiermasze i zakupy książkowe po zmroku! Będą spotkania autorskie, spacery, warsztaty dla dzieci i dorosłych, dyskusje, wykłady, konkursy, turnieje krzyżówek. Jak co roku wspólnie z księgarniami przygotowujemy dla Was mnóstwo wydarzeń!

Program Nocy Księgarń znajdziecie na www.nocksiegarn.pl

XIV Ogólnopolski Turniej Krzyżówek z „Przekrojem”. Wydarzenie towarzyszące Nocy Księgarń 2022

6 października 18:30 – 21:00
Toniebajka, ul. Focha 2, Bydgoszcz

Popularny kwartalnik na osiem liter zaprasza na czternastą odsłonę Ogólnopolskiego Turnieju Rozwiązywania Krzyżówek. Tym razem Turniej odbędzie się jako wydarzenie towarzyszące Nocy Księgarń. Zapraszamy do świętowania już 6 października!

W jedenastu księgarniach w całej Polsce tego samego dnia, o tej samej godzinie rozpocznie się wielka gimnastyka szarych komórek. Do udziału zapraszamy zarówno amatorów zagadek słowno-literowych, jak i zawodowych szaradzistów.

Zasady:

• turniej odbędzie się 6 października 2022 w 11 księgarniach kameralnych w Polsce w tym samym czasie (lista poniżej)
• wszyscy uczestnicy rozwiązują tę samą krzyżówkę;
• krzyżówkę można rozwiązywać indywidualnie lub w małych (maks. 3-osobowych grupach);
• do udziału w turnieju w każdym mieście może zgłosić się maks. 30 osób (liczba uczestników jest uzależniona od warunków każdego miejsca);
• podczas turnieju nie można się konsultować ze sobą, ściągać ani korzystać z urządzeń elektronicznych, słowników oraz Internetu;
• zapisy w dniu Turnieju w księgarniach (lista miejsc poniżej);
• krzyżówkę rozwiązujemy na czas – rozwiązania wraz z wynikiem czasowym zostaną przekazane przez koordynatorów poszczególnych księgarni do centrali w Warszawie;
• zwycięża ten, kto jako pierwszy/pierwsza odda w pełni poprawnie rozwiązaną krzyżówkę (wszystkie pola + hasło);
• wyłonimy zwycięzcę w każdym mieście oraz 3 laureatów ogólnopolskich.

Noc Księgarń 2022 w księgarni Toniebajka.

Warsztaty z Albertem Albertsonem

8 października 11:30 – 12:30
Toniebajka, ul. Focha 2, Bydgoszcz

50 lat temu ukazała się w Szwecji pierwsza książka o Albercie Albertsonie, do Polski trafiła w przekładzie 10 lat temu. W 2022 roku obchodzimy zatem podwójne okrągłe urodziny Alberta. Historie wymyślone i zilustrowane przez Gunillę Bergström szybko zdobyły popularność pośród czytelników na całym świecie.W trakcie spotkania wspólnie przeczytamy książkę “Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie”.

Będziemy poznawać narzędzia, podróżować po Afryce, czyli uruchamiać wyobraźnię i działać twórczo. 10% rabatu na wszystkie książki z Wydawnictwa Zakamarki

Noc Księgarń 2022 w księgarni Tessa książki. Drzwi do rozmowy… o książkach wychowujących

7 października 17:00 – 18:30
Noc Księgarń 2022 – Bydgoszcz/Lisi Ogon

Trudno znaleźć fanów obecnej listy lektur szkolnych. Bywały więc próby stworzenia innych kanonów. Podejmijmy własną próbę. Zaprosiłam do udziału w tej dyskusji filologa, pedagoga, politologa, nauczycieli ze szkoły podstawowej i średniej. Zapraszam też przede wszystkim rodziców i inne osoby, którym bliskie jest wychowanie dzieci w kontakcie z wartościowo wychowującą literaturą.


Noc Księgarń 2022 w księgarni Tessa książki. Kiermasz książek po zmroku

7 października 17:00 – 22:00
Noc Księgarń 2022 – Bydgoszcz/Lisi Ogon

Zapraszamy na kiermasz książek z okazji Nocy Księgarń. Będzie okazja nie tylko do zakupu pozycji książkowych dostępnych na co dzień, ale i tytułów od nowych wydawców, którzy zostali zaproszeni do promowaniach swoich publikacji. Dostępne są także książki za darmo w ramach bookcrossingu. Uwaga: przerwa w kiermaszu pomiędzy godz. 20:00 a 21:00 z powodu planowanej debaty.

Noc Księgarń 2022 w księgarni Tessa książki – Drzwi do opowieści: mity nordyckie i opowiadania o Wikingach

7 października 20:00 – 21:00
Noc Księgarń 2022 – Bydgoszcz/Lisi Ogon

Zapraszamy do wysłuchania mitów opowiadanych przez naszych sąsiadów z Północy. Opowieści te oprócz swojej warstwy symbolicznej są pełne humoru i intryg. Będzie więc o przygodach Thora, powędrujemy razem z Odynem, spotkamy olbrzymów i dowiemy się, jaka czeka nas przyszłość. Wraz z dzielnym Thorsteinem z Norwegii zapuścimy się na terytoria Joutenheimu. Z Bjornem poszukamy drogi do Valhalli. Przybywajcie – posłuchajcie. Rabat 15% na literaturę wikińską i wczesnosłowiańskąOpowiada i gra na instrumentach (kankles, bęben obręczowy) : Szymon Góralczyk z Karawany Opowieści. Wstęp wolny.

Noc Księgarń 2022 w księgarni Tessa książki. wyklejanki

8 października 11:00 – 13:00
Noc Księgarń 2022 – Bydgoszcz/Lisi Ogon

Z inspiracji wyklejankami tworzonymi przez Wisławę Szymborską powstaną prace plastyczne, które wezmą udział w konkursie i pokonkursowej wystawie. Organizator zapewnia materiały, z których będzie można stworzyć prace plastyczne oraz dostęp do inspirujących książek. Natomiast własną wyobraźnię należy przynieść ze sobą. Tego dnia książki dziecięce sprzedawane są z rabatem 10% ALE pod warunkiem jednoczesnego zakupu przynajmniej dwóch książek.

Noc Księgarń 2022 w księgarni Tessa książki. Podchody książkowe dla dzieci

8 października 11:30 – 12:30
Noc Księgarń 2022 – Bydgoszcz/Lisi Ogon

Krótka zabawa w podchody skierowana do dzieci. Na szlaku będzie czekało na odnalezienie kilka książek. Szyfr pozwoli odnaleźć w książce hasło kończące całą zabawę. Tego dnia część książek dla dzieci będzie przeceniona o 10% ALE dopiero przy łącznym zakupie co najmniej dwóch książek.

Wydarzenie organizują księgarnie wraz dystrybutorem książek OSDW Azymut (Grupa PWN