Muzeum Wodociągów | Wieża ciśnień i pijalnia wody zaprasza!

W najbliższą sobotę, 23 września, mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Po okresie remontu, wieża ciśnień przy ul. Filareckiej zostanie uroczyście otwarta, a wraz z nią wznowione zostaną działania w pijalni wody przy ul. Gdańskiej 242.

Wieża ciśnień przy ul. Filareckiej to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Bydgoszczy. Po okresie renowacji, której celem było przywrócenie jej dawnej świetności, wieża będzie ponownie dostępna dla publiczności. Co więcej, z okazji tego wyjątkowego momentu, będzie czynna w sobotę i niedzielę w wydłużonych godzinach, od 10:00 do 22:00, a wstęp będzie całkowicie BEZPŁATNY! To doskonała okazja, by zobaczyć miasto z zupełnie nowej perspektywy.

Od przyszłego poniedziałku wieża będzie działać na normalnych zasadach, ciesząc mieszkańców swoim niezwykłym widokiem przez wiele dni i miesięcy.

Muzeum Wodociągów | Wieża ciśnień i pijalnia wody zaprasza!

Przy Muzeum Wodociągów, w samym sercu Lasu Gdańskiego, czeka na nas druga niesamowita atrakcja. Po zakończeniu przebudowy pijalni wody przy ul. Gdańskiej 242, mieszkańcy znów będą mogli napić się zdrowej, bydgoskiej wody. To miejsce, które cieszyło się ogromną popularnością w ciągu dwóch dekad, będzie teraz dostępne w jeszcze lepszych i bardziej higienicznych warunkach.

Pijalnia przy ul. Gdańskiej została odnowiona i zyskała nowoczesny wygląd. Jej częścią jest niewielki budynek w kształcie ceglanego sześcianu, a także wiata wsparta na stalowych słupach. Fragment zadaszenia nad budynkiem pijalni oraz pozostała nad chodnikiem i tarasem wypoczynkowym zapewnią komfort i wygodę zwiedzającym.

W pijalni przy ul. Gdańskiej będzie dostępnych aż cztery rodzaje wód z właściwościami zdrowotnymi, w tym 4-jonowa, 3-jonowa, woda uzdatniona oraz woda funkcyjna na bazie wody wzbogaconej w potas. Każda z tych wód ma unikalny skład mineralny, co sprawia, że można dobrać napój odpowiedni do własnych preferencji i potrzeb zdrowotnych.

W pijalni przy ul. Gdańskiej docelowo będą dostępne cztery rodzaje wód z właściwościami zdrowotnymi (4-jonowa, 3-jonowa, woda uzdatniona oraz woda funkcyjna na bazie wody wzbogaconej w potas). Każda z nich charakteryzuje się bogatym składem mineralnym w zakresie wodorowęglanów, wapnia i magnezu, a w zależności od ich źródła ujmowania – może je wyróżniać zawartość sodu, żelaza, strontu i litu. Obecnie czynne będą kraniki z dwoma rodzajami wód – jeden  z wodą uzdatnioną, drugi z wodą uzdatnioną wzbogaconą w potas.

fot. Muzeum Wodociągów