Moc atrakcji na otwarciu Rynku w Starym Fordonie

Moc atrakcji na otwarciu Rynku w Starym Fordonie

Zapraszamy w piątek 3 czerwca na otwarcie zrewitalizowanego Rynku w Starym Fordonie. Odbędzie się m.in. premierowy pokaz świetlno-muzyczny fontanny oraz koncert grupy Tenor Trio. W sobotę koncerty i wydarzenia dla najmłodszych mieszkańców.

Do Starego Fordonu na oficjalne otwarcie zrewitalizowanego Rynku zapraszamy już w piątek (3 czerwca) o godzinie 20. O godzinie 20:30 odbędzie się koncert artystów z grupy Tenor Trio znanej z doskonałych aranżacji najsłynniejszych  arii operetkowych, pieśni neapolitańskich, hitów musicalowych oraz piosenek znanych i lubianych na całym świecie.

Po koncercie o godzinie 22 odbędzie się premierowy pokaz świetlno-muzyczny fontanny. Budowla  o średnicy o średnicy około 22,5m jest jedynym obiektem o takiej konstrukcji w Polsce.  Zaprojektowano ją w tak zwanym układzie mieszanym pomiędzy typem mokry chodnik (płaską) i  burtową. Efekty wodne tworzy 37 dysz dających możliwości tworzenia obrazów wodnych rozłożonych zarówno poziomie jak i w pionie. Dodatkowo wyposażeniem są  74 dysze mgławiące. Położenie fontanny w niewielkim zagłębieniu pozwala też tworzyć lustro wody. Tryskające strumienie wody są  skoordynowane z efektami świetlnymi i muzyką.

W sobotę również na bydgoszczan czeka moc atrakcji. Od godziny 15 do 18 z myślą o najmłodszych odbywać będzie się szereg konkursów, pokazów oraz innych animacji. Od godziny 18 ruszy cykl koncertów. Późnym wieczorem  o godzinie 22 ponownie zapraszamy na pokaz świetlno-muzyczny przy fontannie. Na ulicy Sikorskiego przyległej do Rynku zaparkują  foodtrucki z przekąskami i napojami.

W związku z otwarciem serca rewitalizowanego Fordonu wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu oraz w komunikacji miejskiej. W piątek w godzinach 19-23 oraz w sobotę w godzinach od 14 do północy zamknięte zostaną m.in. ulice Bydgoska od Filomatów)  i Wyzwolenia (do Pielęgniarskiej). Od piątku do północy w sobotę zamknięta będzie też ulica Sikorskiego. Równocześnie wprowadzone zostaną dodatkowe zakazy zatrzymywania w sercu Starego Fordonu.

Najprościej na imprezę do Starego Fordonu dojechać komunikacją miejską. Ze względu na zamknięcie ulic Bydgoskiej i Wyzwolenia linie 65, 81 i 82 pojadą objazdem przez Ametystową, Kasztelańską i Andersa. Dodatkowo linie nr 81 i 82 wjadą w obu kierunkach „kieszoniowo” ulicą Wyzwolenia do pętli na wysokości ulicy Styki. Linie autobusowe w miarę możliwości obsługiwane będą w czasie imprezy pojazdami przegubowymi. ZDMiKP wydłuży też godziny kursowania wybranych linii autobusowych i tramwajowych, które ułatwią powrót z imprezy również do centrum Bydgoszczy. Osoby podróżujące linią 65 powinny wysiadać na tymczasowym przystanku na trasie objazdu na ul. Ametystowej. Więcej szczegółów i rozkłady jazdy na stronie ZDMIKP.