Muzeum Okręgowe | Ogród Społecznika / Społeczniczki

Muzeum Okręgowe zaprasza do Ogrodu Społecznika / Społeczniczki

Dzięki zaangażowaniu, kreatywności i społecznej energii ożywiliśmy dawny ogród apteczny na zapleczu Apteki pod Łabędziem!
Przy wsparciu Fundacji Santander Muzeum Okręgowe stworzyło w centrum miasta zieloną wyspę do nauki, zabawy i terapii, gdzie w warsztatach i zajęciach terapeutycznych wzięło udział już kilkaset dzieci i młodzieży z naszego miasta. To jedna z najbardziej oryginalnych ofert edukacyjnych w regionie kujawsko-pomorskim.

Oddział muzeum, Apteka pod Łabędziem przy ul. Gdańskiej 5 nie jest tylko miejscem kolejnej tematycznej ekspozycji, lecz także forum wymiany myśli oraz działań promujących zrównoważony rozwój, ekologię i zdrowie. Edukatorzy muzealni jako miejsce do takich działań zaadaptowali dawny ogród apteczny funkcjonujący przez długi czas jako podwórko na zapleczu apteki. I tak powstał Ogród Społecznika/Społeczniczki, którym Apteka zarządza wspólnie z Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, gdzie porządkujem zielony zaułek, by dalej realizować w nim zabawę i edukację.

Podczas prac i warsztatów w ogrodzie i aptecznym eksperymentatorium, uczestnicy uczą się jak współdziałać z przyrodą, uprawiać rośliny i wykorzystywać ich właściwości. Komponują także zielniki z wykorzystaniem techniki cyjanotypii, mieszanki przyprawowe z ziół, perfumy w balsamie, kremy, wyciągi i maceraty. W zajęciach i warsztatach wzięło udział już kilkaset osób. Wszystko to przy zaangażowaniu i finansowym wsparciu Fundacji Santander.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej niezwykłej oferty edukacyjnej pod tym linkiem: https://bit.ly/3CBtehm